soutěže 2016
15. října
hra Plamen mladých hasičů, první (podzimní) část. V tuto sobotu se konala podzimní část okresního kola hry Plamen, tentokrát v nedalekých Zádveřicích. Tato podzimní část se skládá ze dvou disciplín - Požárního útoku CTIF a Závodu požární všestrannosti. Družstvo našich mladých hasičů se bohužel z nedostatku soutěžících zúčastnilo pouze jedné disciplíny, a to Závodu požární všestrannosti. V této disciplíně musí soutěžní družstvo uběhnout celkem 2 km, během kterých jsou v průběhu trasy umístěna jednotlivá stanoviště (např. uzlování, základy topografie, střelba ze vzduchovek aj.). Náš tým si vedl velmi slušně a po tomto závodu se držel s časem 20 minut a 12 trestných bodů na krásném 4. místě z celkem 21 týmů v naší kategorii mladších. Celkově však náš tým obsadil 11. místo díky tomu, že jsme neabsolvovali druhou disciplínu. Takových týmů bylo dalších 7 v naší kategorii. Doufáme, že jarní část okresního kola hry Plamen bude minimálně tak úspěšná, jako ta podzimní. Detailní výsledky zde. (foto)

autor: Verča Zichová10. září
pohárová soutěž v Ludkovicích. Po několika letech nám letos vyšel volný víkend, ve kterém Ludkovice pořádají svou soutěž a tak jsme se rozhodli, že pojedeme zkusit štěstí. Ze začátku byl problém složit tým kvůli různým důvodům, ale nakonec se to povedlo a my jsme mohli jet. Problém byl ale, že jsme neměli vlastního strojníka. Nakonec jsme si půjčili toho Pasekářského, jejichž tým na soutěž jezdí pravidelně. Celkem se soutěže zúčastnil 1 tým žen a 7 týmů mužů.

     My jsme šli na start jako druzí. Trať byla letos zjednodušena, kdy se startovalo na jedné straně potoka, pak se překonalo jeho koryto a na druhé straně byly terče a útok byl na dvě béčka. I přes to, že v týmu byli začátečníci a ne každý dělal co dělá pravidelně, vše nám zpočátku klaplo. Parádně rozběhnutý útok ukončilo shození terčů a vše se zdálo ok. Jenže u stroje byl ukázán červený praporek. Při dokončení útoku nám ze savice doslova odletěl sací koš včetně savicového šroubení a to je proti pravidlům. Velké zklamaní navíc dokonalo zjištění, že v případě platného času by to znamenalo bronz, což lze považovat vzhledem ke složení týmu za velký úspěch. Bohužel i toto se občas stává a nedá se nic dělat. Každopádně jsme si soutěž užili a děkujeme za pozvání a snad příští rok. (foto)
13. srpna
vyhodnocení Grand Prix 8. okrsku 2016. Letošní GP mělo o jednoho člena navíc. K ženám přibyla děvčata ze Všeminy. Jejich výsledky sice nebyly bez chyby, ale teprve se se soutěžemi sžívaly, takže příští sezóna bude určitě lepší. Nejvíce se dařilo v soutěžích Jasenné, která ve většině případů ukořistila příu nejvyšší a po zásluze celkově vyhrála GP a tak převzala putovní pohár GP. Holky z Lípy jim sice dýchaly na záda, ale vždy trochu chybělo a celkově to znamená stříbro. Kdyby se přidalo ještě nějaké družstvo, v pěti týmech by bylo zápolení ještě zajímavější. Naše holky skoro na všech soutěžích končily třetí. Ovšem na domácí půdě, kde je to o to cennější vyhrály a zlato tak zůstalo doma. Uvidíme jak se situace v týmu vyvine příští rok.

