soutěže 2011
15. října
okresní kolo hry Plamen. V půlce října jsme s našimi mladými hasiči vyrazili na první kolo hry PLAMEN, které se konalo v Rackové u Zlína. Jelikož našich dětí je málo a na pasekách také, spojili jsme své síly a vyrazili na tento závod společně jako ŽŽP (Želechovice – Želechovické Paseky). Vyjeli jsme v brzkých ranních hodinách. Bylo celkem chladno a sychravo.

     Po příjezdu na místo jsme se zaprezentovali a čekali na nástup. Poté proběhl nástup a zahájení. Jako první byl na řadě požární útok CTIF, kde jsme se umístili v kategorii starších na 9. místě. Pak přišel na řadu ZPV (Závod požárnické všestrannosti), kde jsme měli nasazeny dvě hlídky. Zde jsme se umístili na 5. místě. To pro nás znamenalo v celkovém umístění podzimního kola pěkné 6. místo z 23 zúčastněných sborů. V jarním druhém kole se určitě probojujeme na příčky nejvyšší. Po odsoutěžení jsme pojedli a vyrazilo se k domovům. Kompletní výsledky zde. (foto)
24. září
pohárová soutěž v Rychlově. I přes velké a nečekané překážky jsme vyrazili opět na tuto nestandardní soutěž. Obtížnost tratě je velká, ale my, vycvičení naší GP, jsme se jí vůbec nezalekli. Náš „dream“ tým, jak by se naše uskupení mohlo jmenovat, vyrazil hlavně neudělat ostudu a možná i s nějakou tou myšlenkou na pohárové umístění. Dream proto, že nejel tým v klasické prvoligové sestavě, ale tak nějak trošku polátaný, leč o to více toužící po skalpu areálu Skály jak se místo soutěže nazývá.

     Na řadu jsme šli hned druzí. Pár minut před začátkem jsme teprve přijeli a tak nebylo času nazbyt. Rychle vše na základnu bez nějaké přípravy a detailního chystání a už slyšíme výstřel z pistole. Po zaváhání na základně jsme vyletěli do „skály“ a po sestříknutí terčů jsme byli spokojeni. Hned poté jsme odjeli, protože byly v plánu další věci a jen jsme tajně, i když asi marně, doufali, že se bedna podaří. Nakonec jsme skončili v konkurenci 16 týmů pátí, což ale určitě taky není špatný výsledek. Uvidíme za rok. Výsledky zde. (foto sdh rychlov)
10. září
konečné zúčtování v Grand Prix. Letošní sezóna probíhala v jiném světle než ty loňské. Našemu týmu mužů se po dlouhé době dařilo a od první soutěže jsme suverénně vedli tabulku okrskového Grand Prix. Jednotlivými soutěžemi jsme procházeli jako nůž máslem a víceméně nikdo a nic nás nedokázalo zastavit. Až na poslední soutěž, kterou jsme ledabyle vypustili. Zásluhu na tomto úspěchu určitě mají pravidelné tréninky, kladný postoj členů soutěžního družstva k tomuto zápolení a v neposlední řadě také dostatečně výkonná a kvalitní technika. Hlavně, že jsme dodrželi závazek z loňska, kdy jsme slibovali, že všem ukážeme, zač je toho loket :D

     Objektivně je ale třeba říct, že kvalita všech týmů zařazených do seriálu se rok od roku zlepšuje. Ruku v ruce s technikou. Holt už to není jako dříve, kdy rozdíly mezi jednotlivými týmy byly klidně 20 sekund. V dnešní době rozhodují sekundy, většinou i méně.

     Letos do GP přibyly další týmy a tak to příští rok bude ještě těžší. Dva týmy Zádveřic a po delší odmlce také Lužkovice. Vyhrát titul je jedna věc, ale obhájit ho, je věc druhá.

     Naše holky taktéž mezi sebe přivítaly jeden tým navíc a to Zádveřice. Dohromady jsou v GP již 4 týmy žen a je na uváženou, zda by GP již neměla být rozdělená do dvou kategorií na ženy a muže.

     Tento rok bohužel naše holky těžce zápasily s každou soutěží. Trénovaly poctivě ostošest, ale vždy se stala nějaká ta chyba, která holky vytrestala a stála je dobré umístění. Co stojí za zmínku je to, že když netrénovaly (na Lužkovice) tak se jim útok povedl pěkně a byly v ženách druhé. Možná to chce netrénovat :) Ale vážně. Zjevným faktem, proč se tolik nedaří, je nestálá sestava týmu. Skoro vždy dělá někdo jiný něco jiného atd. Stabilita je klíč k lepším výkonům.

     Tak uvidíme, co nám přinese další ročník. Akci? Zábavu? Adrenalin? Zklamání? Možná vše dohromady! Vzhůru na zimní přípravu!


konečné pořadí v okrskové GP mužů a žen

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1+1+2+1+5= 11
2.  Želechovické Paseky3+13+2+1+4+1= 24
3.  Zádveřice „A“2+4+11+4+3+6= 30
4.  Ostrata4+6+5+8+5+4= 32
5.  Klečůvka6+5+6+11+8+3= 39
6. – 7.  Lípa5+2+3+12+6+12= 40
6. – 7.  Zádveřice „B“7+3+8+9+2+11= 40
8.  Želechovické Paseky – ženy9+8+4+6+7+10= 44
9.  Jaroslavice10+11+7+3+13+2= 46
10.  Zádveřice – ženy8+9+9+5+9+9= 49
11.  Lípa – ženy12+7+10+7+10+7= 53
12.  Želechovice nad Dřevnicí – ženy11+10+12+10+12+8= 63
13.  Lužkovice13+12+13+12+11+12= 73

10. září
soutěž GP v Lužkovicích. Poslední mač v okrskové sérii GP se konal u sousedů za potokem. Původně se měl konat 2. července, ale kvůli lokálním povodním byl termín změněn. Tak jako tak bylo první místo již jisté (my), ovšem na dalších pozicích se mohlo ještě všelicos změnit. Lužkovjané nachystali opravdu netradiční soutěž. Spolu s oblékáním a překonáváním překážek také pomocnou základnu, na které bylo nachystáno vše potřebné pro útok.

