soutěže 2015
10. října
hra Plamen mladých hasičů, první (podzimní) část. V sobotu 10. října se naši nováčci zúčastnili první soutěže a to přesně podzimního kola hry Plamen 2015/2016 v Rackové. Po příjezdu na místo jsme se šli přihlásit a dát teplý čaj. Po nástupu jsme zjistili, že máme ještě 2 hodiny čas než půjdeme soutěžit, a tak jsme pilně opakovali a dávali poslední rady našim svěřencům. V 10:20 hod. vyběhli ze startu a čekal je 1,5 kilometru dlouhý přespolní běh, na kterém bylo hned několik disciplín, které museli zvládnout, např. střelba ze vzduchovky, základy topografie, zdravověda, přelezení lana a spousta dalších. Za půl hodiny doběhli do cíle a dali jsme si malé občerstvení a jeli domů. Celkově jsme skončili prozatím na 15. místě, což je velmi krásné umístění, na první, tak těžké soutěži. Druhá (jarní) část se uskuteční na jaře. Doufám, že se nám bude tak skvěle dařit i v dalších soutěžích a všem jménem mým i dalších dvou vedoucích moc děkuju. (foto)

autor: Verča Zichová15. srpna
vyhodnocení Grand Prix 8. okrsku 2015. Letošní ročník byl opět plný napětí a bojů o desetiny, které rozhodují situaci. Tento rok se konečně do kategorie žen přidalo 4. družstvo, takže už to holky měly těžší. Našim holkám se vůbec nedařilo a sbíraly jedno špatné umístění za druhým. Na poslední soutěži neudržely jednobodový náskok v celkovém pořadí a propadly se na 4. pozici. Chyby proč tomu tak bylo, se určitě identifikovat dají, a proto doufám, že je holky překonají a společně půjdou za společným zájmem týmu a sboru a v dalším roce se bude vše odebírat lepším směrem. Nováček soutěže Jasenná se zhostil své role se ctí a od začátku bojoval o první místo s Lípou. Rozhodnout měla poslední soutěž v Želechovicích. Nakonec se útok povedl lépe Jasenné a ty tak braly zlato a ženský putovní pohár 8. okrsku. Bronz připadl na Ostratu. Na každé soutěži je na co se dívat a určitě by nevadilo, kdyby se přidalo alespoň jedno další družstvo.

     V kategorii mužů tomu bylo na začátku jinak než na konci. Ostrata se letos do GP vrhla po hlavě a po prvních dvou soutěžích jasně vedla žebříček. Je vidět, že se kluci s novou mašinou už sžili a ví, jak s ní pracovat. Poté se pořadí začalo míchat a nám se začalo dařit. Dvě první místa a na Pasekách druhé nás před poslední soutěží umístilo na průběžnou první příčku. Na paty nám šlapaly Paseky a Ostrata. Bohužel domácí soutěž pod tlakem jsme nezvládli, skončili jsme až na 4. pozici a bylo z toho velké zklamání (nechat si takto utéct jisté zlato je opravdu velká škoda). Kluci z Pasek se ničeho nezalekli a dokončili soutěž bez ztráty kytičky, což jim nakonec přineslo ovoce v podobě celkového zlatého místa o bod před námi. My jsme tedy nakonec skončili stříbrní a bronz brala Ostrata. Samozřejmě za získané stříbro jsme nesmírně rádi a také jsme to i náležitě oslavili. Jaroslavicím se letos společně s Lípou nedařilo, což je zejména kvůli jejich pravidelným tréninkům velká škoda a pro dotyčné určitě zklamáním. Přejme jim více štěstí, ať soutěž není pořád jednotvárná. Klečůvka s Lužkovicemi se v průběhu soutěže střídali na poslední příčce a o to oběma týmům i šlo, nebýt poslední. Nakonec byli těmi lepšími kluci z Klečůvky.

