soutěže 2013
7. prosince
uzlovací soutěž MH. Dne 7. prosince jsme se zúčastnili uzlovací soutěže v Pohořelicích, v kategorii starších žáků. Na soutěži jsme si vyzkoušeli naše dovednosti a porovnali své síly s ostatními mladými hasiči, se kterými se ještě setkáme minimálně na dvou soutěžích v roce 2014, a budeme se snažit mít lepší časy než dosud, abychom se umístili na lepších příčkách. David Klásek se umístil na 32. místě a Kryštof Balajka na 35. místě ze 48 zúčastněných. Na první uzlovací soutěž to není vůbec špatný výkon a tímto kluky chválím a těším se ještě na jejich lepší výsledky. (foto)12. října
Hra Plamen mladých hasičů, první (podzimní) kolo. V sobotu 12. října jsme se po roce opět vydali na Podzimní kolo Hry Plamen. Jednalo se o první část. Ta druhá je pak na jaře. Původně bylo v plánu, že odcvičíme jak Požární útok CTIF, tak i ZPV (Závod požárnické všestrannosti), ale jelikož nám pár děti onemocnělo, tak nám nezbývalo nic jiného než odběhnout jen ZPV.

     Sraz jsme si dali v 6 hodin ráno, abychom tam byli včas. Jelikož jsme ale nelosovali pořadí, tak jsme šli až mezi posledníma. Po příjezdu jsme se šli zapsat a čekat na začátek soutěže. Kvůli tomu, že jsme vynechali PÚ CTIF a na ZPV jsme šli až 12:30 hodin, tak jsme měli spoustu času potrénovat na braňák (uzly, zdravovědu, značky nářadí, základy topografie atd.).

     Na tréninku nám střelba ze vzduchovky šla celkem dobře, ale na braňáku to nějak nevyšlo. Z 15 špalíků jsme trefily jen 3, což je hodně špatné (asi špatné vzduchovky :D ). Hned na začátek jsme tak chytli 12 trestných bodů. Poté se ale již moc trestných nenasbíralo (což je dobře) a tak byl výsledek celkem dobrý. Čas běhu byl 31 minut bez trestných minut, což není vcelku špatné. Po doběhnutí a vydýchání jsme se odebrali k domovu. Detailní výsledky zde. (foto)17. srpna
konečné zúčtování v Grand Prix 8. okrsku. Jako loni i letos série soutěží zahrnovala celkem 6 klání. Letos nám ubyly všechny Zádveřice, protože se chtěly věnovat Zlínské lize a taky holky z Pasek se, kromě domácí soutěže, nedokázaly poskládat, i když v GP zařazeny byly. Je to škoda, protože jejich nasazení a výsledky zvyšovaly atraktivitu celé ženské kategorie. Po loňském nástupu se letos do GP nezařadily ani ženy z Klečůvky. Na druhou stranu nám přibyl tým žen z Ostraty. Jak jsem již napsal, tak v mužích pouze týmy ubyly.

     Vezněme to pěkně popořádku. První v řadě byla Klečůvka na začátku června. Mužům se tam poslední roky dařilo a podařilo by se to celkem i letos. Nebyli bychom sice první, ale čtvrtí je pořád lepší než poslední. Bohužel se pokazil spoj savic a následovalo N. Hned na první soutěži jsme tedy vyfasovali 7 trestných bodů (maximum), což byla velká koule na noze do dalších závodů. Nejlépe se povedl útok Ostratě. Ogaři z Pasek taky zaváhali a vyfasovali 5 trestných. Naše holky nenechaly nic náhodě a s velkým náskokem cca 12 sekund zde s přehledem rozdrtily veškerou konkurenci.

     Druhá soutěž se konala v Lužkovicích. Zde se mužům zadařilo o poznání lépe. Perfektním výkonem uzmuli drahocenné první místo a v GP si polepšili na průběžnou 5. příčku. Naše holky opět podaly super výkon a s velkým náskokem obsadily opět 1. místo.

     Třetí v pořadí byla Lípa. Nová trasa závodu znamenala úpravu taktiky. Domácí neměli čas špatný a i my jsme si věřili po našem pokusu, že to dobře dopadne. Zlato ovšem brali tentokrát ogaři z Pasek. My jsme se druhým místem posunuli na průběžnou třetí příčku v GP. Jaroslavice zde braly již po třetí za sebou bronz. Naše holky udělaly zbytečnou chybu na koši a tak skončily o fous druhé. Stále však celkově první v GP.

     Druhá půlka GP pokračovala v Ostratě, kde kluci taktéž lehce pozměnili trať. V parném vedru naše holky dokázaly opět podat suverénní výkon a o cca 7 sekund porazily druhé Ostraťanky. Šly tvrdě po GP zlatu, jak bylo vidět. To my jsme udělali chybu při spojování céček a to nás lehce zbrzdilo. Nebýt chyby Lípy byli bychom až na třetí pozici. Opět tedy druzí a posun v celkovém GP na druhou pozici.

     Předposlední soutěž byla na Pasekách a pro nás to byla šance jak se vrátit zpět do boje o celkové zlato. Trénink sice dopadl katastrofálně, ale na soutěži se dařilo o to lépe. Vylosovali jsme si poslední startovní číslo 16, takže jsme byli všichni nervózní, jak saně v létě. Pokus nám klapl úplně parádně a my tak ukořistili zlato, velmi cenné, neboť to bylo snad poprvé, co Želechovice vyhrály soutěž GP na Pasekách. Tým holek opět nezaváhal a s přehledem zvítězil i na této těžké trati. Tady již bylo rozhodnuto. Naše holky již od GP zlata nemohlo nic odstavit.