     U mužů to byla snad kromě prvního místa přetahovaná až do konce. Pasekám se letos velmi dařilo a krom jednoho zaváhání v podobě třetího místa na domácí soutěži to byla samá první a druhá místa. My jsme v první půli seriálu bojovali a výsledky byly dobré a dostačující na druhé místo, ovšem druhá půlka byla pro nás velmi smolná a po chybách a problémech na výzbroji jsme nakonec zůstali na bramborové pozici. O druhé místo se tak prala Lípa, které vycházela zejména druhá část seriálu a Ostrata, která podávala standardní výkony ve všech soutěžích kromě pátého místa v Lužkovicích. Možná tam se to rozhodlo. Oba týmy měly nakonec stejně bodů a rozhodly počty prvních umístění. Jaroslavicím se i přes velkou snahu letos nezadařilo. Kluci poctivě trénovali, ale ani to z nějakého důvodu na dobré umístění nestačilo. Klečůvka s Lužkovicemi se až na několik výjimek umísťovali na posledních pozicích a je vidět, že omlazení týmů by bylo potřeba jako sůl. Třeba se nám příští rok do GP někdo přidá a bude nás zase více. Každopádně zdravé několikaměsíční zápolení jsme si všichni užívali a už se těšíme na další sezónu.


konečné pořadí v okrskové GP – ženy

konečné umístěnísdhtrestné body
1.  Jasenná1+1+1+1+1+2= 7
2.  Lípa2+2+2+2+2+3= 13
3.  Želechovice nad Dřevnicí3+3+3+3+3+1= 16
4.  Všemina4+4+4+4+4+4= 24konečné pořadí v okrskové GP – muži

konečné umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky1+1+2+2+3+2= 11
3.  Lípa4+5+3+1+2+1= 16
2.  Ostrata2+2+5+3+1+3= 16
4.  Želechovice nad Dřevnicí3+3+1+4+7+7= 25
5.  Jaroslavice5+4+4+6+4+5= 28
6.  Klečůvka6+6+7+5+5+6= 35
7.  Lužkovice7+7+6+7+6+4= 37

13. srpna
6. soutěž GP 8. okrsku v Želechovicích nad Dřevnicí. Poslední soutěž okrskového GP se konala na domácí půdě. Nic jsme nenechali náhodě a poctivě jsme trénovali, jak muži tak ženy. No popravdě nebylo to nic moc, ale chyby jsme si řekli a tak jsme věřili, že při ostrém startu bude vše ok.

     Soutěž jsme spojili i s oslavami 125 let od založení sboru a tak bylo součástí i předávání ocenění členům a večerní zábava. Nakonec dojelo celkem 8 týmů mužů a 3 týmy žen.

     Jako první jsme tedy nastoupili na start my muži. Start byl ok, slalom v pořádku a i na základně vše proběhlo bez chyby. Bohužel jsme si nechali pustit vodu moc brzo do hadic a levý proud terč prostě nesestříkl. Těžko popsat jak jsme se po velkém očekávání cítili. Všechny naděje na dobré umístění jak v soutěži tak celkově v GP byly pryč.

     Nejlépe se útok povedl klukům z Lípy, kteří posledních pár soutěží zabrali a ukazovali skvělé výkony. Druhé byly Paseky a třetí Ostrata.

     Ženám se útoky moc nezadařily. Nejdříve nedokončila Lípa a po nich Jasenná. Jelikož Všemina nedorazila, bylo jasné, že když si to naše holky pohlídají, mají první místo v kapse. Nepodcenily to, pohlídaly si vodu i předek a v čase přesahujícím lehce minutu sestříkly terče. Vše klaplo a holky už se radovaly ze zlata. Ovšem hned v zápětí si ženy z Jasenné podaly protest, který jim byl uznán a opakovaly tak svůj pokus. Naštěstí jim útok neklapl dle představ a s časem lehce zaostaly za našimi holkami. Zlato bylo doma! Druhá tedy Jasenná a třetí Lípa. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí62,31 s4
2.  Jasenná62,61 s11
3.  LípaN2
4.  VšeminaNx
Tým Všeminy se soutěže vůbec nezúčastnil.výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa37,50 s6
2.  Želechovické Paseky38,85 s7
3.  Ostrata42,82 s10
4.  Jasenná46,00 s8
5.  Lužkovice51,19 s9
6.  Jaroslavice60,14 s5
7.  Klečůvka63,28 s4
8.  Želechovice nad DřevnicíN1
Tým Želechovic n. Dř. nedokončil z důvodu nesestříknutí levého terče.

30. července
5. soutěž GP 8. okrsku na Želechovických Pasekách. Předposlední soutěž letošního ročníku našeho Grand Prix proběhla na Želechovických Pasekách a průběh byl značně adrenalinový. Dopoledne však celému GP předcházela soutěž mladých hasičů, do které jsme bohužel nezasáhli z důvodu nedostatku dětí.