     Jak jsem již řekl, boje byly tvrdé, ale vše v rámci fair play a tímto bych chtěl všem týmům za jejich účast a výkony poděkovat.


konečné pořadí v okrskové GP – ženy

konečné umístěnísdhtrestné body
1.  Jasenná2+2+1+2+1+1= 9
2.  Lípa1+1+4+1+2+3= 12
3.  Ostrata3+4+3+4+3+2= 19
4.  Želechovice nad Dřevnicí4+3+2+3+4+4= 20konečné pořadí v okrskové GP – muži

konečné umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky1+6+2+2+1+1= 13
2.  Želechovice nad Dřevnicí4+2+1+1+2+4= 14
3.  Ostrata2+1+3+3+5+3= 17
4.  Jaroslavice7+3+6+7+3+2= 28
5.  Lípa3+7+5+5+4+5= 29
6.  Klečůvka5+5+4+6+6+6= 32
7.  Lužkovice6+4+7+4+7+7= 35

15. srpna
6. soutěž GP 8. okrsku v Želechovicích nad Dřevnicí. Poslední letošní soutěž okrskového Grand Prix se konala na domácí půdě. Přípravu jsme nepodcenili a jak my tak ženy jsme poctivě potrénovali. Trénink dopadl dobře a to možná předznamenalo budoucí trable.

     Za velmi horkého počasí se sjely všechny týmy GP a navíc se soutěže zúčastnil i druhý mužský domácí tým. Jako první na start nastoupil domácí tým mužů. Trať byla v podstatě stejná jako loni a jediné co chybělo, byl vymezený prostor pro sestřik terčů. Po výstřelu startovní pistole jsme ze startu doslova vyletěli do slalomu, kde se již zřejmě z nervozity projevily menší chyby. Dále vše pokračovalo normálně, ale najednou jsme zjistili, že se někde stala chyba a jeden proud nestíhá. Až po ukončení pokusu jsme zjistili přesné příčiny. Bohužel po zakopnutí u základny se nepodařilo v čas spojit hadice a tak jsme již byli ve ztrátě. Nakonec i po velkém nasazení se čas zastavil daleko za zamýšlenou hranicí 40ti sekund. V tento moment jsme už věděli, že šance na letošní titul jsou v podstatě pryč. Nakonec jsme skončili se štěstím na bramborové pozici.

     Dále se na start postavila družstva žen. Hned první útok žen z Jasenné, nováčka v soutěži, byl perfektně proveden. Dále šli na řadu naše holky. Ani jim se příliš nepoštěstilo. Z počátku pěkně rozběhnutý útok se někde pokazil. Bylo to taktéž na proudu, který špatně spojil hadice a doslova se do nich zamotal. Zpoždění bylo značné a naděje na dobré umístění byly ty tam. Holky z Ostraty i následně Lípjanky předvedly lepší útoky a to znamenalo 4. místo pro naše ženy.

     Poté pokračovala soutěž družstvy mužů a jak Jaroslavice, tak Paseky předvedly kvalitní útoky, které ten náš samozřejmě překonaly. Lípě a Lužkovicím se náš čas překonat nepodařilo, ale další v pořadí Ostratě ano. Útok Klečůvky byl průměrný a jako poslední se na start postavilo naše béčko postavené vesměs ze starších ročníků. Za mohutného skandování chlapi předvedli v podstatě bezchybný útok, jehož jediným negativem byla relativní pomalost. I tak byl útok pěkný a nakonec z celkem 8 družstev skončili na solidním 5. místě, což si jistě zaslouží uznání.


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Jasenná51,15 s2
2.  Ostrata56,63 s4
3.  Lípa61,38 s5
4.  Želechovice nad Dřevnicí62,05 s3výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky39,81 s7
2.  Jaroslavice41,09 s6
3.  Ostrata41,91 s10
4.  Želechovice n. Dř. „A“46,26 s1
5.  Želechovice n. Dř. „B“47,83 s12
6.  Lípa49,15 s8
7.  Klečůvka50,09 s11
8.  Lužkovice50,77 s9

1. srpna
5. soutěž GP 8. okrsku na Želechovických Pasekách. Předposledním zápolením pokračovalo okrskové Grand Prix a to na Pasekách. Kluci připravili trať ve stejném duchu jako loni, takže alespoň žádné překvapení jak to občas někde bývá. Celkem se sjely 4 týmy žen a 7 týmů mužů. Jako první se na start postavili favorizování domácí. Útok to byl ukázkový a podařený na jedničku s hvězdičkou. Ani jedna chyba či menší zaváhání a terče byly shozeny v perfektním čase. Dále následovaly ženy. Ty naše byly bohužel pouze v šesti, a proto bohužel nemohly očekávat žádný extra čas. Ale i přes početní nevýhodu provedly svůj pokus s důstojností a bojovností a pokus dokončily za něco málo přes minutu.