     Šestá a závěrečná soutěž se konala u nás doma. Každý chce zvítězit na domácí půdě a my jsme nebyli výjimka. Bohužel při našem pokusu se nám z naprosto nepochopitelných důvodů zamotaly céčka hned u rozdělovače, což nás stálo první místo. To nám vyfoukli kluci z Pasek, a tak jsme si to pěkně prohodili. Bohužel senzace se nekonala a my jsme, určitě zaslouženě, skončili na stříbrné pozici jak na této soutěži, tak v celém GP. Stáhnout bodový náskok a prodrat se z posledního místa na druhé i tak dalo zabrat a celý tým je potřeba za tento boj pochválit. Nelze ovšem opět neopěvovat náš něžnější tým. Ten letos bral vše jak velká voda. Holky doma s obrovským náskokem 13 sekund zvítězily a v celkovém součtu si připsaly 5 vítězství a jedno druhé místo. Celkový výsledek, jak jinak než ZLATO. Tuto sezónu podávaly opravdu super výkony a my jsme rádi, že je máme :) Druhou příčku nakonec po urputném boji získaly holky z Ostraty o bod před Lipjankama.

     Na konci ještě musím vypíchnout pár postřehů. Nešlo si nevšimnout zvyšující se úrovně podávaných výkonu ogarů z Lužkovic, kdy např. na naší soutěži nebýt pomalejšího pravého proudu by byli šestí. Navíc v GP neskončili tradičně poslední. Tam se blýská na lepší časy. Jaroslavice se svými stabilními výkony ve středu výsledkových tabulí prodraly těžce až k finálovému bronzu. Kluci z Ostraty podávali proměnlivé výkony a nakonec pro ně zbyla nepopulární brambora. Je jasné, že všichni se umístit dobře nemůžou, ale nejde si nevšimnout, že Grand Prix u mužů jako taková je v podstatě ovládána dvěma družstvy ze Želechovic, což by nás všechny domorodce mělo minimálně velmi těšit. Tímto děkuji i všem ostatním týmům, bez nichž by žádné GP nebylo a v příštím roce si přejme minimálně stejně kvalitní, vyrovnaný a napínavý ročník jako byl tento.


konečné pořadí v okrskové GP – ženy

konečné umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1+2+1+1+1= 7
2.  Ostrata3+3+1+2+3+2= 14
3.  Lípa2+2+3+3+2+3= 15
4.  Želechovické Paseky4+4+4+4+4+4= 24konečné pořadí v okrskové GP – muži

konečné umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky5+2+1+1+2+1= 12
2.  Želechovice nad Dřevnicí7+1+2+2+1+2= 15
3.  Jaroslavice3+3+3+4+4+3= 20
4.  Ostrata1+6+5+3+3+6= 24
5.  Lípa2+4+4+7+6+7= 30
6.  Lužkovice6+7+6+5+5+4= 33
7.  Klečůvka4+5+7+6+7+5= 34

17. srpna
6. soutěž GP mužů a žen v Želechovicích nad dřevnicí. O uplynulém víkendu se uskutečnila poslední 6. soutěž našeho okrskového Grand Prix. Celkem se na soutěž sjelo 9 týmů mužů a 7 týmů žen. Trať byla stejná jako poslední roky až na jednu výjimku. Klasické kýblování jsme letos vyměnili za sání z kádě, která byla umístěná v potoku pod úrovní sacího hrdla mašiny.

     Na výsledcích soutěže záviselo i konečné pořadí celého GP a tak byly všechny týmy nervózní, jak to dopadne. U žen už bylo první místo jisté, ale o stříbro a bronz se vedl ještě tuhý boj. U mužů se bojovalo v podstatě na všech předních pozicích až do poslední chvíle.

     Celou soutěž začalo áčko domácích mužů. Při určitém výsledku naší soutěže jsme mohli být celkově v GP první, ale spíš než jsme věřili, tak jsme doufali. Náš pokus ovšem nedopadl dle představ. Z nějakého nepochopitelného důvodu se nám zamotaly céčka u rozdělovače a čas byl tak o několik sekund za časem z tréninku, kde se nám nic podobného nestalo. Holt nedá se.

     Po nás už šla na start družstva žen. Časy se pohybovaly kolem 70 sekund, až na scénu přišly naše dračice. Celou trať bez jediné chybičky zvládly v perfektním čase necelých 55 sekund, za což sklidily náležitý potlesk. Holky tak splnily svůj cíl a nejen že vyhrály na domácí soutěži, ale i celé GP.

     Poté už pokračovaly mužské pokusy. Lípě se pokus nepodařil na pravém proudu. Hned po nich ale nastoupilo na start družstvo ogarů z Pasek. Útok jim, bohužel, vyšel na jedničku s hvězdičkou a tak bylo po všech nadějích na obhajobu prvního místa v GP z posledních dvou let. Pak už následoval boj o bronz. Jaroslavice ve vypjatém boji pokořily kluky z Ostraty a tak jim patří letos bronz. Velmi hezký útok se povedl Lužkovicím, což jsem nemohl nezmínit. Na start se postavilo i naše smíšené béčko. Útok byl sice pomalejší, ale povedl se, což je hlavní. Naši starší členové se letos bohužel neposkládali.

