soutěže 2012
13. října
hra Plamen - soutěž MH ve Všemině. Naši mladí hasiči se zúčastnili podzimní (první) části okresního kola hry PLAMEN 2012/2013. Vyrazili jsme v brzkých ranních hodinách okolo sedmé hodiny. Po příjezdu na místo jsme vyřídili všechny náležitosti ohledně prezentace týmu a poté mohl proběhnout nástup. Vysvětlily se určité podrobnosti ohledně disciplín a mohlo se začít soutěžit.

     Naše družstvo startovalo v kategorii starších žáků a jako první je čekal požární útok CTIF. První pokus neproběhl podle představ a po nepřeskočení vodního příkopu, přetočení hadic a špatných uzlech jsme nasbírali hodně trestných bodů. Druhý pokus proběhl o něco lépe a rychleji, ale nějaké trestné body byly opět. Díky tomu jsme na této disciplíně obsadili 14. místo.

     Jako další byl na řadě Závod požárnické všestrannosti. Zde naši mladí obdrželi několik trestných bodů za topografii, střelbu ze vzduchovky, překonávání překážky a za požární ochranu. V této disciplíně naše děti obsadily 23. místo.

     Po odsoutěžení se děti občerstvily a vyrazilo se směrem k domovům. Nyní si musíme počkat na jarní (druhé) kolo hry a na celkové umístění. Snad se našim mladým bude dařit aspoň o něco lépe než nyní. Kompletní výsledky zde.
25. srpna
soutěž v Ludkovicích. Memoriál Stanislava Štěpáníka, tak se jmenuje místní soutěž, na kterou jezdíme pravidelně už několik let. I letos jsme se vydali poměřit své síly s ostatními mužstvy z okolí. Tentokráte jeli pouze naši muži.

     Nakonec dorazilo celkem 12 družstev mužů a 3 žen. My jsme šli na start celkově jako sedmí. Trasa útoku vedla skrz velkou pneumatiku a dále dvakrát přes potok až k závěrečnému kopečku s terči. Nám se pokus sice nevydařil tak, jak bychom si přáli, ale špatné to rozhodně nebylo. Horší už bylo vidět, že jsme průběžně druzí se ztrátou 6 setin sekundy.

     Do konce soutěže nás ještě překonaly 3 týmy a tak jsme skončili celkově na 5. místě se ztrátou pouhých 38 setin na třetí místo. Úspěchy z minulých let jsme tak nenapodobili. Snad tedy příště. Výsledky zde.
18. srpna
konečné zúčtování v Grand Prix 8. okrsku. Soutěžní sezóna naplněná 6 těžkými soutěžemi je u konce. Již jsou známi vítězové i poražení. Ale pojďme se na to vše podívat s nadhledem či odstupem, jak je libo.

     Nejdříve si vezneme na paškál skupinu žen. Těch bylo letos v GP 5 a tak se, světe div se, zrodila jejich samostatná kategorie. Ze začátku se vedlo družstvu Lípy. Zádveřice byly v závěsu a Paseky lehce pokulhávaly. Našim holkám se oproti tomu ze začátku nedařilo vůbec, stejně jako Klečůvce. Později se situace začala měnit. Lípě a Zádveřicím se dařit přestalo a nastoupily Paseky a naše svěřenkyně.

     Bohužel našim holkám nesmírně ublížily dvě poslední místa a jedno předposlední. Tím nabraly velké množství trestných bodů a tak ani jejich závěrečné 3 druhá místa s tím bohužel nic neudělala. Nakonec titul po zásluze slavily Pasekářky. Našim holkám o chlup utekl bronz a tak vyfasovaly nepopulární bramboru. Vyzdvihnout ale musíme zlepšující se výkony v posledních třech soutěžích. Snad na tyto výkony navážou i příští rok a tím určitě udělají čáru přes rozpočet všem protivnicím.

     Týmů mužů, okleštěné o ženy, zbylo 9. Už nemohly spoléhat na to, že předběhnou holky a nebudou tak poslední. Proto všichni bojovali o to víc a bylo to vidět. Letos se dařilo nepoměrně lépe i Lužkovicím, které vždy obsazovaly poslední místa. Letos tomu tak nebylo. První soutěž jsme ovládli my, což nás velmi nabudilo. Bohužel následovalo zklamání v Lípě, kde jsme vyfasovali 8 trestňáků. Skvěle se vedlo Jaroslavicícm i Ostratě a dopředu se rvaly i Paseky a Zádveřice. Po Lípě už nikdo z nás nevěřil na dobré umístění v GP, natož na obhajobu 1. místa.

     Nevěšeli jsme ale hlavu, nestrkali hlavu do písku a už vůbec neházeli flintu do žita. Dál jsme poctivě trénovali, připravovali se a v duchu věřili ve šťastný návrat do soutěže. Pomalu ale jistě se nám to dařilo. Prvními a druhými místy na Ostratě, Pasekách a Lužkovicích jsme si vylepšili bodovou bilanci. Poslední krok do neznáma se uskutečnil na domácí půdě. První Paseky 13 bodů, druhé Jaroslavice 14 bodů, třetí my 14 bodů. Našlapané jak v čínském bazénu. Nenechali jsme nic náhodě a trénovali jsme dokonce 2x, což u nás zvykem rozhodně není.

     Po našem útoku jsme byli nervózní jako sáňky v létě, ale dřina na cvičišti nám nakonec na domácí půdě přinesla vytoužené první místo. Po zaváhání Pasek a nedostačujícím výkonu Jaroslavic jsme vyhráli jak tuto pohárovou soutěž, tak i celé Grand Prix. Vítězství v GP by se sice dalo charakterizovat tak, že jsme vyhráli o prsa vietnamské závodnice, ale v podstatě ať by vyhrál kdokoliv z nás tří, seděl by tento popis na každého. Pohár odstartoval bujaré oslavy, které trvaly až do... no dlouho :-)

     Sezóna plná zvratů, nadějí i zklamání je za námi a nezbývá než se těšit na tu příští, co pěkného nám přinese. Třeba další týmy do GP. Takováto série soutěží je totiž ojedinělá v okrese, možná i v kraji či dokonce v republice. Tak za rok nashle.


konečné pořadí v okrskové GP – ženy

konečné umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky2+3+4+1+1+1= 12
2.  Lípa3+1+1+4+3+3= 15
3.  Zádveřice1+2+2+5+4+5= 19
4.  Želechovice nad Dřevnicí5+5+3+2+2+2= 19
5.  Klečůvka4+4+5+3+5+5= 26
Družstvo Zádveřic je před našimi holkami, protože získalo v seriálu jedno první místo.konečné pořadí v okrskové GP – muži

konečné umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+8+2+1+2+1= 15
2.  Jaroslavice3+1+3+3+3+2= 15
3.  Želechovické Paseky5+2+1+4+1+4= 17
4.  Ostrata4+4+4+2+9+3= 26
5.  Zádveřice „A“2+3+8+9+5+6= 33
6.  Lípa7+5+5+5+6+8= 36
7.  Klečůvka6+6+7+6+7+7= 39
8.  Lužkovice9+7+9+7+4+5= 41
9.  Zádveřice „B“8+9+6+8+8+9= 48
Družstvo Želechovic n. Dř. je před Jaroslavicemi, protože získalo v seriálu tři první místa.
Družstvo Zádveřic „B“ se poslední soutěže nezúčastnilo a tak dostalo plný počet trestných bodů.