     Jako první šli domácí, ale osud jim nepřál a po odletění béčka od rozdělovače útok nedokončili. Po nich šla družstva žen. O první místo se praly Lípjanky s Pasekářkami, ale ty dostaly 15 sekundovou penalizaci a tak připadlo první místo Lípě.

     Naše holky ukázaly, že bez tréninku jim to snad jde líp než s ním. Oblékání paráda. I sprint na základnu v pohodě. No tak kdyby jim to klapalo celou sezónu, tak ve výsledku dopadly o mnoho lépe. Nakonec se zde umístily na krásném druhém místě.

     Výkony mužů byly velmi vyrovnané. Avšak výjimky se našly. Pasekám se útok povedl dobře, zato nám vůbec. Netrénovali jsme a tak jsme zvolili špatnou taktiku. To nás stálo drahé sekundy a tak jsme skočili až pátí. Nakonec se nekonala ani míchanice v celkovém GP a tak medailové příčky zůstaly stejné jako po soutěži u nás. I béčko Zádveřic dostalo penalizaci 15 sekund. (foto, video ženy, video muži)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa48,91 s6
2.  Želechovice nad Dřevnicí56,91 s7
3.  Klečůvka60,28 s3
4.  Zádveřice62,08 s5
5.  Lužkovice66,19 s2
6.  Želechovické Paseky78,13 s4výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky35,49 s9
2.  Jaroslavice41,49 s14
3.  Klečůvka43,70 s15
4.  Ostrata44,50 s13
5.  Želechovice nad Dřevnicí44,65 s10
6.  Zádveřice „A“45,99 s12
7.  Zádveřice „B“79,76 s8
8. – 9.  LužkoviceN1
8. – 9.  LípaN11
Družstvo Lužkovic nedokončilo (odpojené B na rozdělovači = nesestříkli terče).
Družstvo Lípy nedokončilo.

3. září
pohárová soutěž v Ludkovicích. Přesněji řečeno Memoriál Stanislava Štěpáníka. Další ročník se konal v příjemně prosluněnou sobotu za účasti 2 týmů žen a 13 týmů mužů. Trať byla jiná než loni. Ze startu skrz pneumatiku, na základnu, přeběhnout potok, kousek běh okolo keře, zpět přes potok, dále po rovince a na závěr do svahu k terčům. Hlavně byla trať o dost zrádnější. Tak zrádná, že na ni doplatily i dvě domácí mužstva a nejen ony.

     Podstatou všeho zla byl keř umístěný na jednom z břehů kolem protékajícího potoka. O ten se většině družstev zaseklo béčko a nastal problém. Tato chyba, které se vcelku lehce dalo předejít, ovšem neminula ani nás. Prostě pitomost. I tak jsme ale v napínavém boji dosáhli na bronz, který je pro nás v tak náročné soutěži velmi ceněný.

     Na závěr jedno faux pas. I přes to, že v propozicích bylo napsáno, že soutěžící mají mít pracovní stejnokroj (tak jsme se jím vybavili), se soutěže v pohodě zúčastnilo několik týmů „elasťáků“, což na regulérnosti určitě nepřidalo. Přesto všechno jsme si soutěžení užili a příště přijedeme určitě zase. Výsledky zde.
20. srpna
soutěž GP v Želechovicích nad Dřevnicí. Předposlední klání seriálu Grand Prix 8. okrsku se konalo na naší domácí půdě. Jak ženy, tak i muži nechtěli nic nechat náhodě, a aby doma uhráli dobrý výsledek, nejlépe vyhráli, muselo se chtě nechtě trénovat.

     I přes to, že naše trať je vyhlášená svou obtížností, sjelo se nakonec celkem 21 družstev, což je parádní číslo. Třeba ho ještě příště zvýšíme. Nejdříve se na start postavili domácí borci. Těm trénink šel výborně a stejně dobře proběhl i samotný útok. Bez sebemenšího zaváhání jsme dosáhli ještě lepšího času, než na tréninku a všichni jsme byli velice spokojení.

     Poté následovaly ženy. A to ty naše. Celá sestava začala pěkně a bez problémů. Zdolat kopec sice chvíli trvalo, ale kritické zaváhání přišlo až na samotném konci na jednom proudu. Proudařka neudržela natlakované vodní vedení a to jí i s proudnicí doslova vyletělo z rukou z kopce dolů. Než stačila terč sestříknout, bylo již pozdě. Nakonec je ostatní ženstva překonaly.

     Po ženách pokračovali ostatní muži. Nikdo se k našemu času nepřiblížil. Ani obávaní Pasekáři nás nepřekonali, i když byl jejich útok skoro jako vždy bez větší chyby. Nakonec se nejblíže přiblížilo áčko Zádveřic a to na cca 2,5 sekundy. Na základě všech výsledků lze konstatovat, že jsme toto kolo s přehledem vyhráli. Na této soutěži se také stala kuriózní věc. Hned dvě dvojice týmů měly stejný čas a tak musely rozhodovat tisíciny sekundy. Zde je krásně vidět, jak se elektronická časomíra vyplatí a jak je cenná (i když nešlo o přední příčky).