     Po tříhodinovém maratónu jsme se dobrali konce soutěže a nezbývalo už nic jiného než vyhlásit vítěze, rozdat poháry a vyhodnotit celé letošní Grand Prix. Poháry přebíraly soutěžící týmy z rukou našeho hosta paní senátorky Gajdůškové a o to cennější byly. I když jsme my muži nakonec nevyhráli, oslavili jsme pořádně naše krásná druhá místa společně s našima prvníma „zlatýma“ cérkama. Hasičině zdar! (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí54,64 s7
2.  Ludkovice67,68 s4
3.  Ostrata69,72 s5
4.  Veselá „B“72,54 s2
5.  Veselá „A“79,58 s6
6.  Trnava106,66 s16
7.  LípaN3
Družstvo Lípy nedotáhlo vedení k terčům a neshodilo je.výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky41,14 s9
2.  Želechovice nad Dř. „A“44,01s1
3.  Jaroslavice48,22 s10
4.  Lužkovice48,67 s11
5.  Klečůvka49,05 s15
6.  Ostrata51,28 s14
7.  Želechovice nad Dř. „B“55,36 s12
8.  Lípa61,47 s8
9.  Ludkovice63,20 s13

3. srpna
5. soutěž GP mužů a žen na Želechovických Pasekách. Předposlední soutěží pokračovalo naše okrskové Grand Prix. Na start se postavily kromě kluků z Klečůvky všechny týmy, co jsou v GP a také nějaké družstva navíc.

     Trať byla v podstatě stejná jako loni, ale i tak jsme trénink nepodcenili. Na místě se nám sice žádný pokus v podstatě nepodařil (mužům) a málem jsme přišli o jednoho člena, ale každý trénink je lepší než žádný. To ženy na tom byly o poznání lépe.

     Po nástupu šly jako první na řadu domácí Paseky muži. Ogaři předvedli parádní výkon, za který by se nemusel stydět opravdu nikdo. Po nich odběhly své pokusy všechny týmy žen. Ty naše ještě provedly rychlou úpravu taktiky oproti tréninku a ta se jim vyplatila. Zaběhly velice dobrý čas a tak získaly krásné 1. místo v ženách. Tímto výkonem navázaly na letošní perfektní sezónu, ve které jim již nic nemůže zabránit získat titul v GP.

     Následovaly pokusy ostatních mužů. My jsme si vylosovali až poslední číslo a tak nám nezbývalo než se dívat a nervózně překračovat na místě než půjdeme na řadu. Pěkného času okolo 47 sekund dosáhly týmy Jaroslavic, Ostraty a Ludkovic. Stále ale vše o cca 5 sekund za domácím družstvem.

     Jako poslední jsme tedy na trať vyrazili my. Slalom, pneumatika, pomocná základna, vše jako na drátkách. Překonat ohradu a už jsme byli u terčů. Bezchybný útok a vynikající práce celého týmu. Super časem jsme pokořili i domácí a tak už bylo jasné, co se večer bude dít. Další čeho jsme tímto výsledkem dokázali, byl fakt, že již velmi dlouhou dobu Želechovice na Pasekách nevyhrály (dle slov starších prej snad nikdy). O to cennější toto vítězství bylo.

     Poslední soutěž u nás rozhodne o konečném pořadí v GP, přičemž ani první místo není pro nás zcela nereálné. Bohužel dohnat velkou bodovou ztrátu, kterou jsme nabrali na první soutěži na Klečůvce, je v momentální konkurenci velice těžké né-li nemožné. I tak se ale budeme prát do posledního dechu.

     Na závěr ještě předvedlo SDH Prštné mimo soutěž útok postaru. Mašina PS-8, 4 staré krátké savice, rozdělovač atd. Kluci ukázali, že i se starým železem lze udělat výsledek. Opravdu pěkná historická ukázka. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí49,54 s6
3.  Lípa56,75 s4
2.  Ostrata63,29 s7
4.  Veselá64,75 s2
5.  Želechovické Paseky71,74 s5
6.  Ludkovice92,26 s3
Družstvo Pasek dostalo penalizaci 15s za oběhnutí ohrady.výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí42,34 s16
2.  Želechovické Paseky „A“42,49 s1
3.  Ostrata47,27 s13
4.  Ludkovice47,47 s10
5.  Jaroslavice47,70 s8
6.  Želechovické Paseky „B“48,28 s15
7.  Zádveřice49,20 s14
8.  Lužkovice58,47 s11
9.  Lípa61,32 s12
10.  Slušovice62,18 s9
11.  Prštné70,37 s17průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1+2+1+1= 6
2.  Ostrata3+3+1+2+3= 12
3.  Lípa2+2+3+3+2= 12
4.  Želechovické Paseky4+4+4+4+4= 20průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky5+2+1+1+2= 11
2.  Želechovice nad Dřevnicí7+1+2+2+1= 13
3.  Jaroslavice3+3+3+4+4= 17
4.  Ostrata1+6+5+3+3= 18
5.  Lípa2+4+4+7+6= 23
6.  Klečůvka4+5+7+6+7= 29
7.  Lužkovice6+7+6+5+5= 29
Družstvo Klečůvky se této soutěže nezúčastnilo.