18. srpna
6. soutěž GP mužů a žen – Želechovice nad Dřevnicí. Finálová bitva a završení celého GP nás všechny čekalo přímo u nás na Střelnici. Rozhodnout se mělo, kdo a jak se v GP celkově umístí na medailových pozicích, jelikož nic nebylo jasné. Nakonec se soutěže zúčastnilo 9 družstev žen a 17 týmů mužů. Letos jsme připravili na trati opět slalom a tentokrát byl celkem náročný. Následovala rovinka na základnu, nazpět po rovince a posléze do strmého kopce ke vzdáleným terčům. Finále jak má být.

     Letos se hecli i ostatní naši členové a tak nejenže soutěžilo „béčko tzv. veteránů“ ale i „céčko“. Z Pasek pak dojely 2 týmy mužů a tak společně se ženami by se dalo říci, že pouze z naší obce bylo na závodech 7 družstev, což je úsměvné.

     Jako první se na start postavilo domácí „áčko“. Natrénováno jsme sice měli, ale i tak jsme byli velmi nervózní, protože šlo o titul! Jedna chyba a sny o trofeji pro nás nejcennější by se rozplynuly jako pára nad hrncem. A pak to přišlo. Výstřel z pistole a úprk slalomem. Vše jak má být. V průběhu malý problém, který se podařilo operativně vyřešit, a už byly terče dolů. Perfektní čas. I přes necelých 38 sekund jsme byli jako na jehlách, jak zareagují další týmy, hlavně Paseky a Jaroslavice.

     Po nás šly všechny ženy. I naše trénovaly a tak se dal čekat dobrý výsledek. Na trati žádný problém. Bez chyby jako na tréninku a výsledný čas nebyl vůbec špatný. Další a další holky je nepřekonávaly až na Pasekářky. Ty potvrdily formu z poslední doby, kdy se prokousávaly ze zadních pozic GP a soutěž i celé GP tímto vyhrály. Naše holky tak získaly v pořadí již třetí druhé místo. Pěkné, opravdu pěkné holky! I přes tři druhé místa z posledních soutěží to ve výsledku bohužel nestačilo na bronz v GP, o chlup.

     Pak soutěž pokračovala pokusy mužů. Naše béčko ukázalo, že rozhodně nepatří do starého železa a s časem cca 50 sekund se uhnízdilo u středu tabulky. Náš čas stačil na další a další týmy až nastoupily Paseky. Ty se do útoku obuly a vypadalo to velmi nadějně. Ovšem vidina poháru a jízda na hraně jim přinesla předčasné zalétí hadic a než sestříkli terče, bylo po nadějích. Pak následoval další vynikající tým letoška a to Jaroslavice. Útok probíhal bez chyb a to nás naplňovalo nejistotou. Nakonec se čas zastavil až za naším. Na závěr soutěže nastoupilo naše céčko. Výkon určitě nebyl špatný, ale po problému na jednom z proudů kluci a holky útok bohužel nedokončili.

     Nikdo tedy náš čas už nepokořil a tak se povedlo to, po čem všichni toužili. Výhra na domácí půdě a samozřejmě obhajoba 1. místa v celé Grand Prix 8. okrsku! (foto, video ženy, video muži A, video muži B, video muži C)

výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky51,10 s8
2.  Želechovice nad Dřevnicí57,58 s3
3.  Veselá67,61 s4
4.  Lípa69,80 s5
5.  Ostrata70,67 s9
6.  Hrobice106,31 s10
7. – 9.  KlečůvkaD6
7. – 9.  TrnavaN2
7. – 9.  ZádveřiceN7
Družstvo Hrobic dostalo penalizaci 15s za podběhnutí pásky ve slalomu.
Družstvo Klečůvky bylo diskvalifikováno, protože pravý proud sestřelil i levý terč.
Družstvo Trnavy nedotáhlo hadice k pravému terči.
Družstvo Zádveřic nesestřelilo levý terč v čase stanoveném pro platný pokus.výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí „A“37,89 s1
2.  Neubuz41,97 s25
3.  Želechovické Paseky „B“43,18 s13
4.  Jaroslavice43,81 s23
5.  Ostrata45,26 s17
6.  Chrastešov46,10 s15
7.  Želechovické Paseky „A“48,22 s16
8.  Hrobice48,83 s24
9.  Želechovice nad Dřevnicí „B“50,23 s11
10.  Lužkovice50,32 s14
11.  Ludkovice52,34 s20
12.  Zádveřice „A“53,29 s12
13.  Klečůvka59,05 s13
14.  Lípa72,48 s21
15.  Veselá81,51 s22
16. – 17.  TrnavaN19
16. – 17.  Želechovice nad Dřevnicí „C“N26
Družstvo Veselé dostalo penalizaci 30s za podběhnutí pásky ve slalomu 2 hasiči.
Družstvo Trnavy nedotáhlo hadice k terčům.
Družstvo Želechovic n. Dř. „C“ nedotáhlo levý proud k terči.

11. srpna
5. soutěž GP mužů a žen – Lužkovice. Všichni netrpělivě čekali, jak se asi bude předposlední soutěž Grand Prix vyvíjet. A bylo to v skutku zajímavé. Start byl klasicky na tři odpoledne. Sjelo se množství družstev. 6 týmů žen a 11 mužů. Velká konkurence.

     Jako první šli domácí a ukázali nám celkem pěkný útok. Start byl na hřišti, pak se běželo na pomocnou základnu, kde se sebralo všechno vybavení kromě stroje. Pak oběhnout dva kužely a utíkat zpět na hřiště k terčům. Jednoduché to určitě nebylo. Dále startovaly ženy. Jediné, kdo naše holky porazily, byly Paseky. Jinak se našim závodnicím útok velmi povedl. Sebraly v sobě všechnu sílu, zatly zuby a šly do plných. Pěkný útok bez chyb znamenal zasloužené druhé místo.

