soutěže 2006

19. srpna
soutěž GP v Želechovicích nad Dřevnicí. Toto byla poslední soutěž GP. Přijelo 9 týmů: Želechovické Paseky, Prštné, Lípa, Klečůvka, Malenovice, Ostrata, Veselá, Jaroslavice a Hrobice. Jelikož jsme domácí, tak jsme se na start postavili jako první. Slušný čas 43,55s mohl být ještě lepší, kdyby obsluha stroje nezaspala. Další týmy nás nějak moc nerozhodily, ale pak přišly na řadu Paseky a my se jen nervózně dívali, jak dopadnou. Byly rychlejší o necelých 5s! Potom už nás nikdo nepředběhl a tak jsme skončili na 2. místě. Třetí byly Malenovice s časem 44,68s. Prštné a Lípa útok nedokončili, jelikož nestihli do 1 minuty nasát. Díky tomuto zaváhání pro nás GP nakonec dopadla dobře. Soutěžilo se v požárním útoku.

12. srpna
soutěž GP na Želechovických Pasekách. Zde se nám tradičně nedaří a tak jsme chtěli smůlu konečně prolomit. Trať vedla kousek i lesem. Těsně před startem však začalo pršet a tak byl terén dost kluzký. Stříkalo se na námy zapůjčené elektronické časomíry, které jsme pořídili z dotací města Zlína. Již nemohly nastat situace, kdy se členové sborů přeli o naměřený čas na ručních stopkách, když šlo třeba o desetinu sekundy, která chyběla k lepšímu umístění. Elektronická časomíra je spravedlivá ke všem stejně. Zúčastnilo se 13 týmů: Želechovické Paseky (2 týmy), Želechovice n. Dř., Lípa, Provodov, Slušovice, Malenovice, Jaroslavice, Tlumačov, Ludkovice, Klečůvka, Louky a Prštné. Paseky znaly trať dokonale a to bylo vidět i na výsledku. První skončily Paseky A s časem cca 37s, druhé byly se ztrátou neuvěřitelných 14s Jaroslavice s časem cca 51s a třetí byly Paseky C s časem cca 52s. Za nás nastopil mix týmu A a B ve složení Tomáš Čechmánek, Petr Dolanský, Michal Gahura, Daniel Hamšík, Stanislav Hlahůlek, Petr Hrazdira, Zdeněk Slezák, Michal Směšný a Roman Špendlík. Při našem útoku vše vypadalo OK, ale pak se objevily nějaké potíže se strojem a jeho obsluhou a tak voda šla o hodně později než by měla. Nakonec náš čas byl cca 65s a to stačilo pouze na 8. místo. Už zbývá poslední soutěž a již teď je jasné, že o prvním místě v Grand Prix s největší pravděpodobností uvažovat nemůžeme. Uvidí se jak dopadnem, ale doma si věříme!!! Soutěžilo se v požárním útoku.

5. srpna
soutěž GP v Lípě. Jelikož nám tento víkend počasí nepřálo a skoro pořád aspoň poprchalo, bylo přihlížejících diváků poměrně málo. I tak ale všechny mužstva soutěžila s plným nasazením. Zúčastnily se týmy z Lípy, Želechovic n. Dř., Prštného, Klečůvky, Želechovických Pasek, Malenovic, Jaroslavic a Louk. Soutěž se odehrávala v areálu místní Sokolovny, u které je lípské fotbalové hřiště. Celá trať byla podmáčená takže si všichni dávali pozor na hrozící zranění. Za nás soutěžil tým A doplněný o Petra Hrazdiru a Tomáše Čechmánka z týmu B. Soutěž se nám povedla skvěle. Umístili jsme se na 1. místě s časem cca 41s, druhé byly Malenovice se cca 42s a třetí byly Paseky s cca 44s. Favorizovanému Prštnému se útok nepovedl vůbec. Skončili až na 5. místě a tím jsme je skoro dohnali v GP. Zatím jsme druzí, ale do konce sezóny scházejí ještě klání na Želechovických Pasekách a u nás v Želechovicích n. Dř., kde se bude lámat chleba. Soutěžilo se v požárním útoku.

8. července
soutěž GP v Lužkovicích. Na tuto soutěž se dostavilo 10 sborů (Želechovice n. Dř., Lužkovice, Lípa, Prštné, Veselá, Malenovice, Želechovické Paseky, Louky, Klečůvka, Jaroslavice). Za nás závodila obě naše družstva. Nakonec vyhráli borci z Prštného, kteří již ten den na jedné soutěži byli (na Slovensku) a jsou horkými kandidáty na vítěze Grand Prix. Druhé bylo družstvo ze Želechovických Pasek a třetí byl náš tým A. Tým B se umístil na 8. pozici. Soutěžilo se v požárním útoku.

24. června
soutěž žáků a dorostu v Želechovicích nad Dřevnicí. Této soutěže se zúčastnilo 13 týmů mladších a starších žáků a 3 týmy dorostu. Náš sbor mladší ani starší žáky nemá takže jsme „jen“ přihlíželi zápolení ostatních družstev. Dorost máme a tak se pustili do toho co jim jde nejlíp, a tj. soutěžení. S přehledem na domácí trati vyhráli a tak splnili naše očekávání. Soutěžilo se v požárním útoku.

17. června
okresní soutěž v Tečovicích. Zde jsme postoupili z okrskové soutěže na Želechovických Pasekách. Konkurence byla velká. Zúčastnilo se 12 týmů. Jako první přišla na řadu štafeta jednotlivců. Za nás nastoupili 4 vybraní borci a nakonec jsme skončili na 10. místě, pak přišla na řadu štafeta 4x100m. Tu za nás běželi Hamšík Daniel (okno), Hrazdira Petr (bariéra), Čechmánek Tomáš (minimax) a Směšný Michal (lávka). Tato disciplína se nám vyvedla výborně, skončili jsme v ní na 6. pozici. Poslední přišel na řadu požární útok. Zde se projevilo málo zkušeností našeho mladého týmu a tak se útok nepodařil, jak bychom si přáli. Po sečtení všech výsledků jsme se umístili na 10. místě a můžeme říci, že jsme nasbírali hodně cenných zkušeností a příště budeme určitě lepší.

10. června
soutěž O pohár primátora města Zlína v Malenovicích. Zde jsme se umístili na skvělém 3. místě ze 13ti přítomných týmů. Druhé místo nám sice uteklo o chlup (0,97s), ale i tak jsme spokojení, protože ostatní sbory bojovaly opravdu skvěle. Soutěžilo se v požárním útoku.

27. května
soutěž GP na Klečůvce
. Této soutěže se neúčastnily pouze týmy, které jsou v GP, ale i další, které přijaly pozvání od bratrů z Klečůvky. My jsme celkově skončili na skvělé třetí pozici z 8 týmů (v Grand Prix na 2.) Soutěžilo se v požárním útoku.

13. května
okrsková soutěž na Želechovických Pasekách. Za nás soutěžil jen tým Želechovice A, jelikož naše Béčko se nesešlo v požadovaném počtu. Ale i tak sme dokázali, že patříme k těm nejlepším a POPRVÉ jsme zde převzali pohár za PRVNÍ místo, za což patří týmu A velký dík! Soutěžilo se v požárním útoku.