     My jsme šli na řadu sedmí a dali jsme do toho vše. Bohužel po chybě na rozdělovači jsme ztratili cenné sekundy a čas nakonec nebyl nic extra. Zpětně lze konstatovat, že i kdyby se nám útok povedl bez chyby, tak na čas Pasekářů bychom asi nedosáhli. Tak dobře ho provedli. Nakonec jsme s naším časem o velmi málo předběhli Jaroslavice a Ostratu a my jsme i trošku se štěstím uloupili stříbrnou pozici. Poslední soutěž se koná na domácí půdě 15. 8. 2015 a proto doufáme, že nás přijdete povzbudit v co největším počtu. Medailové pozice vůbec rozhodnuty nejsou a tak to bude boj až do posledního útoku. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Jasenná47,45 s4
2.  Lípa48,85 s3
3.  Ostrata54,14 s2
4.  Želechovice nad Dřevnicí63,73 s5výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky32,52 s1
2.  Želechovice nad Dřevnicí37,69 s7
3.  Jaroslavice38,02 s6
4.  Lípa38,68 s8
5.  Ostrata43,23 s11
6.  Klečůvka46,71 s10
7.  Lužkovice48,39 s9průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Jasenná2+2+1+2+1= 8
2.  Lípa1+1+4+1+2= 9
3.  Želechovice nad Dřevnicí4+3+2+3+4= 16
4.  Ostrata3+4+3+4+3= 17průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí4+2+1+1+2= 10
2.  Želechovické Paseky1+6+2+2+1= 12
3.  Ostrata2+1+3+3+5= 14
4.  Lípa3+7+5+5+4= 24
5.  Jaroslavice7+3+6+7+3= 26
6.  Klečůvka5+5+4+6+6= 26
7.  Lužkovice6+4+7+4+7= 28

18. července
4. soutěž GP 8. okrsku v Lužkovicích. V pořadí již čtvrtým zápolením pokračoval okrskový seriál soutěží Grand Prix. Trať byla podobná té loňské, ale přidáno navíc bylo podlézání po startu. Tedy podlézání, přelézání, pomocná základna a přenos vybavení, spojování vedení, průlez velkou pneumatikou a útočníci ještě proskákání automobilových pneumatik.

     Jako první se na start postavili domácí. Pokus to byl podařený, ale zabral moc času, což ale i tak ve výsledku stačilo na pěkné leč nepopulární 4. místo. Dále šli na řadu kluci z Lípy, kteří přetrhli pásku, což znamenalo plus 5 sekund. Následovaly 4 týmy žen, z nichž se nejlépe útok podařil holkám z Lípy, které se výhrou v této soutěži opět ujaly vedení v GP žen. Poté následovaly pokusy mužů.

     Ostratě se útok celkem povedl, ale podle všeho to šlo provést i lépe. Jako devátí jsme na řadu nastoupili my. Trénink jsme sice měli, ale ze tří pokusů se nepovedl ani jeden, takže jsme byli plní očekávání, jak se to povede na soutěži. Start dobrý a i průběh byl v pořádku, lehké zdržení na béčkách, ale jinak to klaplo a výsledek byl opravdu pěkný, o 5 sekund rychlejší než Ostrata. Ani naši věční rivalové, ogaři z Pasek, nebyli rychlejší a Jaroslavicím se útok nepovedl vůbec. My jsme si tedy ve výsledku odvezli velmi cenné 1. místo, které nás posunulo na průběžné 1. místo v GP.