     Muži nastoupili do závodu standardně po ženách. Áčko Zádveřic neukázalo úplně přesvědčivý výkon. Ostratě se útok nepovedl vůbec a tak se připravila o závěrečný boj o umístění na GP bedně. Ani béčku Zádveřic či Lípě se útok určitě nepovedl podle jejich představ. Jaroslavice sice svůj pokus pokazily, ale kvůli tomu, že jim nešel čas, dostaly ještě jeden pokus, kterým si vystoupení na soutěži hodně vylepšily a zachránily se před propadnutím na samé dno GP. Nám se útok podařil až na menší zaškobrtnutí na pomocné základně. Dali jsme do toho vše a výsledek o 2 desetiny sekundy horší čas než Paseky nás velmi zaskočil. Opravdu velká škoda.

     Karty GP se nám zase pěkně zamíchaly a poslední souboj na domácím poli bude rozhodovat o konečném pořadí na špici soutěžního pole. Věříme v to nejlepší. Soutěži zdar, ohni zmar! (foto, video ženy, video muži)

výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky33,67 s2
2.  Želechovice nad Dřevnicí39,55 s4
3.  Lípa39,99 s3
4.  Zádveřice47,16 s7
5.  Ostrata47,95 s6
6.  Veselá51,45 s5výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky „A“27,23 s8
2.  Želechovice nad Dřevnicí27,43 s14
3.  Jaroslavice31,26 s13
4.  Želechovické Paseky „B“31,94 s17
5.  Lužkovice35,14 s1
6.  Zádveřice „A“35,66 s9
7.  Veselá39,21 s16
8.  Lípa44,45 s12
9.  Klečůvka47,18 s15
10.  Zádveřice „B“53,69 s11
11.  Ostrata65,80 s10průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky2+3+4+1+1= 11
2.  Lípa3+1+1+4+3= 12
3.  Zádveřice1+2+2+5+4= 14
4.  Želechovice nad Dřevnicí5+5+3+2+2= 17
5.  Klečůvka4+4+5+3+5= 21
Družstvo Klečůvky dostalo 5 trestných bodů za neúčast na soutěži.průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky5+2+1+4+1= 13
2.  Jaroslavice3+1+3+3+3= 13
3.  Želechovice nad Dřevnicí1+8+2+1+2= 14
4.  Ostrata4+4+4+2+9= 23
5.  Zádveřice „A“2+3+8+9+5= 27
6.  Lípa7+5+5+5+6= 28
7.  Klečůvka6+6+7+6+7= 32
8.  Lužkovice9+7+9+7+4= 36
9.  Zádveřice „B“8+9+6+8+8= 39

4. srpna
pohárová soutěž mladých hasičů a 4. soutěž GP mužů a žen – Želechovické Paseky. Od 10 hodin dopoledne začal již 4. ročník soutěže mladých hasičů, ale kvůli prázdninám, kdy je spousta dětí mimo domov se zúčastnily pouze 4 družstva mladších a 8 družstev starších žáků. Na druhou stranu si mladí hasiči alespoň pořádně zasoutěžili, každý tým měl totiž dva pokusy a jako konečný výsledek se počítal lepší čas.

     I my jsme se sestavením týmu měli problém a šestého hasiče jsme sehnali až na poslední chvíli. Soutěžili jsme tak v kategorii mladších a to jako první (dle dojezdu). První pokus požárního útoku se našim žákům vůbec nepovedl. Nejdříve pozlobila časomíra, která se nesepla. Zastavili nás ale až po zapojení rozdělovače a částečném roztažení hadic. To všem přidalo na nervozitě. Opakovaný start byl ok. Vše bylo v pořádku, ale špatně zapojený proud znamenal sice dokončený leč špatný útok s časem 32 sekund a tak po prvním pokusu jsme byli poslední.

     Druhý pokus ale vyšel senzačně. I přes menší chybky měli z druhého pokusu naši čas 22 sekund, což pro ně znamenalo konečné pěkné druhé místo. První místo získal zaslouženě Provodov a v kategorii starších žáků vyhrály Sazovice. Každý náš mladý hasič si zasloužil odměnu v podobě zmrzliny a samozřejmě nechyběl pro všechny týmy pohár a diplom.

     Děkujeme mladým hasičům za parádní výkony, SDH Lípě za půjčení strojníka a stroje, a fandícím rodičům a pořadatelům za pěknou soutěž a příjemně strávené dopoledne.

     Ve tři hodiny odpoledne již odstartovala další soutěž Grand Prix. Všichni se snažili, jelikož soutěže dochází a napravovat skóre již nebude tak lehké. Po rozlosování šlo na start všemi povzbuzované domácí áčko. Letos Paseky upravily trať a tak se již nešlo do lesa, ale po slalomu u vstupní brány následovala tzv. ludkovická pneumatika, základna a poté monstrum z lešeňovek, které se horko těžko překonávalo. Domácím vše odsýpalo, ale chyba u savic je stála nějaké lepší umístění. Zádveřice udělaly chybu ještě větší. Následovaly ženy.

     Hned první šly naše holky a byla radost se na ně dívat. Perfektní čas lehce přes minutu byl rozhodně hodně slušný. Po dlouhých minutách závodění a velkých nervech je nakonec předběhly pouze místní holky. Druhým místem určitě udělaly radost nejen sobě a polepšily si tak v GP.

     Po holkách následoval zbytek mužů. Jaroslavice nastavily laťku hodně vysoko. Pak jsme šli na řadu my. Na poslední chvíli změněná taktika slavila úspěch, a i když se vyskytla nečekaná chyba u savic, o vlas jsme předběhli kluky z Jaroslavic. I Ostrata zabojovala a skoro udělala i nás. Víceméně poslední želízko v ohni bylo druhé družstvo domácích. Opravdu pěkný výkon bez chyb znamenal první místo a získání putovního poháru Memoriálu Vlastislava Ševčíka. Ovšem GP jsme vyhráli a o chlup jsme zase všechny stáhli. Již jen dvě soutěže a je konec. Celé to bude velmi těsné.