27. července
4. soutěž GP mužů a žen v Ostratě. V horkém slunečném počasí celkem dorazilo 5 týmů žen a 12 týmů mužů.

     Trať byla velice náročná, hlavně kvůli úmornému vedru, kdy se potila pomalu i voda. Jako první nám útok ukázali domácí, po nichž šly Lužkovice, protože zrovna v tento den se u nich spolupodílely na pořádání Pivních slavností. Časy vůbec nebyly špatné.

     Poté následovaly holky. Těm našim se útok povedl velice dobře a se stoprocentním výkonem, kdy dosáhly opravdu skvělého času oprávněně a zaslouženě získaly 1. místo. Zdá se, že první místo v GP už je nemine.

     Soutěž dále pokračovala útoky mužů. Paseky se na trať vrhly jako pověstná vosa na med a pokus se jim vyvedl. Pak jsme nastoupili my. Taktika nebyla špatná, ale projevila se mladická nezkušenost a nervozita na spoji levého proudu, který ne a ne jít zapojit. Chybělo málo, ale stalo se, a tak jsme nakonec skončili, i po tomto velkém zaváhání, celkově na pěkném 2. místě. Předběhla nás skoro Lípa, ale z důvodu 15 sekundové penalizace za přetrhnutí pásky skončila nakonec až v závěru tabulky.

     Příští týden se předposlední soutěž GP koná na Želechovických Pasekách, kde se určitě zase bude na co dívat a bude se bojovat až do posledních dechu. (foto, cizí foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí43,97 s5
2.  Ostrata50,51 s7
3.  Lípa55,13 s4
4.  Veselá77,55 s3
5.  JasennáN6výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky34,26 s9
2.  Želechovice nad Dřevnicí35,97 s10
3.  Ostrata36,30 s1
4.  Jaroslavice36,32 s12
5.  Lužkovice37,91 s2
6.  Neubuz41,65 s14
7.  Klečůvka45,21 s11
8.  Droždín46,27 s15
9.  Lípa49,90 s13
10.  Slušovice54,26 s8
Družstvo Lípy dostalo penalizaci 15s za přetržení pásky vymezující trať útoku.průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1+2+1= 5
2.  Ostrata3+3+1+2= 9
3.  Lípa2+2+3+3= 10
4.  Želechovické Paseky4+4+4+4= 16
Družstvo Želechovických Pasek se této soutěže nezúčastnilo.průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky5+2+1+1= 9
2.  Želechovice nad Dřevnicí7+1+2+2= 12
3.  Jaroslavice3+3+3+4= 13
4.  Ostrata1+6+5+3= 15
5.  Lípa2+4+4+7= 17
6.  Klečůvka4+5+7+6= 22
7.  Lužkovice6+7+6+5= 24

20. července
memoriál Aloise Hnátka na Provodově. Letos nám to čas dovolil a tak jsme se zúčastnili (muži) požárního útoku na nedalekém Provodově. Po příjezdu na místo jsme si obhlédli trať a začali vymýšlet taktiku. Na základě informací od místních jsme ji ale přehodnotili s tím, že útok musíme provést tzv. hurá systémem, tzn. vše spojit na základně. Vymyslet to nebylo jednoduché, protože ve vzdálenosti 25 metrů od základny bylo okno, kterým všichni a všechno muselo projít. Nakonec se vše krásně povedlo až na rychlou vodu, která brzo zavodnila béčka a tak se útočníci ocitli cca 10m od terčů. Čas jednoho proudu 26,79 s byl v podstatě výborný, a kdyby se tak nějak pohyboval i ten druhý tak jsme na druhém místě. Bohužel druhý proud byl ještě asi o 2 metry dál a tak chvíli trvalo, než terč sestřelil. Výsledkem tak bylo pouze 8. místo z 11 přítomných týmů. No ale i tak pěkné odpoledne u přespolních sousedů.
13. července
3. soutěž GP mužů a žen v Lípě. Na start se postavila všechna družstva přihlášená do GP kromě holek z Pasek, které se této soutěže nezúčastnily. Dopoledne se ještě konala soutěž žáků, ale naši mlaďoši se jí nezúčastnili, protože někteří jsou na prázdninách apod.

     Letos si kluci vymysleli o poznání náročnější trať. Start na fotbalovém hřišti, seběhnutí k Sokolovně, kolem stromu a buňky do klopenky po svahu hřiště a nazpět pod kopec na základnu. Domácí muži šli jako první a čas nebyl špatný.

     Následovaly všechny týmy žen. Všechny jejich útoky měly několik chyb, ale nejmíň svůj útok pokazila Ostrata, která brala první místo. Naše holky udělaly zbytečnou chybu u koše a tak šla pozdě voda. 2. místo.

     Hned po ženách jsme šli my. Zopakovali jsme metodu z tréninku a zdálo se, že necelých 36s bude na vítězství stačit. Hned po nás startující kluci z Pasek nás ovšem svým pěkným výkonem ubezpečili, že to stačit nebude. Poté už nás nikdo nepřekonal a my tak brali zasloužené 2. místo.