     Jako poslední provedly útok naše holky. Na tuto soutěž se sjelo celkem 5 týmů žen a konkurence už byla znát. Našim holkám zpočátku vše klapalo, ale pak se vyskytla chyba na spojích béček, které ne a ne spojit. Nakonec se vše podařilo, ale na první místo chybělo víc jak 9 sekund. Nakonec bohužel celkově bramborová pozice o necelé 3 sekundy za bronzem. Na Pasekách si to určitě holky vynahradí.

     Další promíchání celkového pořadí v GP bylo tedy na světě. Nic není jistého a poslední 2 soutěže ještě mohou leccos rozhodnout. Předposlední klání se bude konat na Pasekách. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa51,20 s4
2.  Všemina51,64 s6
3.  Jasenná57,80 s3
4.  Želechovice nad Dřevnicí60,46 s12
5.  Ostrata63,00 s5výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí36,57 s9
2.  Želechovické Paseky39,92 s10
3.  Ostrata41,58 s8
4.  Lužkovice43,50 s1
5.  Lípa48,30 s2
6.  Klečůvka49,84 s7
7.  JaroslaviceN11
Družstvo Jaroslavic si před útokem zapomnělo zapojit přetlakový ventil na stroj.průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa1+1+4+1= 7
2.  Jasenná2+2+1+2= 7
3.  Želechovice nad Dřevnicí4+3+2+3= 12
4.  Ostrata3+4+3+4= 14průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí4+2+1+1= 8
2.  Ostrata2+1+3+3= 9
3.  Želechovické Paseky1+6+2+2= 11
4.  Lípa3+7+5+5= 20
5.  Klečůvka5+5+4+6= 20
6.  Lužkovice6+4+7+4= 21
7.  Jaroslavice7+3+6+7= 23

27. června
pohárová soutěž MH a 3. soutěž GP 8. okrsku v Lípě. První polovinu okrskové GP završilo zápolení v Lípě. Ještě před tím se ale konala soutěž mladých hasičů, na které nemohl samozřejmě chybět ani náš tým.

     Po příjezdu na místo jsme se zaregistrovali a poté se uskutečnil nástup, na kterém se rozlosovalo startovní pořadí a mohlo se začít. Zúčastnilo se zde osm starších týmů a dva mladší. My jsme šli na řadu jako třetí a soutěžili jsme v kategorii starší. První pokus byl skvěle rozběhnutý, ale z důvodu závady na časomíře nebyl změřen. Tak jsme šli opakovat pokus na konci startovního pořadí. Toto nás trošku znervóznilo, ale i tak se útok s menším zaváháním vydařil a s časem 16,63s jsme obsadili průběžnou třetí příčku. Tak jsme si řekli, že do druhého pokusu dáme vše a pokusíme se ohrozit ještě lepší umístění. A povedlo se. Po odstartování druhého pokusu nám vše klaplo na jedničku a dosáhli jsme času 16,04s, který se stal průběžně prvním. Poté nás ale ještě překonali hasiči ze Štítné nad Vláří a tak jsme celkově obsadili krásné druhé místo z osmi soutěžících v naší kategorii. Po odvedených výkonech jsme se šli občerstvit a poté na nástup, kde všichni byli oceněni diplomem a ti nejlepší krásnými poháry. Autor: Zdeněk Kűhr

     Odpoledne ve tři hodiny pak začala soutěž GP. Jako první na start nastoupilo domácí družstvo mužů. Ti ale chybili hned na startu, když vyvrátili kolek, který byl součástí podlézací pasáže. Čas byl velmi kvalitní, ale 5 trestných sekund je odsunulo ve výsledku až na 5. pozici. Hned po nich šly naše holky. Určitě pěkně rozběhnutý útok s dobrým stylem a taktikou bez vad na kráse měl jedinou chybu, nebyl bohužel tak rychlý, aby to stačilo na vítězství. Nebylo z toho tedy toužené první místo, ale i stříbro je velmi cenné. Příště už to určitě vyjde!