     Na samotné GP jako vždy začínali domácí muži. Nejdříve ovšem popis tratě. Jako loni se 2x ve vláčku běželo přes potok, pak zúžením k základně a pak už nic nebránilo vyrazit k terčům. Pouze každý útok měl před sebou okno (jako ve štafetě), které museli překonat/proskočit všichni, kteří šli dále k terčům. Domácím mužům se ne vše povedlo jak mělo a to byla šance pro ostatní, kterou jak kdo využil. Dále pokračovali kluci z Lužkovic, kteří zaběhli standardní čas.

     Následovaly holky. Jasenné i Lípě se útok povedl na výbornou. Naše ženy se postavily na start jako třetí a v 7 lidech se jim povedl pěkný útok. Bohužel na předchozí dva týmy nestačil. Všemině se pokus moc nepovedl a tak naše holky získaly opět bronz.

     Pokračovalo se útokama mužů. Jaroslavicím se něco pokazilo a čas nebyl tak dobrý, jak by si určitě přáli. Po nich nám předvedli svůj útok kluci z Jasenné, kteří sice nejsou v GP, ale to vůbec nevadí a rozhodně ostudu neudělali, ba právě naopak. Další Lípě se pokus povedl parádně a dostali se tak společně s Jasennou před Paseky. Po nich jsme se postavili na start my. Vše nachystáno a po seřazení na startu následoval výstřel. Zdálo se, že vše jede jako na drátkách. Bohužel tomu tak nebylo. Nečekaná závada na rozdělovači jeho obsluhu zbrzdila a tak nebyl zapojen jeden proud. Poté co se podařilo chybky vyřešit následovala katastrofa. Zuby na rozdělovači nevydržely tlak v hadicích a béčko doslova vystřelilo od rozdělovače. V cestě ale stála jeho obsluha a zaplať Pán Bůh to odnesla „jen“ naražená ruka. Mohlo to taky dopadnout hůře. Nepodařilo se nám sestříknout oba terče a tak jsme dostali N. Kluci z Ostraty předvedli ukázkový útok, za který si odvezli zaslouženě zlatou příčku. Nám se touto soutěží cesta za zlatem uzavřela a je hodně na vážkách, zda nějaká medaile letos vůbec bude. Do poslední soutěže, která se koná na domácím hřišti dáme ale vše. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Jasenná47,41 s4
2.  Lípa49,86 s5
3.  Želechovice nad Dřevnicí52,36 s3
4.  Všemina79,11 s6výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Ostrata32,89 s11
2.  Lípa33,90 s9
3.  Jasenná36,49 s8
4.  Želechovické Paseky39,67 s1
5.  Jaroslavice40,41 s7
6.  Klečůvka45,29 s12
7.  Lužkovice45,61 s2
8.  Želechovice nad DřevnicíN10
Tým Želechovic n. Dř. nedokončil z důvodu nesestříknutí obou terčů.průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Jasenná1+1+1+1+1= 5
2.  Lípa2+2+2+2+2= 10
3.  Želechovice nad Dřevnicí3+3+3+3+3= 15
4.  Všemina4+4+4+4+4= 20průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky1+1+2+2+3= 9
2.  Ostrata2+2+5+3+1= 13
3.  Lípa4+5+3+1+2= 15
4.  Želechovice nad Dřevnicí3+3+1+4+7= 18
5.  Jaroslavice5+4+4+6+4= 23
6.  Klečůvka6+6+7+5+5= 29
7.  Lužkovice7+7+6+7+6= 33

16. července
4. soutěž GP 8. okrsku v Lípě. Druhá polovina GP pokračovala v nedaleké Lípě. Počasí nám vůbec nepřálo a celou soutěž hustě lilo. Kromě žen ze Všeminy se sjely všechny týmy zařazené do našeho Grand Prix.