     Další výzva bude Ostrata, kde taktéž došlo ke změně trati. Již tak tam byla trať velmi náročná a nyní je ještě náročnější. Ogaři prostě ví, jak nás všechny potrápit :) (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Ostrata69,33 s3
2.  Želechovice nad Dřevnicí70,92 s2
3.  Lípa90,37 s4výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky33,74 s5
2.  Želechovice nad Dřevnicí35,68 s6
3.  Jaroslavice39,87 s9
4.  Lípa40,23 s1
5.  Ostrata42,30 s8
6.  Lužkovice45,45 s7
7.  Klečůvka46,21 s11
8.  Slušovice62,58 s10průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1+2= 4
2.  Ostrata3+3+1= 7
3.  Lípa2+2+3= 7
4.  Želechovické Paseky4+4+4= 12
Družstvo Želechovických Pasek se této soutěže nezúčastnilo.průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky5+2+1= 8
2.  Jaroslavice3+3+3= 9
3.  Želechovice nad Dřevnicí7+1+2= 10
4.  Lípa2+4+4= 10
5.  Ostrata1+6+5= 12
6.  Klečůvka4+5+7= 16
7.  Lužkovice6+7+6= 19

7. července
soutěž ZLPS v Hřivínově Újezdu a soutěž v Částkově. V neděli, po sobotním úspěchu na GP v Lužkovicích, se náš tým hasiček zúčastnil soutěže ZLPS v Hřivínově Újezdu, a to ve složení: Veronika Kalusová - koš, Monika Kamasová - spoj savic, Barbora Cekotová - stroj, béčka - Iveta Marčíková, rozdělovač - Tereza Sedláčková, levý proud - Lenka Kamasová a pravý proud - Michaela Žáková.

     Ačkoli vše ostatní klaplo, jak mělo, vyplnily se obavy, které tým provázely už od začátku, a sice nevydařený spoj savic. Tudíž celý tým odjížděl z této soutěže s „N“.

     Po Hřivínově Újezdu následoval přejezd do Částkova, kde se kromě savic objevila také chyba na rozdělovači. Důsledkem toho bylo obsazení devátého místa z celkových deseti s časem 46,46 s.

     Dle vlastních slov holky účasti samozřejmě nelitují a berou obě soutěže jako přínos hodnotných zkušeností a získání představy, jak vypadá skutečná konkurence. Mimo to i na vlastní oči viděly, čeho se dá poctivým tréninkem a nasazením dosáhnout. (foto, video)
6. července
2. soutěž GP mužů a žen v Lužkovicích. Další pokračování okrskového Grand Prix proběhlo u kluků z Lužkovic. Trať byla poměrně náročná a proto ani naše družstva nevynechala poctivý trénink. Start byl na fotbalovém hřišti. Přeskok přes lávku. Sebrat nářadí na pomocné základně. Zpět na hřiště, kde na jeho začátku stál stroj a káď. Pak celé vedení skrz traktorovou pneumatiku. Útoky ještě musely proskákat 4 pneumatiky a konečně se před nimi objevily terče.

     Celkem se soutěže zúčastnily 3 týmy holek a 7 těch chlapských. První šel domácí tým, kterému se bohužel přihodilo během útoku několik chyb. Následovaly holky a to hned ty naše. Tréninkové problémy se savicemi ani žádné jiné pohromy se tentokrát nekonaly a tak útok dokončily ve velmi solidním čase. Týmy Lípy ani Ostraty už je pak nedokázaly překonat a tak si po zásluze odvezly krásné 1. místo.

     V mužských družstvech nám perfektní výkony předvedly Paseky i Jaroslavice. Svým výkonem jsme však dosáhli o necelou sekundu lepšího času než druhé Paseky a získali jsme tak cenné 1. místo. Tímto jsme si vylepšili své průběžné bodové skóre, ale stále musíme makat na minimálně 120%. Uvidí se hned následující sobotu v Lípě. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí38,41 s2
2.  Lípa57,28 s3
3.  Ostrata60,03 s4
Družstvo Lípy dostalo 15 sekund penalizaci za neoběhnutí kužele 1 členkou.výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí31,88 s6
2.  Želechovické Paseky32,38 s5
3.  Jaroslavice33,80 s9
4.  Lípa36,40 s8
5.  Klečůvka38,79 s10
6.  Ostrata39,47 s7
7.  Lužkovice55,19 s1průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1= 2
2.  Lípa2+2= 4
3.  Ostrata3+3= 6
4.  Želechovické Paseky4+4= 8
Družstvo Želechovických Pasek se této soutěže nezúčastnilo.průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa2+4= 6
2.  Jaroslavice3+3= 6
3.  Ostrata1+6= 7
4.  Želechovické Paseky5+2= 7
5.  Želechovice nad Dřevnicí7+1= 8
6.  Klečůvka4+5= 9
7.  Lužkovice6+7= 13

29. června
pohárová soutěž na Veselé. Naše holky se vydaly zabojovat na nedalekou Veselou v disciplíně požární sport. I když se snažily a trénovaly, objevily se 2 chybky. Zamotané béčka a špatná kýblovačka znamenaly až 8. místo. Zkušenosti jsou ale potřeba a tak i tato soutěž je k něčemu určitě dobrá. (foto)22. června
okresní kolo požárního sportu na Březové. Po postupu z okrskového kola, které se konalo na Želechovských Pasekách, jsme se vydali na kolo okresní, letos opět na Březovou.