     My jsme šli v celkovém pořadí devátí. Na tréninku jsme si to 2x zkusili a nic nenasvědčovalo nějakým větším problémům. Dali jsme do toho prostě vše, protože to první místo nám letos stále chybí a také by nám to pomohlo v celkovém hodnocení. Na podlézání, postrachu všech týmů, se nám na rozdíl od loňska nic nepřihodilo a útok proběhl perfektně. Nikdo pak už neměl lepší čas a tak jsme ho měli, 1. místo na bedně! Stříbro patřilo Pasekám a bronz si odvezla Ostrata. Určitě je potřeba zmínit letošní velmi kvalitní výsledky Klečůvky, která po předchozích pátých místech nyní přidala pozici čtvrtou. Zvednutí oproti loňsku je očividné. Příště se uvidíme v Lužkovicích. (foto)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas 1. útokučas 2. útokustartovní číslo
1.  Jasenná27,12 s23,40 s6
2.  LudslaviceNN10výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas 1. útokučas 2. útokustartovní číslo
1.  Štítná nad Vláří16,44 s14,07 s9
2.  Želechovice nad Dřevnicí16,63 s16,04 s3
3.  Návojná16,31 s17,42 s8
4.  Lutonina „A“18,19 s17,05 s2
5.  Slavičín23,19 s21,10 s1
6.  Nevšová21,69 s22,89 s5
7.  Lutonina „B“21,91 sN7
8.  Lípa28,60 sN4výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Jasenná38,59 s3
2.  Želechovice nad Dřevnicí39,72 s2
3.  Ostrata42,54 s5
4.  Lípa47,30 s4výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí28,52 s9
2.  Želechovické Paseky28,92 s11
3.  Ostrata30,28 s7
4.  Klečůvka35,84 s6
5.  Lípa36,08 s1
6.  Lutonina36,12 s12
7.  Jaroslavice37,37 s8
8.  Lužkovice41,56 s10průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Jasenná2+2+1= 5
2.  Lípa1+1+4= 6
3.  Želechovice nad Dřevnicí4+3+2= 9
4.  Ostrata3+4+3= 10průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Ostrata2+1+3= 6
2.  Želechovice nad Dřevnicí4+2+1= 7
3.  Želechovické Paseky1+6+2= 9
4.  Klečůvka5+5+4= 14
5.  Lípa3+7+5= 15
6.  Jaroslavice7+3+6= 16
7.  Lužkovice6+4+7= 17

20. června
2. soutěž GP 8. okrsku v Ostratě. Druhou soutěží pokračoval seriál soutěží Grand Prix 8. okrsku. Trať byla stejná jako loni, tedy velmi náročná s přenášením nářadí z pomocné základny. Domácí muži předvedli fantastický výkon, který snad nešlo ani překonat. Poté následovala ženská družstva. Našim holkám se povedl zaběhnout lepší čas jako na tréninku, ale ani to nestačilo na lepší pozici. Jejich výkon stačil ve výsledku na bronzovou pozici. My jsme šli na řadu jako devátí. Na tréninku se nám nějak extra nedařilo, ale i tak jsme šli naplno. Čas byl velmi dobrý a zdál se i velmi rychlý, ale na Ostratu to nestačilo a tak jsme se zařadili na druhé místo, což nám i pomohlo na průběžné druhé místo v celém GP. Tentokrát do bojů o medailové pozice nezasáhli kluci z Pasek. Něco záhadného se stalo s jejich mašinou a ta nemohla nasát. Nakonec to znamenalo až 6. příčku, což jim velmi znepříjemnilo celkovou pozici v GP. Třetí místo si odvezli kluci z Jaroslavic. Další soutěž se bude konat v Lípě. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa44,275 s4
2.  Jasenná44,962 s6
3.  Želechovice nad Dřevnicí50,466 s3
4.  Ostrata50,773 s5výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Ostrata32,884 s1
2.  Želechovice nad Dřevnicí36,661 s9
3.  Jaroslavice40,424 s2
4.  Lužkovice45,244 s8
5.  Klečůvka46,456 s10
6.  Želechovické Paseky54,784 s11
7.  Lípa55,371 s7
8.  Veliková145,748 s12průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa1+1= 2
2.  Jasenná2+2= 4
3. - 4.  Ostrata3+4= 7
3. - 4.  Želechovice nad Dřevnicí4+3= 7průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Ostrata2+1= 3
2.  Želechovice nad Dřevnicí4+2= 6
3.  Želechovické Paseky1+6= 7
4. - 7.  Lípa3+7= 10
4. - 7.  Klečůvka5+5= 10
4. - 7.  Lužkovice6+4= 10
4. - 7.  Jaroslavice7+3= 10