     Na soutěži se ovšem vyskytl problém, poprvé od zrodu oficiálních pravidel před několika lety. Týmy Zádveřice A a jejich ženy se bez jakékoliv domluvy s velitelem soutěže nezúčastnily vyhlášení výsledků soutěže a podle pravidel tak byly tyto týmy hodnoceny jako by se soutěže nezúčastnily. Tím pádem vyfasovaly plný počet trestných bodů a ostatní se posunuli směrem nahoru. Holkám to ovšem vyšlo stejně, protože i tak by dostaly stejný počet bodů za poslední místo v ženách. Toto platí pouze pro okrskové Grand Prix. (foto MH, video muži)

výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas 1. útokučas 2. útokustartovní číslo
1.  Provodov20,02 s17,22 s1
2.  Želechovice nad Dřevnicí31,14 s22,02 s2
3.  Ludkovice30,97 s22,20 s3
4.  Klečůvka24,20 s31,42 s4výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas 1. útokučas 2. útokustartovní číslo
1.  SazoviceN15,74 s3
2.  Zádveřice18,95 s16,63 s7
3.  LoukyN23,63 s2
4.  Všemina24,99 sN4
5.  Ublo25,80 s27,75 s1
6.  Klečůvka26,31 s26,52 s6
7.  Lípa27,38 sN5
8.  PolichnoNN8výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky53,84 s6
2.  Želechovice nad Dřevnicí62,00 s3
3.  Veselá67,11 s8
4.  Klečůvka83,47 s4
5.  Lípa86,86 s7
6.  Zádveřice87,56 s5
Družstvo Zádveřic dostalo penalizaci 15 s za oběhnutí překážky.výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky „B“45,33 s17
2.  Želechovice nad Dřevnicí49,22 s12
3.  Ostrata49,33 s15
4.  Jaroslavice49,83 s9
5.  Zádveřice „A“50,61 s13
6.  Želechovické Paseky „A“50,92 s1
7.  Lípa56,69 s14
8.  Klečůvka63,66 s16
9.  Ludkovice64,11 s10
10.  Lužkovice67,06 s11
11.  Zádveřice „B“85,27 s2
12.  Polichno86,88 s18průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa3+1+1+4= 9
2.  Zádveřice1+2+2+5= 10
3.  Želechovické Paseky2+3+4+1= 10
4.  Želechovice nad Dřevnicí5+5+3+2= 15
5.  Klečůvka4+4+5+3= 16
Družstvo Zádveřic dostalo 5 trestných bodů. Vysvětlení v článku.průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Jaroslavice3+1+3+3= 10
2.  Želechovice nad Dřevnicí1+8+2+1= 12
3.  Želechovické Paseky5+2+1+4= 12
4.  Ostrata4+4+4+2= 14
5.  Zádveřice „A“2+3+8+9= 22
6.  Lípa7+5+5+5= 22
7.  Klečůvka6+6+7+6= 25
8.  Zádveřice „B“8+9+6+8= 31
9.  Lužkovice9+7+9+7= 32
Družstvo Zádveřic A dostalo 9 trestných bodů i když mělo 4. nejlepší čas. Vysvětlení v článku.

28. července
3. soutěž GP mužů a žen – Ostrata. V pořadí již třetí soutěž okrskové Grand Prix nás čekala na blízké Ostratě. Zákeřnou a náročnou trať zde zná již každý nazpaměť. Letos se soutěže zúčastnilo neuvěřitelných 24 družstev včetně mužů a žen ze slovenské obce Rudník, spřátelené obce Ostraty.

     Soutěž odstartovali místní kluci a vcelku pěkný útok překazily problémy v podobě obsluhy časomíry. Hoši si tak museli útok v závěru soutěže zopakovat. Následovaly týmy žen. Znova se projevily problémy s časem a i holky z Ubla musely jít dvakrát. Až na pár výjimek se holkám opravdu dařilo, a to i těm našim. Časy byly velmi dobré, ale naše holky startující ve druhé půlce týmů žen předvedly velice podařený útok a za to jim náleželo pěkné bronzové ocenění. Z 11 družstev opravdu supr výsledek.

     Po ženách se na trať vrhli muži. Letos favorizované a průběžně vedoucí Jaroslavice předvedly velmi slušný čas a hodily tak rukavici do ringu. Následovala série méně i více horších časů. Pak jsme šli na řadu my. Kvůli nezdaru z Lípy jsme si nemohli dovolit žádnou chybu. Bohužel na poslední chvíli nám vypadl jeden závodník a kluci museli sát nadvakrát. Tohle nám, jak se později ukázalo, vzalo výhru. I tak se nám podařilo pokořit prozatím všechny. Po nás nastoupily Paseky. Klaplo jim to do nejmenšího detailu a to byla doslova jejich výhra. Kluci z Ostraty v jejich dalším pokusu měli pěkný čas, ale stačil pouze na 4. místo.

     Tímto jsme se přehoupli do druhé půlky GP a pořadí se nám pěkně promíchalo. Další klání proběhne na Želechovických Pasekách. Zde se kvůli nové trati celkové pořadí GP určitě opět pořádně promíchá. Letos je to opravdu divoké. (video ženy, video muži)

výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa45,47 s8
2.  Zádveřice47,52 s4
3.  Želechovice nad Dřevnicí47,73 s9
4.  Ostrata48,02 s7
5.  Ublo50,63 s5
6.  Rudník51,92 s6
7.  Želechovické Paseky63,26 s13
8.  Veselá63,32 s11
9.  Trnava66,30 s6
10.  Jasenná91,63 s3
11.  KlečůvkaN12
Družstvo Klečůvky požární útok dokončilo, ale neprovedlo ho do 2 minut od startu.výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky31,87 s24
2.  Želechovice nad Dřevnicí33,00 s23
3.  Jaroslavice35,23 s14
4.  Ostrata35,49 s1
5.  Lípa36,02 s18
6.  Zádveřice „B“36,74 s22
7.  Neubuz37,10 s20
8.  Klečůvka37,56 s21
9.  Zádveřice „A“37,69 s15
10.  Rudník40,40 s16
11.  Lužkovice40,79 s2
12.  Trnava44,17 s19
13.  Všemina68,19 s17průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa3+1+1= 5
2.  Zádveřice1+2+2= 5
3.  Želechovické Paseky2+3+4= 9
4.  Želechovice nad Dřevnicí5+5+3= 13
5.  Klečůvka4+4+5= 13průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Jaroslavice3+1+3= 7
2.  Želechovické Paseky5+2+1= 8
3.  Želechovice nad Dřevnicí1+8+2= 11
4.  Ostrata4+4+4= 12
5.  Zádveřice „A“2+3+8= 13
6.  Lípa7+5+5= 17
7.  Klečůvka6+6+7= 19
8.  Zádveřice „B“8+9+6= 23
9.  Lužkovice9+7+9= 25

14. července
pohárová soutěž mladých hasičů a 2. soutěž GP mužů a žen – Lípa. Další kolo všemi oblíbené a pro svou náročnost někdy i nenáviděné okrskové Grand Prix se konalo v sousední Lípě. Ještě předtím však probíhala soutěž našich mladých nadějí.

     My jsme se letos také konečně vypravili. Navzdory nedostatku dětí kvůli prázdninovým pobytům u moře, u babiček a jiných aktivit, se nám podařilo sestavit tým šesti mladých hasičů, kteří nás reprezentovali v kategorii mladších žáků ve složení: Kája Steiner – koš, Adam Kotas – savice, Tom Kovařík – hadice B, Robert Čapák – rozdělovač, David Svoboda – pravý proud, Marek Macík – levý proud.