     Tak jako v minulých letech, se tato soutěž kryla se soutěží mladých hasičů u nás na Střelnici, a tak se okresního kola zúčastnilo jen družstvo žen ve složení: Ivana Hrazdirová, Veronika Zichová, Lenka Kamasová, Iveta Marčíková, Tereza Sedláčková, Nikola Polášková, Aneta Vyoralová a Michaela Žáková.

     Jelikož jsme ale museli mít za náš okrsek i družstvo mužů, poskládalo se z několika sborů. 4 zástupci z Pasek, 2 z Lužkovic a od nás je doplnili David Směšný a Patrik Coufalík. Kvůli organizačním potížím se klucí nakonec sešli na tréninku pouze 2x v posledním týdnu před soutěží a i přes to bylo umístění parádní.

     Po příjezdu na místo a prvotních komplikacích a zdržení ze strany pořadatelů, se šlo konečně na věc.

     Ženy začínaly štafetou 4x100m. Opět se nám podařilo složit štafety dvě. První šla ve složení: okno - Lenka Kamasová, překážka - Iveta Marčíková, minimax - Nikola Polášková, kladina - Tereza Sedláčková. Druhou štafetu obsadily: okno - Aneta Vyoralová, překážka - Michaela Žáková, minimax - Ivana Hrazdirová, kladina - Veronika Zichová. Po drobném problému druhé štafety, se započítal čas první a ve výsledku jsme byly na pěkném 6. místě z celkem 11 družstev.

     Po odběhnutí všech štafet, jsme se přesunuly na běh jednotlivců na 100m, kde nás zastoupily sestry Sedláčková, Kamasová a Vyoralová. Všechny využily i druhých pokusů a nakonec se umístily na těchto pozicích: Sedláčková - 30. místo, Kamasová - 22. místo, Vyoralová - 38. místo.

     Po delší pauze na oběd přišel na řadu útok, který jsme odběhly se zapůjčenou stříkačkou od kluků z Pasek, jelikož tu naši potřebovaly děcka na soutěži na Střelnici. Jelikož byly nachystány dvě základny (holky 2B, kluci 3B), šli jsme na střídačku holky/kluci. Stříkalo se již tradičně na nástřikové 10 litrové terče.

     Po odběhnutí všech 26 družstev (11 žen, 15 mužů), již následovalo jen vyhlášení. Celkově jsme se tedy umístily na 9. pozici. Smíšené družstvo mužů pak na vynikajícím 8. místě z 15 mužských týmů.

     Na závěr je třeba poděkovat jak všem zúčastněným, tak hlavně organizátorům celého dne, za skvěle odvedenou práci. Článek kluků z Pasek zde. Detailní výsledky zde. (naše foto, foto sdh pasek)


v tento den také proběhl jubilejní 10. ročník pohárové soutěže mladých hasičů u nás v Želechovicích nad Dřevnicí na Střelnici. Konal se v den okresní soutěže a kvůli absenci našich holek, které tam jely, jsme museli my chlapi zabezpečit tuto soutěž. Naštěstí se velení ujal Vojta Polášek z Pasek a dal dohromady tým kluků ze 3 sborů, který určitě ostudu neudělal.

     Před devátou dopoledne se začaly sjíždět jednotlivé mančafty, kterých se nakonec přihlásilo celkem 12 (6 mladších a 6 starších). Náš tým byl zařazen ve starších.

     Vzhledem k počtu družstev proběhla soutěž na dva pokusy a v pořadí dle příjezdu. Jako první šli na řadu naši. Útok to byl velice podařený a čas 19,47s znamenal velké naděje na pohár. Ovšem červený praporek u terčů znamenalo N. Přešlap na nástřikové čáře. Velká škoda. Některé časy následujících týmů byly velmi pěkné, v mladších třeba Zádveřice a ve starších Trnava.

     Druhé pokusy jsme opět začali my a tentokrát kluci nemohli nakýblovat a čas tak byl špatný. Lípa po nás ovšem vnesla do soutěže nepředpokládaný prvek. Rozpojilo se jim béčko pár metrů za strojem a chvíli trvalo, než zastavili vodu. Mezitím z béčka stříkala voda na všechny strany a bohužel dostal přímý zásah i notebook u naší časomíry. Hned bylo vidět, že vody je v něm dost a asi to nebude úplně ok. A takyže nebylo. Notebook odmítl spolupracovat a ani po intenzivním sušení se nerozjel. Dohodli jsme se tedy na měření pokusů pomocí stopek.

     Náš útok se moc nepovedl, když kluci špatně spojili hadice, které se jim rozpojily. Druhé pokusy se podařily zejména Trnavě, Zádveřícím a Ublu. Zhruba v jednu odpoledne proběhlo konečně vyhodnocení, které pro náš tým nebylo vůbec lichotivé. Pevně ovšem věříme, že si z této šlamastiky vezmou ponaučení a pořádně na trénincích zaberou. (foto)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas 1. útokučas 2. útokustartovní číslo
1.  Zádveřice „Rokeři“17,94 s20,31 s9
2.  Provodov18,75 s19,46 s3
3.  Trnava22,48 s20,34 s4
4.  Zádveřice „Šelmy“N23,55 s5
5.  Březůvky23,72 s24,94 s8
6.  Slavičín27,37 s26,58 s6výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas 1. útokučas 2. útokustartovní číslo
1.  Trnava21,74 s19,34 s12
2.  Ublo30,83 s19,98 s10
3.  Zádveřice25,39 s26,58 s11
4.  LípaN26,47 s2
5.  Horní Lhota27,56 sN7
6.  Želechovice nad DřevnicíN38,50 s6

1. června
1. soutěž GP mužů a žen a soutěž MH na Klečůvce. Další ročník našeho okrskového Grand Prix je tady. A nezačal zrovna šťastně, tedy pro muže.