     Vítězství jsme samozřejmě oslavili a už nás čeká pouze jedna soutěž GP a to ve vedlejších Lužkovicích. O prvním místu v seriálu je již sice rozhodnuto, ale o další dvě umístění na bedně se pere zhruba 5 týmů. Ještě to bude tuhý boj. Děkujeme všem za účast na naší soutěži, jak soutěžícím, tak i divákům. (foto, video ženy, video muži)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky51,38 s3
2.  Zádveřice62,01 s4
3.  Lípa70,16 s5
4.  Hrobice83,37 s6
5.  Želechovice nad Dřevnicí85,45 s2výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí36,59 s1
2.  Zádveřice „B“39,02 s12
3.  Zádveřice „A“39,47 s15
4.  Želechovické Paseky „A“39,51 s10
5.  Lutonina40,34 s21
6.  Ostrata43,362 s18
7.  Želechovické Paseky „B“43,369 s19
8.  Lípa44,43 s9
9.  Jaroslavice „B“47,255 s16
10.  Ludkovice47,259 s13
11.  Hrobice56,67 s20
12.  Klečůvka59,77 s7
13.  Lužkovice76,11 s8
14. – 16.  ChrastešovD11
14. – 16.  Jaroslavice „A“N14
14. – 16.  SlušoviceD17
Družstvo Chrastešové bylo diskvalifikováno, protože měli sportovní hadice C.
Družstvo Jaroslavic B nedokončilo (nedostříkli na terče).
Družstvo Slušovic bylo diskvalifikováno, protože vodní vedení obsahovalo pouze 2 hadice B.průběžné pořadí v okrskové GP mužů a žen

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1+1+2+1= 6
2.  Želechovické Paseky3+13+2+1+4= 23
3.  Zádveřice „A“2+4+11+4+3= 24
4. – 5.  Lípa5+2+3+12+6= 28
4. – 5.  Ostrata4+6+5+8+5= 28
6.  Zádveřice „B“7+3+8+9+2= 29
7.  Želechovické Paseky – ženy9+8+4+6+7= 34
8.  Klečůvka6+5+6+11+8= 36
9.  Zádveřice – ženy8+9+9+5+9= 40
10.  Jaroslavice10+11+7+3+13= 44
11.  Lípa – ženy12+7+10+7+10= 46
12.  Želechovice nad Dřevnicí – ženy11+10+12+10+12= 55
13.  Lužkovice13+12+13+12+11= 61

13. srpna
pohárová soutěž MH a soutěž GP na Želechovických Pasekách. V 10 hodin začínala soutěž dětí, které se zúčastnilo celkem 11 družstev. Samotnému klání předcházel problém s časomírou, který ale nakonec Pasekáři vyřešili a tak se mohlo začít. V mladších jasně exceloval Provodov, který když se mu útok podaří, dosahuje skvělých výsledků. Ve starších pak s přehledem zvítězily Paseky.

     Ve 3 hodiny odpoledne pak začala Grand Prix. V té bojovalo celkem 19 týmů, 6 ženských a 13 mužských. Boj to byl ale neuvěřitelně namáhavý, jelikož všechno bylo po velkém dešti mokré a rozbahněné. První, domácí, ukázali všem zač je toho loket a dokázali tak, že stále patří k velkým favoritům GP. Následovaly ženy, mezi nimiž excelovaly zejména Zádveřice, které svou kategorii s moc pěkným časem vyhrály. Obdiv si také vysloužily ženy z Ludkovic a to za bojovnost, protože náročnou trať absolvovaly pouze v šesti.

     Naše holky se postavily na start jako 4. Čekala je ještě relativně normální trať. Bohužel zase se projevila bolest týmu a to nestálý soutěžní tým, ve kterém se to změnami pokaždé jenom hemží. Tentokrát vše vypadalo v pořádku, ale strojnice nemohla nasát a tak holky přicházely o drahocenné sekundy. Nakonec terče sice shodily, ale v čase daleko přesahujícím jednu minutu. Zde je jasná bolest a slabé místo týmu – post strojníka. Nakonec skončily o fous za bramborovou pozicí.

     Po ženách nastoupili muži. První Jaroslavice se nenechaly zahanbit a čas nebyl špatný. Poté jsme šli my. Natrénováno bylo, takže jsme si i věřili. Po výstřelu se myšlenky všech zaměřily jen na to, aby každý udělal to co má a vše klaplo, jak mělo. Všechno šlo jako na drátkách, trošku chybka u stroje a tak šla pomaleji voda, ale i tak krásný čas, který o chloupek zaostal za domácíma. Hned po nás šlo béčko Pasekářů, které dokonce pokořilo i jejich áčko a senzace byla na světě. I tato soutěž nakonec zamíchala pořadím GP, jelikož ne všem týmům se zadařilo (Lípa, Lužkovice diskvalifikace atd.). První tři místa tak nakonec zůstaly Želechovicím nad Dřevnicí a to je určitě dobře. (foto, video muži)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas 1. útokučas 2. útokustartovní číslo
1.  Provodov17,00 sN4
2.  Zádveřice „A“34,04 s21,86 s9
3.  LípaN24,63 s5
4.  Zádveřice „B“31,76 s32,43 s6výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas 1. útokučas 2. útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky15,30 s19,41 s1
2.  Provodov17,00 sN7
3.  Klečůvka21,79 s20,86 s10
4.  Zádveřice33,06 s24,48 s3
5.  Louky26,99 s25,01 s2
6.  Polichno43,23 s26,76 s11
7.  Lípa29,26 s31,54 s8výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Zádveřice44,84 s6
2.  Želechovické Paseky47,00 s3
3.  Lípa48,42 s5
4.  Klečůvka84,39 s7
5.  Želechovice nad Dřevnicí85,33 s4
6.  Ludkovice122,28 s2výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky „B“33,91 s10
2.  Želechovické Paseky „A“35,03 s1
3.  Želechovice nad Dřevnicí35,38 s9
4.  Jaroslavice39,84 s8
5.  Zádveřice „A“42,75 s16
6.  Ostrata51,25 s17
7.  Zádveřice „B“54,47 s19
8.  Louky66,70 s13
9.  Provodov71,31 s18
10.  Klečůvka89,67 s15
11. – 13.  LípaD11
11. – 13.  LužkoviceD12
11. – 13.  LudkoviceD14
Družstvo Lípy bylo diskvalifikováno, protože jim po útoku upadlo hrdlo savice i s košem.
Družstva Lužkovic a Ludkovic byla diskvalifikována za křížení proudů.průběžné pořadí v okrskové GP mužů a žen