     I přes slunečné letní počasí se soutěže zúčastnilo vcelku málo družstev – 4 družstva mladších a 6 družstev starších žáků, což byla částečně i výhoda, protože si všichni mohli aspoň pořádně zasoutěžit. Každý tým měl dva pokusy a počítal se ten lepší čas. Pořadí družstev bylo určeno losem. Naši šli na řadu jako první z mladších žáků.

     Hned po příjezdu na soutěž jsme zjistili, že na našem stroji je pokažené sání, a tak jsme museli vyhledat někoho, kdo nám na požární útok stroj zapůjčí. Naštěstí nám naši ochotní lipští sousedé zapůjčili stroj i se strojníkem Luďou Cholastou a naši bojovníci tak mohli předvést, co umí. Bohužel to ale nebyla jediná závada. Těsně před startem jsme učili naše dva závodníky koš a savice, což vůbec nebylo jednoduché, protože koš šel nějak špatně našroubovat. Ale i tak se s tím naši skvěle poprali. První pokus požárního útoku zvládli za 25 sekund. To byl velmi překvapivý výsledek vzhledem k tomu, jak pomalu šroubovali koš. Po prvním pokusu byli průběžně druzí. Druhé pokusy nám naštěstí neuškodily a pěkné druhé místo jsme tak uhájili. V kategorii starších zvítězily nadupané Zádveřice.

     Naši mlaďoši měli z druhého místa obrovskou radost. Byli odměněni diplomem, krásným pohárem a dětským šampaňským, které ihned po nástupu z poháru vypili. I přes nedostatky na koši to zvládli perfektně a nezbývá než nadále pilně trénovat a vylepšit požární útok.

     Děkujeme našim lipským sousedům za pěknou soutěž, zapůjčení stroje a všem rodičům, kteří přišli své ratolesti podpořit.

     Od tří hodin pak následovalo GP. Trať byla podobná jako loni, ovšem v závěru se neběželo na fotbalové hřiště, ale odbočilo se doprava směrem do mírného stoupání. Jako první běželi místní muži a měli to velmi podařené. Následovaly týmy žen, které také předváděly pěkné výkony. Naše holky byly samozřejmě trénovat a dařilo se jim. Proto počítaly s dobrým výsledkem. Jenže co čert nechtěl. Po zaváhání na základně jedna závodnice spadla a útočné hadice se jí rozkutálely všude kolem. Holky nakonec zabojovaly a s velkým úsilím útok dokončily. Čas byl ale hodně špatný, což pro ně znamenalo poslední místo. Bohužel toto je další dávka trestných bodů do GP. Vyhrálo domácí ženstvo.

     Podobně na tom byli v Lípě naši muži. Na tréninku jsme podávali vynikající výkony do 35 sekund a vše nasvědčovalo velice dobrému umístění. Krásně rozběhnutý útok pokazila chyba na rozdělovači. Zapojení přes zub v kombinaci s pojistkou není věru příliš dobrá kombinace. Správné zapojení zabralo hodně času a to nás odsunulo až na předposlední pozici. Vyhrála přespolní Lutonina o chloupek následovaná Jaroslavicemi a Pasekami. Výsledek nás určitě zklamal. Tímto jsme ztratili nejen vedení v GP, ale bude hodně těžké se probojovat zpět na špici, pokud to tedy půjde. I přes nezdar se ale nevzdáme a budeme bojovat až do posledního dechu. (foto)

výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útoku
1.  Lukov22,05 s
2.  Želechovické n. Dř.24,27 s
3.  Klečůvka32,98 s
4.  Lípa35,87 svýsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útoku
1.  Zádveřice14,04 s
2.  Lukov15,57 s
3.  Lutonina „A“18,91 s
4.  Lípa19,90 s
5.  Klečůvka19,92 s
6.  Lutonina „B“Nvýsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa51,64 s6
2.  Zádveřice54,74 s3
3.  Želechovické Paseky56,77 s2
4.  Klečůvka66,99 s5
5.  Želechovice nad Dřevnicí98,18 s4výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lutonina37,92 s15
2.  Jaroslavice37,94 s9
3.  Želechovické Paseky38,06 s11
4.  Zádveřice „A“42,35 s14
5.  Ostrata43,26 s12
6.  Lípa43,52 s1
7.  Klečůvka47,46 s13
8.  Lužkovice48,50 s8
9.  Želechovice nad Dřevnicí49,50 s7
10.  Zádveřice „B“58,85 s10průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Zádveřice1+2= 3
2.  Lípa3+1= 4
3.  Želechovické Paseky2+3= 5
4.  Klečůvka4+4= 8
5.  Želechovice nad Dřevnicí5+5= 10průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Jaroslavice3+1= 4
2.  Zádveřice „A“2+3= 5
3.  Želechovické Paseky5+2= 7
4.  Ostrata4+4= 8
5.  Želechovice nad Dřevnicí1+8= 9
6. – 7.  Klečůvka6+6= 12
6. – 7.  Lípa7+5= 12
8.  Lužkovice9+7= 16
9.  Zádveřice „B“8+9= 17

8. července
soutěž ZLPS ve Velkém Ořechově. Konečně jsme se dostali i na jinou soutěž než naše GP. Sice ne v úplně ideální sestavě, ale v rámci sbírání vědomostí a zkušeností novými honáky v týmu mužů to bylo ok. Na start se v mužích postavilo přes 20 týmů těch nejzvučnějších jmen. My jsme startovali jako 21.

     Po problému s naší savicí jsme museli jít mimo soutěž ZLPS. Jelikož do útoku šli poprvé naši nejmladší členi, byli jsme z toho celkem nervózní. Asi proto jsme taky měli první start předčasný. Ten druhý už byl ale v pořádku. Nejvíc nás zdrželo spojení hadic na základně. Zbytek už šel hladce. Co se ovšem nestalo. Jako naschvál se zrovna při našem pokusu pokazila časomíra a tak kluci mohli do terčů stříkat o sto šest. Dle pozorování ze zadu by čas byl někde pod 25 s. To je hodně špatný čas. Ovšem vhledem k tomu, že útočníci to dělali poprvé v životě a bez předchozího tréninku, to bylo ucházející. Tak jako tak jsme si to užili. Adrenalin ze závodů je prostě supr. Kompletní výsledky zde.23. června
okresní soutěž v požárním sportu na Březové u Slušovic. Po výhře v okrskové soutěži na Klečůvce jsme postoupili na okresní kolo, které se letos konalo na Březové. Sraz byl stanoven na 6:50 hod na naší zbrojnici, kde jsme si vše nachystali a poté vyjeli na místo činu. Po příjezdu panovala na místním hřišti ranní rosa, která velmi znepříjemňovala poslední ostré tréninky. Doplatil na to bratr Coufalík poraněním holeně a tak musel na své první velké soutěži vyhledat zdravotníky.