     Trať byla letos obměněná, protože tento rok Lípa postavila novou Sokolovnu a upravila i její okolí. Celá soutěž se tedy odehrála letos na hřišti. Start byl za brankou a po menším cik caku se výzbroj brala z pomocné základny. Útočníci včetně rozdělovače museli překonat ještě překážku okno včetně celého vedení. Velmi náročná trať, navíc vzhledem k počasí, které panovalo. Jako první šli na start domácí muži a pokus zvládli za cca 31 sekund, což se jevilo jako perfektní čas. Poté ale začala blbnout časomíra, kterou se nepodařilo na 100% zprovoznit a tak se čas měřil stopkami. Netřeba říkat, že když někdo něco měří stopkami, tak přesnost není moc velká. Následovaly útoky žen. Jasenná dostala N za spojování hadic na pomocné základně. Lípa dostala N za nespojené savice. Našim holkám tedy na vítězství stačilo jít na pohodu a pohlídat si to. Předek klapl bez větších problémů, ale vzadu bohužel neklaply savice. Nepodařilo se je spojit a to znamenalo N. Po poradě rozhodčích a vedoucích žen bylo rozhodnuto o opakování pokusů všech žen.

     Na řadu prozatím šli muži z Jaroslavic. Těm se bohužel stala nehoda na rozdělovači, kdy jeho obsluha včas nezapojila proudy a tak rozdělovač poletoval sem a tam a než to ogaři dali do pořádku, tak to trvalo. Dále odstartovali muži z Klečůvky, kteří předvedli standardní výkon. Poté přišly na řadu opět ženy a jejich opakované pokusy. V podstatě všechny si již pohlídaly problémy z prvních pokusů a všem se útok povedl. Naše holky skončily třetí o necelé 2 sekundy za druhými. Velká škoda prvního pokusu.

     Další na řadě byly Paseky a ty předvedly pěkný výkon, ale na Lípu to nestačilo. Dále byla Ostrata, která také ukázala pěkný pokus a zařadila se o 5 setin za Paseky. Poté jsme šli na řadu my. Hned v úvodu jednomu proudaři bohužel podklouzla na mokré trávě noha a tak se celý útok mírně zdržel. Útok se povedl, ale jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že jsme 4 setiny za Ostratou. Nakonec odsoutěžily Lužkovice, které zaběhly svůj standardní výkon.

     Závěrem nezbývá než říci, že kdyby se měřilo časomírou a ne stopkami, mohla vypadat výsledková listina úplně jinak. S tím už ale bohužel nic neuděláme a můžeme jen doufat, že na dalších soutěžích problémy s časomírou již nebudou a kluci z Lípy ji dají na příští rok do pořádku. Za 2 týdny na Pasekách! (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Jasenná45,40 s4
2.  Lípa52,32 s5
3.  Želechovice nad Dřevnicí54,20 s6
4.  VšeminaNx
Tým Všeminy se z důvodu nedostatků lidí soutěže vůbec nezúčastnil.výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa31,55 s1
2.  Želechovické Paseky34,15 s7
3.  Ostrata34,20 s8
4.  Želechovice nad Dřevnicí34,24 s9
5.  Klečůvka43,31 s3
6.  Jaroslavice43,90 s2
7.  Lužkovice46,63 s10průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Jasenná1+1+1+1= 4
2.  Lípa2+2+2+2= 8
3.  Želechovice nad Dřevnicí3+3+3+3= 12
4.  Všemina4+4+4+4= 16průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky1+1+2+2= 6
2.  Želechovice nad Dřevnicí3+3+1+4= 11
3.  Ostrata2+2+5+3= 12
4.  Lípa4+5+3+1= 13
5.  Jaroslavice5+4+4+6= 19
6.  Klečůvka6+6+7+5= 24
7.  Lužkovice7+7+6+7= 27

2. července
3. soutěž GP 8. okrsku v Lužkovicích. V pořadí již třetí soutěž okrskového GP se konala v Lužkovicích, kde se nám většinou daří. Ani letos tomu nebylo jinak. Přijela všechna družstva zařazená v našem GP. Jako první předvedli svůj útok domácí, po nichž následovaly týmy žen. Našim holkám to šlo dobře a i v sedmi se se soutěží popraly skvěle. Chybělo opravdu málo, aby si odvezly stříbro. Nakonec to tedy znamenalo 3. místo. Všeminským holkám se útok bohužel vůbec nepovedl.