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1+1+2= 5
2.  Želechovické Paseky3+13+2+1= 19
3.  Zádveřice „A“2+4+11+4= 21
4.  Lípa5+2+3+12= 22
5.  Ostrata4+6+5+8= 23
6. – 7.  Zádveřice „B“7+3+8+9= 27
6. – 7.  Želechovické Paseky – ženy9+8+4+6= 27
8.  Klečůvka6+5+6+11= 28
9. – 10.  Jaroslavice10+11+7+3= 31
9. – 10.  Zádveřice – ženy8+9+9+5= 31
11.  Lípa – ženy12+7+10+7= 36
12.  Želechovice nad Dřevnicí – ženy11+10+12+10= 43
13.  Lužkovice13+12+13+12= 50

6. srpna
noční pohárová soutěž v Částkově. I letos jsme vyrazili na tuto noční soutěž, které se účastní široké pole závodních družstev. Po dojezdu na místo někdy okolo půl 11 byla všude vidět neuvěřitelná spousta lidí. Útoky jely jak na běžícím pásu a ve stejném tempu rozlévaly obsluhy bufetů zabijáky mozkových buněk. Někteří na pohled vypadali již hodně zabití :)

     Naši muži šli na řadu jako 27. Spousta týmů měla na mašině nějaké výsuvné světlo, které hodně při zapojování pomohlo, my bohužel takovýto zlepšovák nemáme. I tak jsme se ale do útoku vrhli po hlavě a výsledný čas necelých 18 a půl sekundy pro nás neznamenal zklamání, ale pěkný výsledek. Nakonec jsme v silné konkurenci obsadili přesný střed a to 13. místo z 25 týmů.

     Naše ženy nastoupily na start jako 32. I v jejich kategorii byla velká konkurence a tak byly holky celkem nervózní. Po pohodovém startu se však vyskytla chyba na rozdělovači, který ne a ne se nechat zapojit. Na to strojnice pustila do hadic vodu a to znamenalo konec. I tak ale další dobrá zkušenost pro něžný tým.

     Příště pojedeme všichni snad zase a určitě budeme bojovat o lepší umístění.
23. července
soutěž GP v Ostratě. Dalším kolem okrskového matche pokračoval boj o putovní pohár. Do Ostraty se sjelo opět nepočítaně družstev a tak bylo o zábavu postaráno. Přijeli aj ogaři ze spřátelené obce místních, z Rudníku na Slovensku.

     Letos nás zaskočila jedna změna. Nejednalo se ale o trať, nýbrž o počasí, které porušilo tradici a příjemně všechny hřálo nejen na duši. Kanady jsme po minulých letech nechaly viset na hřebíku a hurá do tenisek. O poznání lepší (lehčí) pocit.

     Jako první se předvedli Ostraťané, ale chybička se vloudila a tak čas nakonec nebyl určitě takový, jaký si ho kluci představovali. Po nich následovaly družstva žen, z kterých je potřeba vypíchnout zejména Pasekářky, které svým časem pokořily jak všechny ženy, tak půlku týmů mužů! Vynikající výsledek.

     Našim holkám šlo všechno jak po drátkách. Alespoň ze začátku. Ovšem chyba na stroji znamenala ztrátu jako čert a tak bylo po nadějích na pěkné místo. Ale holky se nevzdávají a do dalšího boje určitě nastoupí plné sil, energie a touhy po výhře.

     Dále nastupovali muži. Hodně týmům se nedařilo, až Lípě. Té se letos daří a i zde udělala pěkný čas. Na rozdíl od minulých ročníků útok klapl. Nakonec zde sice bramborová pozice, ale v GP zatím průběžné 2. místo, což se klukům určitě velice líbí. Po nich jsme šli na řadu my. Na tréninku se nedařilo a tak jsme si dali záležet v ostrém pokusu o to více. Útok proběhl k překvapení nás všech bez chyb a čas něco přes 31 sekund byl pro soupeře, jak se později ukázalo, doslova zdrcující.

     Po startu Pasekářů se čekalo, jak to dopadne. Dopadlo to dobře, pro ně. Díky skvělému času se umístili hned za námi a v GP jim chybí 3 body na 3. místo. I výsledky ostatních družstev byly zajímavé a celkem zamíchaly celým GP. Ještě nás čekají 3 soutěže a tak stále ještě není nic rozhodnutého. Nashle příště v lese na Pasekách. (foto, foto sdh slušovice)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky42,53 s4
2.  Jasenná47,80 s2
3.  Zádveřice48,25 s5
4.  Lípa54,05 s6
5.  Želechovice nad Dřevnicí58,49 s3výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí31,23 s10
2.  Želechovické Paseky33,73 s12
3.  Lutonina34,73 s15
4.  Lípa35,03 s9
5.  Jasenná40,22 s16
6.  Rudník (SK)41,42 s17
7.  Ostrata43,07 s8
8.  Klečůvka45,04 s18
9.  Jaroslavice45,46 s13
10.  Zádveřice „B“45,83 s11
11.  Veselá53,79 s19
12.  Zádveřice „A“56,77 s8
13.  Lužkovice63,29 s7
14.  Slušovice64,86 s14průběžné pořadí v okrskové GP mužů a žen