20. června
pohárová soutěž mladých hasičů v Želechovicích n. Dř. Tak jako každý rok i letos jsme uspořádali u nás na Střelnici soutěž pro mladší i starší žáky (letos již 12. ročník). Jelikož za pěkného počasí přijelo 19 týmů, soutěžilo se pouze na 1 pokus. Takže každý ze sebe musel vydat to nejlepší a neudělat chybu. Jako první se na start postavili naši mlaďoši. Ukázali velmi solidní pokus s pěkným časem 18,90 s. Následovaly další sbory a i některé týmy mladších žáků předvedly perfektní výkony, např. Vizovice či Trnava. Nakonec naše předběhly dva týmy a ten trnavský jen těsně. Naši borci v nabité konkurenci ukořistili bronz, kterým na domácí soutěži určitě ostudu neudělali.

     Všem, kteří se chystání a pořádání soutěže účastnili, tímto děkuji. (foto)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Vizovice „A“20,48 s9
2.  Trnava20,91 s16
3.  Dolní Lhota22,68 s6
4.  Provodov28,34 s7
5.  Veselá „A“39,46 s2
6.  Vizovice „B“N3
7.  Veselá „B“N5
8.  NeubuzN12
9.  HrobiceN17
Družstvo Vizovic B zapomnělo na startu jednu hadici C.
Družstvo Veselé B mělo přešlap na pravém proudu.
Družstvo Neubuze mělo zamotané hadice C.
Družstvu Hrobic mělo překřížené útočné proudy.výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Dolní Lhota16,75 s10
2.  Trnava „A“18,27 s19
3.  Želechovice nad Dřevnicí18,90 s1
4.  Horní Lhota19,32 s8
5.  Ublo19,69 s15
6.  Hrobice22,21 s14
7.  Slavičín22,33 s13
8.  Lípa29,50 s4
9.  Štítná nad Vláří32,27 s18
10.  Trnava „B“34,98 s11

30. května
pohárová soutěž MH a 1. soutěž GP 8. okrsku na Klečůvce. První soutěž letošního ročníku Grand Prix se konala za pěkného počasí a odstartovala v jednu hodinu kláním mladých hasičů, ze kterého naši borci vyšli vítězně a odvezli si tak pohár za 1. místo.

     Ve tři hodiny začala soutěž mužů a žen GP. Trať byla stejná jako loni. Tedy start cca v půlce fotbalového hřiště, přeskok přes nízkou překážku, proběhnout vytyčenou tratí, na pomocné základně sebrat nářadí, oběhnout káď a rozvinout vodní vedení k terčům. Po domácích následovala družstva žen. Letos se do GP nově přihlásily ženy z Jasenné, které určitě kategorii žen obohatí. Našim holkám se útok povedl bez chyb, ale byl bohužel pomalý. Ve výsledku skončily na bramborové pozici. Mužům se soutěž také nevydařila dle představ. Na Klečůvce se nám vždycky dařilo a většinou z toho bylo první místo, ale letos tomu byl konec. Útok se povedl, ale nebyl dostatečně rychlý. Nakonec nás předběhly Paseky, Ostrata a pak také Lípa o zhruba půl sekundy. Takže brambora patřila i nám. Takový start do GP jsme si určitě nepřály ani my ani holky, ale nedá se nic dělat a musíme v dalších soutěžích bojovat o to více. Další soutěž se koná v Ostratě. (foto)


výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí17,258 s3
2.  Horní Lhota20,262 s1
3.  Lípa27,303 s2výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa58,611 s3
2.  Jasenná59,094 s13
3.  Ostrata62,920 s2
4.  Želechovice nad Dřevnicí87,770 s4výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky41,214 s7
2.  Ostrata41,904 s11
3.  Lípa45,149 s12
4.  Želechovice nad Dřevnicí45,632 s5
5.  Klečůvka47,911 s1
6.  Újezd49,084 s8
7.  Lužkovice52,847 s9
8.  Jaroslavice54,607 s10
9.  Hvozdná73,720 s6průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa1= 1
2.  Jasenná2= 2
3.  Ostrata3= 3
4.  Želechovice nad Dřevnicí4= 4průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky1= 1
2.  Ostrata2= 2
3.  Lípa3= 3
4.  Želechovice nad Dřevnicí4= 4
5.  Klečůvka5= 5
6.  Lužkovice6= 6
7.  Jaroslavice7= 7

16. května
hra Plamen mladých hasičů, druhá (jarní) část. Opět po roce jsme se vydali na okresní kolo hry PLAMEN do Otrokovic. Po příjezdu jsme se šli zapsat a čekalo se už jen na nástup. Po nástupu a vysvětlení, jak cela soutěž bude probíhat se šlo na věc. V tomto (jarním) kole se opět soutěžilo v disciplínách štafeta 4x60m, štafeta dvojic, štafeta 400m CTIF a samozřejmě i požární útok.

     Ve štafetě 400m CTIF se nám pokusy celkem povedly a stačilo to na 7. místo v této disciplíně s časem 83,14s (bez trestných). Potom se závodilo ve štafetě 4x60m a i tady se nám zadařilo, a s časem 52,81s jsme obsadily 8. místo. Pak se šlo na štafetu dvojic, kterou stále trénujeme a tak jsme si dávali velké šance. Ale opak byl pravdou. Vůbec se nám nezadařilo ani v jednom pokusu a bylo to znát i na výsledku. S časem 72,55s jsme skončily až na 11. místě, což potom uškodilo v celkovém hodnocení.

     Po nějakém čase přišel na řadu požární útok a i tady se nám nezadařilo. V prvním pokuse se stala chyba na rozdělovači, kdy se odpojila hadice "C" a tak než se vše znova zapojilo, tak to stálo cenné vteřiny a čas se zastavil na 25,61s. Ještě že byl další pokus a tak jsme do něho šli naplno a i tady to nevyšlo. Chyba opět na rozdělovači stála opět nějaké vteřiny a čas byl o něco lepší, 25,51s.

     Pak se už jen čekalo na vyhlášení. Po sečtení podzimního a jarního kola jsme obsadily krásné 10. místo z celkem 23 týmů. Kompletní výsledky zde. Tak doufejme, že za rok se to zlepší. (foto)

autor: Michal Gahura
9. května
okrsková soutěž v požárním sportu a soutěž mladých hasičů na Želechovických Pasekách. Letošní ročník okrskové soutěže proběhl na Želechovických Pasekách. Začátek byl v jednu hodinu odpoledne a sjely se 2 týmy mladých hasičů, 2 týmy žen a 7 týmů mužů. Vše začalo štafetou dvojic mladých hasičů a štafetou 4x100m žen. Našim mladým se pokusy nepodařily na jedničku, ale jejich výkon i tak stačil na zlatou pozici. Holky ve štafetě bojovaly jako lvi, ale bohužel to tak tak nestačilo a vítězství v disciplíně jim o fous uniklo. Muži dopadli podobně, taktéž jim o kousek prvenství uniklo.