     Do letošní okresní soutěže byli nominováni následující bratři: Patrik Coufalík, Tomáš Čechmánek, Michal Gahura, Petr Hamšík, Zdeněk Kűhr, Filip Machula, David Směšný a Michal Směšný. Jak již to bývá zvykem, první na řadu přichází disciplína jednotlivců. Zde zápolili: Coufalík, Čechmánek a bratři Směšní. Nejlepší čas či výsledek předvedl Michal Směšný, který atakoval hranici 20 sekund a tím se umístil na 18. místě z bezmála 60 závodníků. Sčítaly se ale 3 nejlepší časy a nakonec z toho bylo celkové 13. místo v jednotlivcích. Druhá klasifikovaná disciplína byla štafeta, okno – David Směšný, bariéra – Tomáš Čechmánek, minimax – Petr Hamšík a kladina – Michal Směšný. Zde jsme lehce zaváhali, když našemu závodníkovi hned po startu vypadla proudnice.

     Následovala zhruba hodinová přestávka na oběd, kde již asi tradičně byl k dispozici pro závodníky kuřecí řízek s chlebem a okurkou. Pořádně posilněni jsme vyráželi na požární útok, který je královskou disciplínou a také završením okresní soutěže. Naši v novém složení předvedli vynikající výkon a po útoku byl komentátor tak překvapen, že naše družstvo zařadil na první místo. V zápětí se ale opravil a byli jsme druzí. A to jsme startovali jako 11. Bohužel nějakým zázrakem nás všechny 4 zbývající týmy překonaly a tak z toho bylo celkové 6. místo v útoku.

     Po sečtení výsledků z jednotlivých disciplín jsme se umístili až na 13. místě. Víme, výsledek nevypadá příliš reprezentativně, ale musíme brát v úvahu, že v týmu byli noví členové, kteří sbírají zkušenosti a za jejich nebojácnost jim patří díky. Také jeden člen byl zraněn a ve výsledku, kdy všichni byli na dovolených, anebo neměli zájem se zúčastnit okresní soutěže, patří celému týmu velké uznání, že nakonec na okres odjeli a reprezentovali náš 8. okrsek, což je to nejdůležitější. Naše holky, ač se na soutěž přihlásily, se z technických důvodů tohoto důležitého klání nezúčastnily.

     Závěrem bych chtěl poděkovat organizátorům okresní soutěže na Březové za skvěle zorganizovanou soutěž, kde přiložil každý člen ruku k dílu a v mnohém bychom se od nich mohli učit. Kompletní výsledky zde. Foto OSH Zlín zde. (video jednotlivci 100m muži, video štafeta 4x100m + požární útok muži)16. června
pohárová soutěž mladých hasičů v Želechovicích nad Dřevnicí. Proběhl další ročník dětské soutěže u nás na Střelnici a bylo se na co dívat. I přes to, že se soutěž MH konala zároveň i v nedalekých Zádveřicích, účast na naší soutěži byla velká a proto měly všechny týmy pouze jeden pokus k provedení požárního útoku. Družstva byla rozdělena na dvě kategorie – mladší a starší žáci.

     Snad každý náš mladý hasič se chtěl na domácí soutěži předvést, a tak jsme měli družstvo v obou kategoriích. Samozřejmě toužili po vítězství nebo alespoň po poháru, ale ne vždy se všechno daří podle plánu. Za mladší dělal koš Kryštof Balajka, savice Tomáš Gajdošík hadice „B“ Tomáš Kovařík a Adam Kotas, rozdělovač Robert Čapák, pravý proud David Svoboda a levý proud Kája Steiner. I přes menší chybky se požární útok mladším žákům povedl. I tak to ale bohužel stačilo pouze na neoblíbené bramborové umístění.

     Starším žákům chyběli k provedení požárního útoku dva mladí hasiči a tak si je z tohoto týmu vypůjčili i pro sebe. Vybojovat pohár, potažmo první místo se snažili ve složení: koš Patrik Coufalík, savice Verča Zichová, stroj David Klásek, hadice „B“ Tomáš Kovařík, rozdělovač Robert Čapák, pravý proud Marek Macík a levý proud Jarek Gajdošík. Bohužel se vloudilo pár chybek, z nichž nejzávažnější bylo zastavení pravého proudu na rozdělovači. Po tomto pochybení bylo jasné, že výsledný čas útoku nebude nijak oslnivý. A tak starší žáci skončili mezi posledními.

     Nechybělo také občerstvení pro všechny malé závodníky v podobě oblíbených párků v rohlíku a kofoly. Děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili a to zejména soutěžním týmům, fandícím rodičům a také těm, kteří se zapojili k přípravám a průběhu samotné soutěže. Těšíme se na další ročník! (foto)

výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útoku
1.  Pohořelice „A“19,47 s
2.  Provodov21,67 s
3.  Lípa „A“25,26 s
4.  Želechovické n. Dř.27,46 s
5.  Klečůvka28,56 s
6.  Trnava29,55 s
7.  Lípa „B“36,39 s
8.  Pohořelice „B“37,24 svýsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útoku
1.  Zádveřice16,45 s
2.  Ublo22,66 s
3.  Lípa22,79 s
4.  Trnava23,20 s
5.  Lutonina27,31 s
6.  Želechovické n. Dř.33,74 s
7.  Klečůvka41,48 s

2. června
pohárová soutěž mladých hasičů a 1. soutěž GP mužů a žen – Klečůvka. A je to tady. Proběhla první soutěž našeho okrskového Grand Prix, kterého se zúčastnilo celkem 14 týmů žen a mužů. Výsledky byly zajímavé a průběh nervy drásající. Pojďme se podívat, jak to vlastně vše bylo.

     Od jedné hodiny začali žáci. V mladších zápolilo 5 týmů a ve starších 4. Všichni se velice snažili, ale je vidět, že ještě trošku těch zkušeností nabrat potřebují. I tak je ale radost se na mlaďoše dívat. V kategorii mladších nakonec obsadily první příčku Zádveřice B.

     I my jsme měli želízko v ohni a to tým v kategorii starších. Děti trénují poctivě každý pátek, ale zde to nedopadlo podle očekávání. Vše se zdálo v pořádku, čas pěkný, ale najednou se někde stala chyba. Spoj savic. Holky bohužel nezvládly spojit savice. Ty nakonec jakžtakž držely a terče shodili, ale nakonec byli diskvalifikováni, protože spoj nebyl pevně sešroubován. Byla z toho tak bohužel poslední bramborová pozice. Příště to ale bude určitě lepší.