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1+1= 3
2.  Lípa5+2+3= 10
3.  Ostrata4+6+5= 15
4. – 5.  Klečůvka6+5+6= 17
4. – 5.  Zádveřice „A“2+4+11= 17
6. – 7.  Zádveřice „B“7+3+8= 18
6. – 7.  Želechovické Paseky3+13+2= 18
8.  Želechovické Paseky – ženy9+8+4= 21
9.  Zádveřice – ženy8+9+9= 26
10.  Jaroslavice10+11+7= 28
11.  Lípa – ženy12+7+10= 29
12.  Želechovice nad Dřevnicí – ženy11+10+12= 33
13.  Lužkovice13+12+13= 38

17. července
pohárová soutěž v Leskovci. I letos jsme se zúčastnili Memoriálu obětí Juřičkova mlýna. Jednalo se již o 32. ročník a konal se v rámci oslav 90. výročí založení místního SDH. Jako loni bylo přítomno mnoho a mnoho týmů. Tomuto množství odpovídá číslo 40 a tak bylo všude lidí jako much. My jsme šli na řadu až jako 32. a tak jsme mezitím dopilovávali taktiku atd. Jelo se na 2 béčka a časy byly různorodé. Některé pod 20 sekund, jiné horší. My jsme si celkem věřili, počasí dobré, prostředí příjemné a nálada výborná.

     Konečně jsme se dostali na řadu. Nachystali jsme nářadí a alou na start. Po výstřelu jsme vyrazili dopředu a výsledný čas nás velice příjemně překvapil. Konečných 18,372 sekund sice není žádný top čas, ale udělali jsme si rekord a v konkurenci 30 týmů jsme obsadili vynikající 6. příčku. Stále je co zlepšovat a na lepší čas určitě máme. Každopádně paráda a všichni kluci zaslouží pochválit. Jen tak dále. (foto)
9. července
pohárová soutěž MH soutěž GP v Lípě. Zde se konala další okrsková soutěž. Začala v 10 hodin dopoledne soutěží mladých hasičů, kterých se zúčastnilo celkem 15 týmů. Přijely blízké i vzdálenější sbory. Výkony některých družstev byly opravdu vynikající a je se na co těšit, až budou tito hasiči a hasičky soutěžit ve vyšší věkové kategorii. V mladších i starších žácích zvítězily týmy Štítné nad Vláří, což je určitě super výsledek.

     Den pokračoval soutěží Grand Prix 8. okrsku. O prvenství zápolilo 16 týmů a tak byla konkurence opravdu veliká. Trať byla klasická jako několik posledních let a to z hřiště seběhnout na betonový plácek a pak hurá zpátky mírným kopečkem zpět na hřiště.

     Jako první se na start postavili místní borci a ukázali všem, jak se to dělá. Předvedli pěkný čas a my jsme jen doufali, že další časy budou jenom horší. Následovaly družstva žen, z nichž nejlépe zaběhly Lípjanky a zaslouženě doma ukořistily příčku nejvyšší. Našim holkám se taky nevedlo špatně, ale bohužel jich bylo jen 7 a bylo to znát. O fous jim nakonec utekl bronz, ale i tak to byl povedený útok.

     Po ženách závodili muži. Každý tým ze sebe vydával maximum, ale občas se prostě nějaká ta chybka vloudila a tak se mnoha týmům na zrádné trati nezadařilo, např. Jaroslavice, Lužkovice či kupodivu Želechovické Paseky. My jsme předvedli útok pilně nacvičený na tréninku a je třeba říct, že se nám velice vyplatil. Shodili jsme terče ve vynikajícím čase, který již pak nikdo nepřekonal a tak nám náleželo první místo. GP se nám trošku zamíchalo a my uvidíme, jak se to zase zamotá za dva týdny na Ostratě, kde na nás už netrpělivě čeká brutální trať. (foto, video ženy, video muži)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Štítná nad Vláří18,80 s12
2.  Štípa19,44 s11
3.  Lípa „A“20,65 s6
4.  Lípa „B“25,65 s4
5.  Zádveřice29,57 s10
6.  Klečůvka80,19 s3
7.  ProvodovN5výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Štítná nad Vláří14,33 s15
2.  Zádveřice19,97 s2
3.  Želechovické Paseky20,44 s7
4.  Provodov22,66 s1
5.  Lukoveček24,07 s9
6.  Klečůvka28,54 s13
7.  Lípa29,31 s8
8.  LutoninaN14výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa43,35 s4
2.  Zádveřice45,19 s5
3.  Želechovické Paseky48,56 s2
4.  Želechovice nad Dřevnicí49,36 s6
5.  Klečůvka62,72 s3výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí32,61 s9
2.  Lípa34,98 s1
3.  Lutonina35,18 s16
4.  Zádveřice „B“35,59 s12
5.  Zádveřice „A“35,87 s7
6.  Klečůvka38,12 s10
7.  Ostrata38,58 s8
8.  Louky39,56 s13
9.  Jaroslavice49,95 s14
10.  Lužkovice66,79 s11
11.  Želechovické PasekyD15
Družstvo Želechovických Pasek bylo diskvalifikováno, protože šrubovalo koš v kádi.průběžné pořadí v okrskové GP mužů a žen

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1= 2
2.  Zádveřice „A“2+4= 6
3.  Lípa5+2= 7
4. – 5.  Ostrata4+6= 10
4. – 5.  Zádveřice „B“7+3= 10
6.  Klečůvka6+5= 11
7.  Želechovické Paseky3+13= 16
8. – 9.  Zádveřice – ženy8+9= 17
8. – 9.  Želechovické Paseky – ženy9+8= 17
10.  Lípa – ženy12+7= 19
11. – 12.  Jaroslavice10+11= 21
11. – 12.  Želechovice nad Dřevnicí – ženy11+10= 21
13.  Lužkovice13+12= 25