     Dále byly na pořadu dne požární útoky. Mlaďochům se útok povedl na výbornou a po zásluze si odvezli celkové první místo. Našim holkám útok vyšel v pohodě, ale ztratily čas sáním, protože na kýblování jich bylo málo, pouze 6. Za jejich výkon a účast na soutěži, která zprvu nevypadala, je jim potřeba poděkovat. Celkově skončily stříbrné a postupují na okresní soutěž společně s družstvem Lípy. U mužů šlo vše podle plánu. Jelikož jsme startovali až poslední, mohli jsme lehce přizpůsobit taktiku a jak moc máme zabrat. Až na malé zaváhání u savic vše klaplo a bylo z toho skvělé první místo. Vše je o chybách a my jich udělali nejmíň, celkové 1. místo. Na okres opět i letos bude tým složený z těch nejlepších ze všech týmů. Soutěž se podařila, první letošné setkání jsme všichni ve zdraví přežili a další souboj, již ten GéPéčkový nás čeka 30. května na Klečůvce. Práci zdar, a ohni zmar! (foto)


výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Želechovice n. Dř.69,22 s1.17,97 s1.2
2.  Jaroslavice72,14 s2.56,91 s2.4výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Lípa92,10 s1.26,06 s1.2
2.  Želechovice n. Dř.92,46 s2.31,02 s2.4výsledková listina – muži

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
3.  Želechovice n. Dř.71,00 s2.25,95 s1.3
2.  Želechovické Paseky70,09 s1.28,04 s2.3
1.  Jaroslavice „A“76,03 s4.30,59 s3.7
1.  Jaroslavice „B“79,21 s5.39,66 s5.10
4.  Lípa75,25 s3.40,98 s7.10
5.  Klečůvka79,90 s7.35,65 s4.11
6.  Lužkovice74,36 s6.40,70 s6.12
29. března
okresní uzlovací soutěž MH na březůvkách. V neděli 29. března jsme se po roce opět vydali na VUS (Velká uzlovací soutěž) okresu Zlín. Opět se tato soutěž konala na nedalekých Březůvkách. Po příjezdu na místo a zapsání, jsme čekali na zahájení. Po přivítání a vysvětlení jak bude soutěž probíhat, se šlo na věc. Soutěžilo se ve dvou kolech po dvou pokusech. Ale jako každoročně, tak i letos se sjelo hodně dětí z celého okresu. Za každý sbor mohly cvičit až 3 děti.

     První se uzlovalo v kategorii mladších a tak jsme měli dost času na potrénování (všichni naši byli v kategorii starších). Poté jsme šly konečně na řadu a po prvním kole se očekával pěkný výsledek, ale vše bylo jinak. Ve velkém očekávání se šlo na věc a vše se pokazilo. Všichni naši mladí hasiči měli po prvním kole "N"(všichni měli špatně úvaz na proudnici) a tak jsme do druhého kola museli jít na jistotu. Jako první z nás ve druhém kole šel David Klásek a časy měl 19,17s a 24,20s. Jako druhý šel Kryštof Balajka a ten v druhém kole měl platný jen jeden pokus a to s časem 30,73s. Třetí v pořadí šel Robert Čapák a ten uzloval za 26,36s a 32,99s. Časy v prvním kole byly o poznání lepší, ale škoda ENEK. Ale mohlo být i hůř. V celkovém pořadí David Klásek skončil na pěkném 15. místě, Robert Čapák na 32. místě a Kryštof Balajka na 38. místě ze 49 zúčastněných starších žáků. V soutěži družstev náš sbor skončil na 9. místě. Po menší přestávce následovalo vyhodnocení, kde ceny předával hokejový brankář PSG Zlín Libor Kašík. Po pár fotkách s ním, jsme se vydali domů :) (foto)

autor: Michal Gahura
28. března
závod požárnické všestrannosti mladých hasičů ve Štípě. V sobotu 28. března jsme se zúčastnili soutěže O Štípského beránka. Na soutěž do Štípy se sjelo několik družstev jak mladších, tak starších žáků. Naši mladí hasiči soutěžili v kategorii starších žáků, a i když se pilně připravovali a měli jsme tréninky i 2x týdně, nepodařila se nám bohužel střelba ze vzduchovky a na té jsme ztratili nejvíc bodů. V dalších disciplínách (vázání uzlů, zdravověda, šplh po vodorovném laně, přiřazování značek k výzbroji, vhodnost látek k hašení, určování azimutu) jsme si vedli velmi dobře, ale kvůli nepodařené střelbě jsme skončili na 13. místě z 21 zúčastněných.

autor: Verča Zichová