     Poté soutěž pokračovala pokusy mužů. V nich jsme šli první na řadu my a po tréninku, který nebyl moc vydařený jsme byli na vážkách. Každopádně jsme do toho dali vše a vyšlo to. Menší zdržení na rozdělovači sice znamenal čas lehce nad 40 sekundami, ale i tak to nakonec znamenalo vítězství, na které jsme letos čekali. Kluci z Pasek se umístili na druhé příčce a třetí místo patřilo tentokráte Lípě, které se pokus vydařil parádně a dokonce jí o kousek uteklo stříbro. Smůlu měly opět Jaroslavice, které mají snad už plnou zbrojnici pomyslných brambor. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Jasenná51,16 s2
2.  Lípa55,81 s3
3.  Želechovice nad Dřevnicí56,09 s4
4.  Všemina89,02 s5výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí40,11 s6
2.  Želechovické Paseky42,61 s9
3.  Lípa42,84 s11
4.  Jaroslavice47,15 s8
5.  Ostrata52,57 s7
6.  Lužkovice55,26 s1
7.  Klečůvka56,33 s10průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Jasenná1+1+1= 3
2.  Lípa2+2+2= 6
3.  Želechovice nad Dřevnicí3+3+3= 9
4.  Všemina4+4+4= 12průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky1+1+2= 4
2.  Želechovice nad Dřevnicí3+3+1= 7
3.  Ostrata2+2+5= 9
4.  Lípa4+5+3= 12
5.  Jaroslavice5+4+4= 13
6.  Klečůvka6+6+7= 19
7.  Lužkovice7+7+6= 20

25. června
2. soutěž GP 8. okrsku v Ostratě. Další soutěž našeho Grand Prix se konala na nechvalně známé trati v Ostratě (stoupání, klesání, pomocná základna, horko atd.). Jako loni i letos bylo úmorné horké počasí a najít kousek stínu bylo nad lidské síly. I tak se ale všechna družstva s těmito nepříznivými podmínkami porvala se ctí. Nakonec se dostavily 4 týmy žen a 7 týmů mužů.

     Jako první startovali domácí muži, kteří nám všem ukázali jak se to má udělat. Výsledkem byl pěkný čas, který by za standardní situace zřejmě stačil na zlato. Dále pokračovaly ženy, mezi kterými se zadařilo nejvíce loňskému nováčkovi soutěže Všemině. Naše holky urvaly bronz a to soutěžily pouze v 6ti, přičemž družstvo může mít až 9 členů, čehož ostatní týmy podle mě také využily. Nebýt nehody na levém proudu, kdy silný proud stáhl proudařku z kopce (díky Bohu, že se jí ani nikomu jinému nic nestalo), možná to mohlo být i na zlato a to v 6 lidech! Parádní výkon našich žen.

     Dále na řadu přišly týmy mužů. Spousta týmů někam spěchala a proto se pořadí stanovilo dle důležitosti odjezdu. Nám a Pasekám to bylo jedno, takže jsme uzavírali startovní pole. Týmy podávaly ustálené výkony a žádný nepřekonal první čas domácích. Jako předposlední jsme šli na start my. Po startu ale bohužel udělal chybu rozdělovač a před pomocnou základnou se poroučel k zemi. Již toto by stačilo, ale ke všemu se mu ještě rozmotalo béčko u pomocné základny a to nás stálo další drahocenné sekundy. Nakonec s vypětím všech sil jsme útok dokončili s průběžným druhým časem. Poslední vyběhly Paseky, které nezaváhaly a bezchybným útokem si zaslouženě odvezly 1. místo. Náročnou soutěž jsme všichni ve zdraví přežili a sejdeme se za týden v Lužkovicích. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Jasenná56,323 s5
2.  Lípa77,795 s2
3.  Želechovice nad Dřevnicí88,090 s4
4.  VšeminaN3výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky32,701 s11
2.  Ostrata36,174 s1
3.  Želechovice nad Dřevnicí37,790 s10
4.  Jaroslavice39,230 s9
5.  Lípa41,809 s6
6.  Klečůvka46,930 s7
7.  Lužkovice81,552 s8průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Jasenná1+1= 2
2.  Lípa2+2= 4
3.  Želechovice nad Dřevnicí3+3= 6
4.  Všemina4+4= 8průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky1+1= 2
2.  Ostrata2+2= 4
3.  Želechovice nad Dřevnicí3+3= 6
4.  Lípa4+5= 9
5.  Jaroslavice5+4= 9
6.  Klečůvka6+6= 12
7.  Lužkovice7+7= 14

18. června
pohárová soutěž mladých hasičů v Želechovicích nad Dřevnicí. Letos jsme uspořádali již 13. ročník naší dětské soutěže, kterého se zúčastnilo krásných 16 týmů z širokého okolí. Povedená akce měla však jednu velkou kaňku. Domácího zápolení o poháry se nezúčastnili naši mladí hasiči z důvodu nedostatku dětí. Bohužel byly některé rozjeté na prázdninách apod. a tak jich bylo pouze 5, což bohužel nestačí.