18. června
okresní soutěž v Hřivínově Újezdu. Po postupu z okrskové soutěže následuje okres. Letos to bylo na stejném místě jako loni. Přijeli jsme okolo 8 ráno a hned jsme šli na štafetu jednotlivců mužů. V této disciplíně bojovali bratři Směšný, Hamšík P., Čechmánek a Hrazdira. Na vedlejší dráze naše ženy prováděly štafetu 4x100m. První se nepovedla, když holky (okno Sedláčková T., bariéra Klásková M., přenos PHP Ušelová P., kladina s rozhozem hadic Chytilová V.) dostaly N za nezapojené hadice na rozdělovači. Druhá (okno Pastyříková M., bariéra Ščepánová J., přenos PHP Hrazdirová I., kladina s rozhozem hadic Kadlecová V.) už byla v pořádku a tak se započítala do výsledků.

     Po menší přestávce se disciplíny prohodily a ženy jely jednotlivce a muži štafetu. My muži jsme šli na řadu jako druzí. Štafetové složení okno Gahura T., bariéra Hamšík P., přenos PHP Čechmánek T., kladina s rozvinutím hadic Hrazdira P. nebylo špatné. Čas skoro na chlup stejný jako na okrsku ale na přítomné týmy nestačil. V jednotlivcích za ženy soutěžily sestry Chytilová, Ušelová, Klásková a Sedláčková.

     Další na pořadu dne byly útoky. Po problému s časomírou, která se musela vyměnit, to vypadalo, že bude navíc ještě pršet, ale naštěstí se tak nestalo. Nejdříve byli na řadě muži. My jsme šli jako druzí. Všechno se zdálo v pořádku, ale béčkař nestačil včas spojit jeden spoj a bylo po nadějích na pěkný čas. Nedařilo se více týmům, ať už kvůli chybám lidí nebo selhání techniky.

     Po mužích nastoupily ženy. Naše šly třetí a nebýt prostřiku na jednom terči mohly být v královské disciplíně možná i na třetí pozici, což by je posunulo dopředu i celkově. Tak jako tak to byla vynikající soutěž a pro všechny určitě velká zkušenost. Nakonec ženy obsadily 8. místo a muži taktéž 8. Do krajského kola postoupily za ženy týmy z Malenovic a Hřivínova Újezdu. Za muže pak Řetechov a Poteč. Výsledky a foto zde. (foto, video jednotlivci 100m ženy, video štafeta 4x100m + požární útok ženy, video jednotlivci 100m muži, video štafeta 4x100m + požární útok muži)


pohárová soutěž mladých hasičů v Želechovicích nad Dřevnicí. V tento den se také konala u nás na Střelnici pravidelná pohárová soutěž mladých hasičů. Letos to byl už 8. ročník. I přesto, že to nebyla jediná soutěž v tento den, přijelo 9 týmů mladších a 7 týmů starších žáků. Výkony byly různé a některé opravdu povedené. Na prvním místě mezi mladšími vyhrál nakonec tým Lípa „A“ a ve starších Želechovické Paseky. Všem sborům děkujeme za účast a těšíme se na ně zase příští rok.


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa „A“21,39 s2
2.  Provodov21,85 s1
3.  Velký Ořechov24,15 s3
4.  Štítná nad Vláří24,76 s9
5.  Hrobice26,33 s4
6.  Bohuslavice27,38 s6
7.  Lípa „B“í29,12 s5
8.  Březůvky31,70 s7
9.  Klečůvka35,93 s8výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky14,76 s3
2.  Provodov15,59 s5
3.  Velký Ořechov20,51 s1
4.  Lípa23,53 s4
5.  Salaš34,12 s7
6.  Klečůvka36,40 s6
7.  LoukyN2

11. června
pohárová soutěž v Loukách. Další klání pro naše týmy se konalo v nedalekých Loukách. Soutěže se zúčastnilo jen 7 družstev, což organizátoři přičítali na vrub tomu, že se jednalo o nultý ročník. Vzhledem k malému počtu soutěžících se jelo na dvě kola. Našim ženám první útok vůbec nevyšel. Špatně zapojené béčko na stroj znamenalo čas nad půl minuty. Druhý pokus už byl trošku lepší. Nakonec obsadily druhou příčku.

     Mužský první útok byl nakonec překvapivě dobrý. Po uklouznutí půlky družstva u základny jsme šli do plných a vybojovali jsme tímto útokem třetí příčku. Druhý pokus bohužel nevyšel kvůli chybě na spoji céček. Ovšem čas jednoho proudu 17,36 s naznačuje vynikající potenciál do budoucna. Jen tak dále. (foto, video ženy, video muži)
4. června
soutěž ZLPS v Horní Lhotě. Na tuto soutěž jsme jeli odzkoušet nové a zároveň první sportovní hadice v našem sboru. Do Lhoty se sjelo skoro 30 týmů mužů, kolem 10 týmů žen a několik týmů dorostu. Výkony byly opravdu skvělé a my jen přemýšleli, jak naše premiéra asi dopadne. Nedašov, Vrbětice, Hřivínův Újezd a další předváděli opravdu skvělé výkony a tak jsme zevrubně studovali jejich taktiku.