     Od tří hodin pak následovalo gró celého dne a to vlastní GP mužů a žen. Začaly ženy a to domácí. Čas cca 70 sekund nebyl špatný na to, že se běželo od půlky fotbalového hřiště, přes nízkou bariéru, pak cikcakem, načež se muselo vše až na mašinu vzít z pomocné základny a rozvinout od 10 metrů vzdálené nastartované mašiny k terčům. Ovšem další týmy ukázaly, že to lze zvládnout i za podstatně lepší čas. Naše holky měly čas dobrý, ale nestačil. Ve výsledku navíc dostaly 15 trestných sekund za shození vytyčovacího kolíku. Nakonec patřilo holkám nešťastné poslední místo.

     U mužů probíhá většinou vše rychleji a také náročněji. Dříve měli sice všichni podmínky stejné, ale od letoška jsou dvě samostatné kategorie a tak lze určité niance čekat. Muži běželi přes celé hřiště a navíc ještě přeskakovali kolmo postavenou lávku na štafetu. Opravdu velmi náročná soutěž.

     Na úvod nám ukázali, jak se to dělá, místní. Následovaly Paseky, kterým se ale útok vůbec nepovedl. My jsme šli jako čtvrtí. Po startu vše klapalo skvěle. Nikdo nespadl, věci jsme si rozebrali také v pořádku. Při spojování sice strojníkovi povolily nervy a pustil vodu dopředu, ale naštěstí se vše podařilo na rozdělovači zachránit a výsledek znamenal celkové první místo. Snad v tomto duchu či podobně bude probíhat celá GP. Určitě se budeme snažit, leč člověk míní… však víte. V Lípě zdar! (foto, video mladí hasiči, video ženy, video muži)

výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Zádveřice „B“21,70 s5
2.  Zádveřice „A“24,60 s2
3.  Lípa „A“39,27 s1
4.  Klečůvka49,28 s3
5.  Lípa „B“N4výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Zádveřice17,77 s3
2.  Lípa20,52 s4
3.  Klečůvka22,11 s1
4.  Želechovické n. Dř.N2výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Zádveřice57,35 s2
2.  Želechovické Paseky65,51 s3
3.  Lípa70,70 s5
4.  Klečůvka72,73 s1
5.  Želechovice nad Dřevnicí87,93 s4výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí53,14 s4
2.  Zádveřice „A“56,45 s6
3.  Jaroslavice56,46 s5
4.  Ostrata59,68 s7
5.  Želechovické Paseky59,84 s2
6.  Klečůvka64,62 s1
7.  Lípa66,77 s8
8.  Zádveřice „B“75,57 s9
9.  Lužkovice88,86 s3průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Zádveřice1
2.  Želechovické Paseky2
3.  Lípa3
4.  Klečůvka4
5.  Želechovice nad Dřevnicí5průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1
2.  Zádveřice „A“2
3.  Jaroslavice3
4.  Ostrata4
5.  Želechovické Paseky5
6.  Klečůvka6
7.  Lípa7
8.  Zádveřice „B“8
9.  Lužkovice9

19. května
jarní (druhou) část okresního kola hry Plamen. Tuto sobotu jsme s našimi dětmi vyrazili na závěrečnou část hry Plamen. Sraz byl v naší zbrojnici v šest hodin ráno. Po dochystání drobností jsme vyrazili směr Otrokovice, kde se na stadionu Jiskry Otrokovice celá soutěž konala. I tentokrát jsme soutěžili pod názvem ŽŽP, avšak jiz bez účasti dětí z Pasek. Po příjezdu na místo jsme se zaprezentovali a čekali na nástup. Poté proběhl slavnostní nástup a zahájení soutěže, při kterém zazněla i státní hymna a byly proneseny sliby pro férové soupeření a férové rozhodcování.

     Jako první byla disciplína štafeta CTIF a jelikož náš tým měl pouze osm členů (z důvodu úrazu našeho závodníka) tak jsme tuto disciplínu neabsolvovali a dostali jsme plný počet trestných bodů. Další na řadě byla štafeta 4x60 metrů. Zde jsme nasadili dvě čtveřice. První čtverka měla špatnou předávku proudnice a tak byla diskvalifikovaná. Takže vše bylo na druhé čtverce našich závodníků, která uspěla, a vše proběhlo bez chyb s časem 68,57s.

     Pak přišla na řadu štafeta dvojic, ve které jsme nasadili opět pouze jednu čtverku z důvodu chybějícího člena. To ale vůbec nevadilo. Dosáhli jsme času 66,92s. Poslední přišla na řadu královská disciplína a to požární útok, který byl na dva pokusy. První pokus našich dětí se moc nevydařil. Čas byl něco okolo 38s a tak jsme ho chtěli samozřejmě v druhém pokusu vylepšit, což se i povedlo. Náš výsledný čas v útoku byl 27,80s.

     Po skončení disciplín proběhlo po malé pauze vyhlášení a předání cen. Náš tým se v kategorii starších žáků po sečtení všech bodů umístil na 17. místě z 23 týmů. Dopadli bychom lépe, kdybychom mohli CTIF odsoutěžit, ale bohužel. Všem zúčastněným se soutěž líbila, k čemuž dopomohlo i krásné počasí. Po rozloučení s kamarády jsme všichni vyrazili domů. Kompletní výsledky zde. (foto)12. května
okrsková soutěž v požárním sportu na Klečůvce. Původně se měla konat na Pasekách, ale z organizačních důvodů byla přesunuta na Klečůvku. Začátek patřil mladým hasičům a postupně se do toho zamíchali ženy a muži. I my jsme po delší době vyjeli s omladinou. Štafeta dvojic se moc nevydařila a dostali jsme 20 trestných sekund. Požárním útokem jsme si chtěli prozatímní umístění vylepšit, ale i ten se nepovedl. Stala se chyba na spoji béček. V kategorii starších jsme se tak celkem ze tří družstev umístili až na 3. místě. I tak se ale zkušenosti z této velké soutěže budou v budoucnu určitě hodit. Nyní už k ženám.

     Ty opět nepřekvapily, jak poznamenala jedna z nich. Myslela tím to, že kvůli pracovnímu vytížení a zranění některých hasiček musely tým doslova slepit, v mezičase měnit jednotlivé pozice apod. Nebylo to pro ně vůbec jednoduché, protože po předešlých sezónách a zkušenostech se od nich očekává více než dobrý výkon. I přes to všechno se ale nevzdaly a bojovaly do poslední vteřiny.

     Štafetu 4x100 metrů odstartovala naše nová posila Marťa Kůrová, která překonávala bariéru. Další bojovnicí byla Barča Cekotová, která proklouzla oknem jako nic a sprintovala se štafetkou k naší další závodnici Anetě Vyoralové, která na mokré trati i bez tréninku parádně přenesla minimax z jednoho místa na druhé a správně předala štafetu dále a to Terce Sedláčkové, která neběžela po připravené lávce kvůli počasí, ale i tak spojila hadice na výbornou a po štafetě byly holky prozatím druhé, což nebylo vůbec špatné.