     Jelikož bylo družstev hodně, rozhodli jsme se, že se půjde na jeden pokus. Za krásného počasí nám soutěž pěkně ubíhala a na některé menší hasiče byla radost pohledět. U některých jsme se dokonce divili, kde berou sílu potřebnou na zapojení a nesení hadic :) Časy pod 20 sekund nebyly výjimkou a nejlepší čas z mladších žáků předved Provodov s časem 17,99s. Skoro by se chtělo říct neuvěřitelné. Ve starších si zlato nakonec odvezla Trnava „A“ s časem 17,36s.

     Všem sborům za jejich výkony a účast děkujeme. Taktéž je potřeba poděkovat všem pořadatelům. Díky! (foto)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Provodov17,99 s3
2.  Hrobice22,76 s10
3.  Podhradí „B“25,36 s13
4.  Veselá25,83 s7
5.  Trnava30,57 s9
6.  Ludkovice30,59 s4
7.  Podhradí „A“39,37 s16
8.  Klečůvka39,49 s1
9.  Vizovice „A“49,00 s6
10.  Vizovice „B“55,44 s12výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Trnava „A“17,36 s2
2.  Provodov20,76 s8
3.  Veselá21,04 s5
4.  Hrobice22,34 s14
5.  Trnava „B“24,14 s15
6.  Podhradí28,22 s11

28. května
pohárová soutěž MH a 1. soutěž GP 8. okrsku na Klečůvce. Sezóna nám začala na Klečůvce, kde od 12ti hodin soutěžili mladí hasiči. I my jsme zde měli tým a nebýt Veselé, která dojela na poslední chvíli, byli by naši nejmenší první. I tak ale v konkurenci obstáli a i s nevelkými zkušenostmi se jim útok povedl parádně. Stříbro je toho jasným důkazem. Gratulujeme!

     Hůře se ale už dařilo ženám a mužům v letošní 1. soutěži seriálu Grand Prix 8. okrsku. Jako první si rozebereme pokus žen. Ty původně letos neměly vůbec cvičit, ale díky snaze několika lidí a nakonec i všech cvičících se podařilo dát tým dokupy a pevně věřím, že udrží alespoň takové tempo, jako na Klečůvce. I když to nebylo první místo, přesto i bronz je cenný. Holky ani netrénovaly a tato soutěž byla v podstatě i jejich prvním tréninkem. Vše ale klaplo na jedničku. Lehké zaváhání na rozdělovači sice možná sekundu ubralo, ale ani to by nemělo vliv na výsledek. Každopádně čas 58 sekund stačil na 3. příčku a to se cení, jelikož letos máme v GP celkem 4 ženské týmy. Jen tak dále!

     Dále pokračovali muži. První Klečůvka nám ukázala jak to má vypadat, ale čas nebyl zrovna nejlepší. Jelikož jsme potřebovali odjet kvůuli našemu kácení máje s dětským dnem, šli jsme na řadu jako druzí. Nějaký trénink jsme měli a navíc i nějaké nováčky v týmu. Každopádně útok byl rozběhnutý dobře, ale chyběla nám bohužel rychlost. Vše klaplo a terče spadly v pěkném čase. Ovšem lépe se pokus povedl Pasekám a Ostratě, takže i my jsme si odvezli bronz za 3. místo. GP pokračuje náročnou soutěží na Ostratě a to by bylo, aby to nebylo. (foto)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdh
1.  Veselá
2.  Želechovice n. Dř.
3.  Klečůvka „A“
4.  Ublo
5.  Klečůvka „B“výsledková listina – starší žáci

umístěnísdh
1.  Veselávýsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Jasenná56,57 s3
2.  Lípa63,37 s2
3.  Želechovice nad Dřevnicí67,10 s1
4.  Všemina82,56 s11výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky42,08 s6
2.  Ostrata43,32 s7
3.  Želechovice nad Dřevnicí44,87 s5
4.  Lípa47,19 s9
5.  Jaroslavice47,70 s10
6.  Klečůvka58,68 s4
7.  LužkoviceN8
Tým Lužkovic byl diskvalifikován za šrubování koše na savici na pomocné základně.průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Jasenná1= 1
2.  Lípa2= 2
3.  Želechovice nad Dřevnicí3= 3
4.  Všemina4= 4průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky1= 1
2.  Ostrata2= 2
3.  Želechovice nad Dřevnicí3= 3
4.  Lípa4= 4
5.  Jaroslavice5= 6
6.  Klečůvka6= 6
7.  Lužkovice7= 7