     My jsme měli jít na řadu jako 22., ale několik týmů nedojelo a tak jsme šli na start o pár míst dříve. Rozběhnuto jsme měli na výbornou. Prý by to bylo pěkných 19s, ale ještě nebylo vše, jak má být a tak se čas zastavil na 21,20s, což je i tak náš rekord na 3B bez přetlakového ventilu. Určitě čas stlačíme ještě níž. Uvidíme příště. Zde to stačilo na 16. místo z 26 družstev. I tak skvělá soutěž. Všem patří díky. Výsledky zde.
28. května
pohárová soutěž MH a soutěž GP na Klečůvce. První letošní klání našeho okrsku se konalo na nedaleké Klečůvce. Už v jednu hodinu začínala soutěž dětí, na které jsme ale bohužel neměli své zástupce. Snad to na další soutěži napravíme.

     Ve tři hodiny startovala soutěž mužů a žen. Počasí vůbec nepřálo a do rozmokřené země vytrvale pršelo i odpoledne. Celkem se nakonec sjelo 19 týmů, což je úctyhodný počet a konkurence tak byla opravdu velká. Trať byla letos vyšperkovaná k dokonalosti. Kromě smrtícího 100 metrového sprintu přes hřiště na pomocnou základnu Klečůvjani navíc postavili soutěžícím do cesty kladinu, ženskou bariéru a jako bonus ještě „cik cak“. Domácí všem ukázali, jak mají natrénováno a po nich to jenom odsýpalo.

     Naše holky šly na řadu jako páté. Naneštěstí se jim útok nepodařil úplně podle jejich představ a i přes menší zaváhání skončily na pěkném 3. místě mezi ženami. Bojovnost se jim ale upřít rozhodně nedá a tak se můžeme těšit na další skvělé výkony. Muži šli na řadu jako 9. a už bylo znát, že je terén dost rozbředlý. Kanady byly jasná volba. Náš pokus probíhal hladce, a i když to asi mohlo být trošku rychlejší, nic se nepokazilo. Muži z Pasek, hlavní favoriti GP, zmateni naší bezchybností asi zazmatkovali, útok pokazili a tak je předběhl ještě nový kůň v GP, Zádveřice A. My jsme nakonec skončili po zásluze na prvním místě. Holky si tak do dalšího kola GP odnášejí 11 trestných bodů a my 1. (foto, video ženy, video muži)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Hrobice24,85 s2
2.  Lípa25,23 s3
3.  Klečůvka41,39 s1výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky18,15 s2
2.  Lípa18,45 s3
3.  Slušovice34,00 s4
4.  Klečůvka34,65 s1výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky71,87 s6
2.  Zádveřice73,32 s8
3.  Želechovice nad Dřevnicí77,50 s5
4.  Lípa84,11 s4
5.  Slušovice95,44 s7
6.  Klečůvka121,26 s3výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí53,04 s9
2.  Zádveřice „A“57,61 s11
3.  Želechovické Paseky57,80 s16
4.  Ostrata60,98 s18
5.  Lípa61,34 s10
6.  Klečůvka „A“65,07 s13
7.  Zádveřice „B“66,96 s17
8.  Klečůvka „B“72,44 s1
9.  Jaroslavice73,89 s12
10.  Veselá78,18 s2
11.  Lužkovice88,69 s14
12.  Slušovice89,99 s15
13.  LutoninaD19
Družstvo Lutoniny bylo diskvalifikováno, protože spojovalo vybavení na pomocné základně.průběžné pořadí v okrskové GP mužů a žen

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1
2.  Zádveřice „A“2
3.  Želechovické Paseky3
4.  Ostrata4
5.  Lípa5
6.  Klečůvka6
7.  Zádveřice „B“7
8.  Želechovické Paseky – ženy8
9.  Zádveřice – ženy9
10.  Jaroslavice10
11.  Želechovice nad Dřevnicí – ženy11
12.  Lípa – ženy12
13.  Lužkovice13

14. května
okrsková soutěž a soutěž MH na Klečůvce. Jednalo se o první větší letošní soutěž, která začala v jednu hodinu odpoledne a odstartovala štafetami mladých hasičů a žen. Letos jsme po dlouhé době neměli tým dětí, jelikož v poslední době chodí mladých čím dál méně. Přitom hasičina je z našeho pohledu velice užitečná a zábavná činnost. Dveře má každý zájemce otevřené. Stačí přijít každý čtvrtek v 16 hodin k naší zbrojnici nebo se informovat telefonem či e-mailem některého z vedoucích mládeže.

     Naše ženy ve složení okno Terka Sedláčková, bariéra Míša Klásková, minimax Iva Hrazdirová, lávka Verča Chytilová si ve štafetě nevedly vůbec špatně, ale o několik sekund jim prvenství přece jenom uteklo. Zásadní ovšem bylo zranění jedné naší závodnice, po němž nemohla jít ani na požární útok a tak jsme si museli vypomoct jinou členkou.

     Muži startovali ve štafetě jako druzí a po určité obměně v týmu se nakonec i velice zadařilo. Okno Tomáš Gahura, bariéra Petr Hamšík, minimax Tomáš Čechmánek, lávka Petr Hrazdira, to byla naše sestava, která svým výkonem za sebou nechala všechny ostatní soupeře a tak jsme štafetu v silné konkurenci vyhráli.

     Následovaly útoky dětí, ve kterých jasně kralovali Pasekáři. Ale i týmy Lípy předvedly pěkné časy. Nejlepší byl ovšem pohled na přípravku, jejichž výkony byly pokaždé odměněny aplausem přihlížejících.

     Další na řadě byly útoky žen. Letos nepřijely Pasekářky, ale přibyly Klečůvjanky. Bohužel ty dostaly N za rozpojení savic při dokončení útoku. Naše ženy měly našlápnuto výborně. Bohužel obsluha stroje pustila vodu naplno a zaplavila tak hadice ještě před tím, než proudařky stihly doběhnout k terčům. Nakonec měly štěstí, že na terče vůbec dostříkly a shodily je. Celkově pak skončily na pěkném druhém místě.