     Na řadu přišly útoky. Po nachystání základny následoval start, který se ovšem neobešel bez problémů. 3x po sobě selhala startovací pistole, což všem přidalo na nervozitě. Po čtvrté proběhl start konečně v pořádku, koš byl našroubován na to ta ta, oba proudy i rozdělovač byli parádně rozběhlí. Problém nastal u savic, protože holky měly jiné savice než na tréninku a navíc nebyly moc sehrané, protože kvůli nedostatku hasiček se musely prohodit pozice. Holky bohužel útok nedokončily, protože nenašroubovaly savice ke stroji a tím pádem se mohly s druhým místem rozloučit.

     Nakonec pohár holky získaly, protože se soutěže zúčastnila pouze 3 družstva žen. Nezbývá, než doufat, že se jim příští soutěže bude dařit víc.

     Jsme první! Vykřikli kluci ze soutěžního družstva. Zároveň je ale třeba podotknout, že to nebylo vůbec lehké vítězství. Celou dobu jsme se potýkali s několika problémy. Prvním problémem byla nepřítomnost našeho trenéra, jenž se bohužel nemohl soutěže zúčastnit. Dva naši bratři byli v práci a jeden z nich dokonce až na Slovensku a do poslední chvíle jsme nevěděli, zda stihne dorazit v časovém limitu. Tomu odpovídala i naše startovní pozice, poslední v obou disciplínách.

     Díky tomu všemu přibyl do našeho mužstva nový člen David Směšný, který potvrdil své kvality a doufáme, že si tímhle zajistí pevnou pozici v týmu mužů. Dost bylo „nepodstatných“ informací a pojďme již na štafetu (okno David Směšný, bariéra Petr Hamšík, minimax Tom Čechmánek, lávka Michal Směšný). Ta pro nás probíhala bez většího stresu a krom menšího zaváhání na kladině v podobě vypadlé štafetky dopadla dobře. Bohužel díky tomuto zaváhání jsme na štafetě skončili druzí.

     Věděli jsme, že pokud chceme postoupit na okresní soutěž, která se letos uskuteční na Březové u Slušovic, musíme požární útok zcela jasně ovládnout a to se také stalo. Mnoho družstev udělalo nějakou chybičku a ta se nevyhnula ani nám. Avšak díky pohotové reakci strojníka nás chyba nestála mnoho drahocenného času. Skvělý výkon předvedli bratři z Jaroslavic a myslím, že se letos v soutěžích GP 8. okrsku máme na co těšit. I přesto, že se nám podařilo vyhrát, nesmíme zapomínat na řadu drobných chyb, které jsme udělali a musíme stále na přípravách na jednotlivé soutěže pořádně makat, protože vyhrává jen ten, kdo dělá nejméně chyb a to platilo i pro letošní okrsek na Klečůvce. Na závěr nezbývá než jen poděkovat za předvedené výkony všem naších družstvům, které se soutěže zúčastnili.

     Do okresního kola v červnu tak postupují ženy z Lípy, Klečůvky a ty naše a náš tým mužů. (video mladí hasiči, video ženy, video muži)

výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Lípa130,40 s2.25,69 s1.3
2.  Klečůvka117,27 s1.35,57 s2.3výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Klečůvka93,34 s1.22,17 s1.2
2.  Lípa94,45 s2.25,36 s2.4
3.  Želechovice n. Dř.100,12 s3.43,31 s3.6výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Lípa83,90 s1.30,89 s1.2
2.  Klečůvka91,72 s3.59,09 s2.5
3.  Želechovice n. Dř.89,70 s2.N3.5
Družstvo Želechovic n. Dř. nedokončilo, jelikož se jim nepodařilo napojit savice na stroj.výsledková listina – muži

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Želechovice n. Dř.73,54 s2.22,46 s1.3
2.  Jaroslavice „A“75,14 s3.23,61 s2.5
3.  Želechovické Paseky71,20 s1.33,02 s6.7
4.  Klečůvka „A“78,16 s5.27,66 s4.9
5.  Lípa76,18 s4.29,53 s5.9
6.  Jaroslavice „B“97,90 s7.26,81 s3.10
7.  Lužkovice80,86 s6.46,55 s7.13
8.  Klečůvka „B“100,43 s8.50,26 s8.16
1. dubna
okresní uzlovací soutěž na Březůvkách. V první dubnovou neděli jsme jako každoročně vyrazili na Velkou uzlovací soutěž okresu Zlín. Letos se soutěž konala v kulturním domě na Březůvkách. Po příjezdu byly probrány nějaké organizační věci a mohlo se začít. Letos jako poprvé bylo celé zápolení přenášeno pomocí kamery, aby i ostatní mohli vidět, jak to kdo umí. Za nás se zúčastnili v mladší kategorii David Klásek, který s časem 23,28s obsadil 7. místo a Kryštof Balajka s časem 35,23s obsadil 17. místo z celkových 31 soutěžících. Celkově se naši hasiči umístili na nepopulárním leč stále pěkném 4. místě z 11 týmů v kategorii mladších žáků.

     Ve starší kategorii se za nás zúčastnila pouze Veronika Zichová, která s časem 19,92s obsadila krásné 11. místo z celkem 34 soutěžících. Celkové umístění bylo na 11. místě z 12 týmů v kategorii starších. Bylo to z důvodu jen jedné naší soutěžící v této kategorii, jelikož se počítaly dva nejlepší časy a jako druhý čas nám bylo přiděleno 999s. Po ukončení všech pokusů proběhlo vyhlášení a předání cen. Pak se všichni rozloučili a vyjelo se k domovům. Dětem se soutěž líbila a odnesly si i pěkné ceny. Kompletní výsledky zde. (foto)11. února
okrsková uzlovací soutěž žáků v Jaroslavicích. Z důvodů nemocí či jiných se zúčastnily pouze SDH Želechovice nad Dřevnicí a SDH Jaroslavice. Celkem zde soutěžilo 7 dětí z původně přihlášených 15. Po diskuzi s pořadateli jsme se domluvili, že každý bude dělat 6 pokusů, aby si děti pořádně zauzlovaly, když už přijely. Po domluvě se mohlo začít. Poté co každý provedl 4 pokusy, byla malá přestávka s občerstvením a po ní se pokračovalo.

     Po dokončení zbylých dvou pokusů přišlo na řadu vyhlášení. Naše umístění bylo v týmech na druhém místě. V jednotlivcích jsme se umístili takto: David Klásek na 3. místě, Robert Čapák na 5. místě a Kryštof Balajka na 6. místě. Poté jsme se rozloučili a vyjeli k domovům. (foto)