21. května
hra Plamen mladých hasičů, druhá (jarní) část. Po roce jsme se opět vydali do Otrokovic na druhou část okresního kola hry Plamen.Takže jsme pilně trénovali, aby byl výsledek co nejlepší. V průběhu týdne před soutěží nám ale tři děti nečekaně onemocněly a tak to byla značná komplikace. I tak jsme se ale vydali soutěžit. Soutěžilo se v disciplínách štafeta CTIF, štafeta 4x60m, štafeta dvojic a požární útok.

     Po příjezdu jsme se šli zapsat a vyřídit ostatní věci a šli jsme si najít místo než začne samotná soutěž. Poté následoval nástup a po přivítáni všech soutěžících se šlo na to. Jako první na řadu přišla štafeta CTIF. Začínala kategorie starších žáků a jelikož mi jsme cvičili za mladší a jelo nás nakonec jen 6, tak jsme do této disciplíny nezasáhli. Proto jsme měli hodně času na sledování ostatních soutěžních týmů. Potom byla na řadě štafeta 4x60m. Po odcvičení starších žáků jsme šli konečně na řadu a jelikož nás bylo jen 6, postavili jsme jen jednu štafetu. Vzhledem k tomu, že to byla pro naše mlaďochy první taková soutěž, tak to nebylo špatné, ale kvůli chybě při proběhnutí cílem byl nakonec pokus klasifikován jak neplatný (při proběhnutím cíle byla držena proudnice za koncovku).

     Pak byla na řadě štafeta dvojic a tam se nám zadařilo a s časem 81,19s jsme skončili na pěkném 4. místě v této disciplíně. Pak konečně přísel na řadu požární útok a na ten jsme se nejvíc těšili. Po úmorném čekáni se blížil náš start, ale v rozhlase jsme uslyšeli, že jeden tým má neplatný pokus, protože běželi jen v 6 lidech. Jelikož nás taky bylo jen 6, šli jsme se zeptat rozhodčího, jak to teda je a bylo nám řečeno, že v 6 se běžet nemůže (u dospělých stačí pouze 5 lidí). Takže po velkém zklamání a naštvání jsme zase všechny věci odvezli do auta a jen čekali na vyhlášení, které bylo až za dlouho.

     Nakonec jsme v součtu s podzimním kolem obsadili celkové 15.místo z 19 v kategorii mladších žáků s celkovým počtem 93 trestných bodů. Detailní výsledky zde. (foto)

autor: Michal Gahura14. května
okrsková soutěž a soutěž MH na Klečůvce. První pořádná letošní soutěž se konala na nedaleké Klečůvce. Vše odstartovalo v jednu hodinu odpoledne. Zároveň MH dělali štafetu dvojic a ženy štafetu 4x100m. Naši mladí si vedli dobře a po štafetě byli průběžně na druhém místě. Ženy jsme letos bohužel neměli a je otázka, zda vůbec soutěžit budou.

     Pak následovaly štafety mužů. Letos opět dáme větší možnosti těm mladším, takže výkony to možná nebudou až tak dobré, ale naučit se to někde musí. Každopádně štafeta se nám povedla skoro na výbornou, když nás pokořili pouze Pasekáři a to o necelou půlsekundu (okno Robert Čapák, bariéra Patrik Coufalík, minimax Tomáš Čechmánek, hadice Michal Směšný).

     Následovaly útoky žáků. Našim malochům se útok povedl, ale bohužel měli přešlap na nástřikové čáře, jinak by byli jasně nejlepší. Výsledné stříbro bylo super a ještě rádi bychom ho nakonec měli také.