     Mužský tým startoval jako druhý a po pár nečekaných problémech se časomíra zastavila na čase 22,55 s. Nikdo nás dále neohrozil, až zbývali pouze Pasekáři. Opět se jim zadařilo a překonali nás o zhruba sekundu a půl. Bodově jsme na tom byli stejně jako oni, ale rozhoduje požární útok a tak jsme celkově skončili na stříbrné příčce, což ale určitě není špatný výsledek, ba naopak. Na vyhlášení se udělalo pravé hasičské počasí, když se spustil doslova liják.

     Do okresního kola v červnu tak postupují ženy z Lípy, Klečůvky a ty naše a tým mužů z Pasek. (foto, video ženy, video muži)výsledková listina – přípravka

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Klečůvka104,13 s1.62,55 s1.2výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Lípa „B“125,24 s2.27,21 s1.3
2.  Lípa „A“91,23 s1.N2.3výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Želechovické Paseky70,49 s2.12,59 s1.3
2.  Klečůvka73,08 s3.22,18 s2.5
3.  Lípa69,95 s1.N4.5
4.  Jaroslavice105,33 s4.49,54 s3.7výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Lípa85,17 s1.48,76 s2.3
2.  Želechovice n. Dř.97,52 s3.38,83 s1.4
3.  Klečůvka93,91 s2.D3.5
Družstvo Klečůvky bylo diskvalifikováno, jelikož se mu rozpojily savice po dokončení útoku.výsledková listina – muži

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Želechovické Paseky71,84 s2.20,91 s1.3
2.  Želechovice n. Dř.71,08 s1.22,55 s2.3
3.  Lípa80,53 s5.24,51 s3.8
4.  Jaroslavice „A“75,77 s3.28,37 s5.8
5.  Klečůvka „A“79,26 s4.29,20 s6.10
6.  Jaroslavice „B“82,91 s7.27,95 s4.11
7.  Klečůvka „B“80,67 s6.30,48 s7.13
8.  Lužkovice83,09 s8.N8.16
Družstvo Lužkovic útok nedokončilo, jelikož neshodilo terče.
16. dubna
závod požárnické všestrannosti v Salaši u Zlína. Po absolvování loňského nultého ročníku jsme se vydali i na tento první ročník. S trošku obměněným týmem jsme určitě ostudu neudělali, ale začněme hezky pěkně od začátku. Chvilku před jednou hodinou odpolední jsme dojeli do Salaše, kde se klání konalo. Sluníčko svítilo, vítr vál, co víc si přát. Po několikadenním dešti velice vítaná změna.

     Nakonec se přihlásilo včetně nás 8 týmů, všichni v jedné kategorii. My jsme startovali jako pátí a tak jsme ještě měli čas na rychlé zopakování potřebného učiva. Jakmile jsme si stoupli na start, adrenalin nahromaděný v našich tělech nás neúprosně vyslal vstříc osudu. Jako první bylo stanoviště střelba ze vzduchovky na dřevěné špalíčky (K1), další pak byly: Hasič III 1 - požární taktika a technické prostředky (K2), Hasič III 2 - technický výcvik a speciální zásahy (K3), Určování PHP a věcných prostředků PO (K4), Optická signalizace a Preventista III (K5) a Základy první pomoci (K6). Trať byla situovaná na opačnou stranu Salaše než loni a tak se moc předvídat nedalo. Před cílem pak bylo ještě jedno překvapení a to lávka na lanech. Překonat tuto překážku dělalo mnohým problémy.

     Na všech stanovištích se nám vedlo velmi dobře, kdy na konci jsme nasbírali nejmíň trestných bodů ze všech a to pouhých 6. Tento výborný výsledek nám ale bohužel zhatil běh. Uběhnout celou trasu závodu nám trvalo moc dlouho na to, abychom se umístili na bedně. I tak nám ale třetí místo uteklo doslova o dva špalíčky. Nakonec jsme se po napínavém počítání umístili na nepopulární bramborové pozici. To nám sice vadilo, ale určitě nám to nezkazilo perfektně prožitý den na takto zajímavé soutěži. (foto)
27. března
velká uzlová soutěž žáků okresu Zlín. Tento rok se akce uskutečnila na nedalekém Provodově od 9 hodin v místním kulturním domě. Zúčastnilo se 14 družstev mladších žáků a 17 družstev starších žáků, celkem se utkalo 77 dětí. Od nás se opět zúčastnila v kategorii mladších Ludmila Tichá, která se umístila na pěkném 10. místě a Marek Paták na 29. místě z 33 zúčastněných.

     V kategorii starších se od nás zúčastnila Veronika Zichová, která skončila na 16. místě ze 44 zúčastněných. V celkovém umístění jsme za mladší skončili na 8. místě a za starší na 16. místě. Soutěž se dětem velice líbila. Byla v pěkném prostředí doprovázeném pěkným počasím. Po vyhlášení kolem 14. hodiny všichni vyrazili domů. Detailní výsledky zde. (foto)
5. března
okrsková uzlovací soutěž žáků na Želechovických Pasekách. Soutěž začínala v 9:00 ráno a zúčastnily se jí 4 sbory (Želechovice nad Dřevnicí, Želechovické Paseky, Jaroslavice a Lípa). Soutěž byla rozdělena na kategorii mladší a starší. Z našeho sboru se za mladší zúčastnila Ludmila Tichá, která tuto kategorii vyhrála a Marek Paták, který se umístil na třetím místě, což jsou určitě perfektní výsledky.

     V kategorii starších u nás nastoupila pouze Veronika Zichová, která uchvátila výborné druhé místo. V celkovém umístění jsme skončili jako druzí. Po vyhlášení se všichni rozjeli k domovům.