     Od 12ti hodin probíhala soutěž mladých hasičů, které se zúčastnilo celkem 7 družstev. Našim klukům se útok povedl a s časem cca 21 sekund ukořistili pěkné třetí místo v kategorii starších. Zmínit ale musíme vynikající útok, který předvedly Zádveřice starší. Svůj oficiální pokus sice nedokončily kvůli chybce na koši, ale pak mimo soutěž ukázaly, jak se to dělá. Vynikající čas něco málo přes 11 sekund ohromil všechny přítomné.

     Ve dvě pak začala soutěž mužů a žen. Počasí opět nepřálo a tak ani účast sborů bohužel nebyla velká. Trať byla poměrně, již tradičně, náročná. Přeběhnout fotbalové hřiště, překonat nízkou bariéru nebo okno, proběhnout cikcak, vzít nářadí z pomocné základny a rozvinout vedení zpět na hřiště. Pěkná makačka.

     Začaly družstva žen. Naše holky šly na řadu jako třetí a bylo se na co dívat. Vše jim klaplo, jak mělo a výsledkem bylo vynikající a zasloužené 1. místo. Prostě pěkný začátek Grand Prix.

     Družstev mužů bylo 8. Po různě dobrých časech jsme měli nastoupit my. Ovšem po problémech s novou časomírou Klečůvky bylo rozhodnuto, že se doveze naše časomíra a soutěž se dokončí s ní. Útok se nám povedl bez chyby a časem bychom skončili o 4 setiny za druhými Jaroslavicemi. Bohužel jsme neměli spojené savice a to nás katapultovalo na poslední příčku. Nezbývá než zabrat a další soutěže GP minimálně vyhrát :) (foto)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Klečůvka28,674 s6
2.  Lípa41,665 s3výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Klečůvka17,365 s4
2.  Ublo17,770 s5
3.  Želechovice nad Dřevnicí21,606 s2
4.  Lípa27,092 s1
5.  ZádveřiceN7
Družstvo Zádveřic nemělo našroubovaný koš na savici před jejím ponořením.výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí60,27 s4
2.  Klečůvka72,32 s1
3.  Lípa88,00 s2
4.  OstrataN3
Družstvu Ostraty se přehřál stroj, nešel znova nastartovat a tak holky nenasály vodu.výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Ostrata49,641 s5
2.  Lípa51,14 s10
3.  Zádveřice55,35 s12
4.  Jaroslavice55,901 s9
5.  Klečůvka58,189 s6
6.  Želechovické Paseky61,18 s8
7.  Lužkovice65,05 s7
8.  Želechovice nad DřevnicíN11
Družstvo Želechovice n. Dř. nemělo spojené savice po sestříknutí terčů.průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1= 1
2.  Lípa2= 2
3.  Ostrata3= 3
4.  Želechovické Paseky4= 4
Družstvo Želechovických Pasek se této soutěže nezúčastnilo.průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Ostrata1= 1
2.  Lípa2= 2
3.  Jaroslavice3= 3
4.  Klečůvka4= 4
5.  Želechovické Paseky5= 5
6.  Lužkovice6= 6
7.  Želechovice nad Dřevnicí7= 7

18. - 19. května
hra Plamen - soutěž MH v Otrokovicích. Na stadionu TJ Jiskra se uskutečnila druhá část (jarní) okresního kola hry Plamen mladých hasičů. I my jsme zde měli svůj tým a to v kategorii starších. Po první části, která proběhla loni na podzim, bylo naše družstvo v druhé půlce výsledkové listiny.

     V sobotu jako první proběhla disciplína štafeta 400m CTIF, kterou v podstatě naši nemají kde trénovat, ale i tak v ní získali obstojné 16. místo. Této disciplíny se účastní 9 členů družstva a každý na svém úseku buď plní nějaký úkol či má volný běh.

     Jako druhá proběhla štafeta 4 x 60 metrů. Oba pokusy bohužel skončily nezdarem. První pro špatné vybavení a druhý pro vyšlápnutí z dráhy. Výsledek = 18. místo.

     Poslední byla na řadě štafeta dvojic, do které jsme postavili 2 čtverky, resp. celkem 9 lidí. Jeden člen figuruje jako kapitán a pouze běží kolem kuželu ve vzdálenosti cca 20 metrů. Jakmile doběhne, vybíhá na každé dráze dvojice, která rozvine hadici, napojí proudnici a kolem kuželu běží zase zpět na startovní čáru. Pak vybíhá druhá dvojice, která po oběhnutí kuželu odpojí proudnici a smotá hadici a běží do cíle. I přes to, že tuto disciplínu mají děti natrénovánu poctivě a dobře, nasbíraly díky nervozitě trestné sekundy, které znamenaly 20. místo.

     V neděli byla na pořadu dne pouze královská disciplína a to požární útok. První pokus byl lehce nad 30 sekund. Druhý pokus byl o pár sekund horší. Zde tedy 17. místo.