     Pokračovalo se královskou disciplínou a to požárním útokem. My jsme šli na řadu jako čtvrtí. Jelikož se nám trénink podařil perfektně, neměli jsme důvod se něčeho obávat. Jako naschvál se ale pokazilo co mohlo. Rozdělovači se nepodařilo v potřebné době zapojit rozdělovač a navíc měl havárku levý proud, který se nechtěně po zhruba deseti metrech běhu nedobrovolně shledal tváří v tvář s trávníkem. Než se vše podařilo zapojit, uběhlo mnoho času a časomíra se zastavila až moc pozdě. Již jsme věděli, že to dobré rozhodně nebude.

     Nakonec díky pěkné štafetě jsme skončili na 4. místě. První místo vzali bratři z Pasek a stříbro ukořistila Lípa. Na okrese nás tak bude reprezentovat společné družstvo 8. okrsku pod taktovkou Lípy. Dále také ženy z Lípy. (foto)

výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Klečůvka „A“81,18 s1.44,74 s1.2
2.  Želechovice n. Dř.115,34s2.N3.5
3.  Klečůvka „B“201,13 s3.N3.6výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Jaroslavice89,53 s1.25,41 s1.2výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Lípa83,09 s1.32,33 s1.2výsledková listina – muži

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Želechovické Paseky69,69 s1.21,02 s1.2
2.  Lípa74,44 s4.22,09 s2.6
3.  Jaroslavice „A“73,81 s3.22,44 s3.6
4.  Želechovice n. Dř.70,13 s2.49,67 s7.9
5.  Klečůvka76,96 s5.30,00 s5.10
6.  Jaroslavice „B“N7.26,06 s4.11
7.  Lužkovice85,11 s6.36,224 s6.12
3. dubna
okresní uzlovací soutěž mladých hasičů. První dubnovou neděli jsme s mladými hasiči vyjeli soutěžit v umění uzlování na okresní přebor, který se konal na Březové. Po příjezdu a prezentaci byl ještě čas na poctivý trénink. To jsme prokládali společenskou hrou. Celkem se zúčastnilo 48 dětí v kategorii mladších a 46 ve starších. Soutěžilo se dvoukolově a pokaždé na dva pokusy. Vzhledem k počtu dětí a pokusů byla soutěž na celé dopoledne a ještě kousek za něho. Nejlíp z našich nakonec dopadl Marek Čuřík, který v mladších obsadil krásné 19. místo. Jakub Malaník pak 36. místo a Adéla Zichová, která měla smolný den, až na konci výsledkové listiny. Všichni známe jak jsme nervózní před nějakým výkonem a tak si ceny odnesli ti s nejpevnějšími nervy. Na závěr pak ještě proběhlo rozhazování bonbónů, jejichž sbírání dětmi bylo velmi zběsilé :) Kompletní výsledky zde. (foto)2. dubna
závod požární všestrannosti mladých hasičů. O pěkné sobotě jsme se vydali do nedaleké Štípy na soutěž ZPV (Závod požárnické všestrannosti). My jsme cvičili v kategorii mladších. Po dlouhých trénincích jsme doufali v pěkný výsledek a ten taky byl. Celkem bylo 6 stanovišť a na nich se musely plnit různé úkoly (střelba ze vzduchovky, zdravověda, topografické značky, přelezení lana, uzlování a požární ochrana). Naši maloši se umístili na perfektním 8. místě z 21 zúčastněných týmů v kategorii. Po menším odpočinku jsme se vydali domů... Kompletní výsledky zde.

autor: Michal Gahura13. února
okrsková uzlovací soutěž mladých hasičů. V sobotu 13. února jsme se s mladými hasiči zúčastnili první letošní soutěže. Jednalo se o uzlovací soutěž v kategorii mladších i starších žáků v Jaroslavicích. Zahájení soutěže proběhlo v 9 hodin a my netrpělivě čekali, kdy na nás přijde řada. Konečně jsme se dočkali a jako první šel na řadu Marek Čuřík, který měl hned ve druhém pokusu krásný čas 19 sekund. Dalším na řadě byla Adéla Zichová, která si také v druhém pokusu vyuzlovala čas 23 sekund. Poté šli všichni ostatní, kteří si také odnesli krásné časy. Musím všechny pochválit, že nikdo neměl čas větší jak 50 sekund, což je velký úspěch na nováčky. V celkovém pořadí jsme se jako družstvo umístili na krásném 3. místě. Tři nejlepší z našeho sboru postupují do Velké uzlovací soutěže okresu Zlín. (foto)

autor: Verča Zichová