     I přes to, že se kluci snažili, což bylo i vidět, v celkovém součtu jsme nakonec skončili až na 21. místě. Soutěže nejsou ovšem jen o výsledcích, ale také o kamarádství a utužování kolektivu, což se určitě také počítá. Kompletní výsledky zde.11. května
okrskové kolo požárního sportu a soutěž MH na Želechovických Pasekách. Další ročník příprav, závodění ale i zábavy je tu. Zahajovací soutěž je v podstatě ta okrsková, ze které všechny zúčastněné ženské týmy a vítěz mužské kategorie postupují na okresní kolo.

     Po slunečném týdnu o víkendu pro změnu neustále pršelo a tak podmínky na trati byly doslova kruté. V rámci bezpečnosti byly ve štafetách vynechány některé překážky a tak se 100 metrový úsek jenom proběhl. U žen to byla bariéra, okno a přeběh přes kladinu. U mužů pak okno a přeběh přes kladinu.

     Soutěž odstartovala po jedné hodině štafetami dvojic mladých hasičů a štafetami žen 4x100m. V obou kategoriích jsme měli zástupce. Dětem se štafeta povedla na jedničku s hvězdičkou. Nezískaly žádný trestňák a tak po zásluze obsadily 1. místo.

     Ženy ukázaly 2 velmi pěkné štafety, ale i tak zůstaly o více jak 10 sekund za holkama z Lípy. První štafeta běžela ve složení bariéra Iveta Marčíková, okno Lenka Kamasová, minimax Nikča Polášková, hadice a kladina Terka Sedláčková. Druhá byla: bariéra Peťa Ušelová, okno Barča Cekotová, minimax Iva Hrazdirová, hadice a kladina Verča Zichová. Pokusy obou se lišily o několik sekund.

     Poté přišlo na řadu 6 týmů mužů a jejich štafeta. Viděli jsme několik pádů, z nichž jeden potkal i naši štafetu. Kluci ale vše zvládli výborně a parádním výkonem zde získali 1. flek. Druhá štafeta tak nebyla zapotřebí. Složení: bariéra Peťa Hamšík, okno Patrik Coufalík, minimax Tom Čechmánek, hadice a kladina Michal Směšný.

     Dále následovaly útoky mladých hasičů. Družstvo mladších žáků z Lípy předvedlo velmi pěkný výkon, za nějž bylo odměněno velkým aplausem. Naši borci měli rozběhnuto bez jediného problému, ale bohužel se klukům nepodařilo nakýblovat a výsledný čas byl tak zcela mimo hru. Celkem tedy obsadilo naše mladé družstvo 2. místo.

     Naše holky měly při útoku bohužel stejný problém. Vše klaplo na výbornou, ale nepodařené kýblování je stálo celkové první místo a tak skončily na pěkné 2. pozici.

     Svými útoky pak završili celou soutěž muži. Na už extrémně rozmáčeném podkladu to nebyla žádná procházka růžovým sadem, což bylo vidět i na (ne)jistotě kroků jednotlivých závodníků. Náš tým také s rozvahou naběhl na nachystanou základnu a po necelých 23 sekundách bylo vymalováno. Jen jako perličku uvedu, že jsme dosáhli skoro naprosto stejného času jako loni. Časy se liší o jednu setinu sekundy. Jelikož Pasekám před námi se útok vůbec nepovedl, čekali jsme jen, co předvede tým Jaroslavic. A nebýt zasukovaných béček, možná by nás ogaři i předběhli. Nakonec jsme tedy v celkovém součtu ukořistili velmi cenné 1. místo, na které jsme také patřičně hrdí. (foto)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Lípa110,05 s1.23,74 s1.2výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Lípa96,34 s2.28,62 s1.3
2.  Želechovice n. Dř.77,58 s1.63,89 s2.3výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Lípa77,30 s1.24,77 s1.2
2.  Želechovice n. Dř.88,20 s2.35,41 s2.4výsledková listina – muži

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Želechovice n. Dř.66,84 s1.22,45 s1.2
2.  Jaroslavice „A“74,69 s3.26,30 s2.5
3.  Želechovické Paseky67,80 s2.33,68 s5.7
4.  Lužkovice75,96 s4.33,00 s4.8
5.  Lípa87,00 s6.30,10 s3.9
6.  Klečůvka „A“82,05 s5.43,24 s6.11
12. ledna
uzlovací soutěž mladých hasičů – Pohořelice. První letošní soutěž naše mlaďochy čekala nedaleko Zlína, v Pohořelicích. Hned po příjezdu jsme naše černé koně zaregistrovali a hned jsme se divili, kolik je na místě závodníků. Dětí bylo skoro 70, ale když se všechny daly do pohybu, zdálo se, že je jich na místě tak 200 :-)

     Nejdříve startovala družstva, na což nás bylo málo. Poté začali mladší žáci. V této kategorii naše barvy hájil Kryštof Balajka. Jeho čas 43,84s stačil na pěkné 16 místo z 29 závodníků. Kdyby Kryštof nevyfasoval 15 sekundovou penalizaci za tesařský uzel, bylo by to 10 místo.

     Ve starších jsme měly dvě želízka v ohni. Robert Čapák se s časem 38,46s umístil kousek za půlkou, přesněji na pěkném 20. místě z 36 startujících. David Klásek se s 15 sekundovou penalizací za uzel na proudnici s časem 42,61s umístil na 28 pozici. I přes viditelnou nervozitu to kluci zvládli a příště všem určitě ukážou zač je toho loket. (foto)