soutěže 2017

2. dubna
Velká uzlovací soutěž MH okresu Zlín. Mladí hasiči se zúčastnili dalšího kola uzlovací soutěže po postupu z okrskového kola. Soutěže na Březůvkách se zúčastnila Adéla Zichová, Jakub Malaník a Klára Dolanská. Soutěžících bylo více než dost a tak jsme zde strávili celý den. Našim členům se bohužel příliš nedařilo a téměř všechny pokusy ztroskotaly na stejné chybě a to při úvazu na proudnici. V celkovém pořadí jsme se umístili téměř na konci výsledkové listiny, nicméně drobná odměna zde byla pro všechny zúčastněné. Po dlouhém dnu jsme se ještě zastavili na točenou zmrzlinu a pak už jsme pokračovali ke svým domovům. (foto)

1. dubna
závod požární všestrannosti mladých hasičů. Na apríla se naše družstvo mladých hasičů zúčastnilo soutěže O pohár štípského beránka, která se uskutečnila, jak už sám název napovídá, v obci Štípa. Jednalo se o známý braňák. Sraz všech účastníků byl stanoven na 7:30, ovšem vyskytly se drobné komplikace a tak jsme vyjížděli až 8:15, přičemž prezence probíhala do půl 9. Štěstí nám přálo, vše jsme stihli a pak už nezbývalo než čekat, až na nás přijde řada.

Vybíhali jsme v 11:00 s pořadovým číslem 25. Střelba ze vzduchovky byla pro některé úspěšnější, pro jiné méně, avšak uzlování už bylo o poznání lepší. Nicméně třetí stanoviště pro nás znamenalo konec závodu, jelikož si jeden z členů zranil koleno a dál již nemohl pokračovat. A tak jsme první soutěž pod novými vedoucími ukončili na úrazovce. I přesto, že se nejednalo o vážné zranění, odcházeli jsme s berlemi a nařízeným klidovým režimem. Tímto přejeme Markovi brzké uzdravení a těšíme se na další podobnou soutěž.

Soutěže se zúčastnili: Klára Dolanská, Adéla Zichová, Marek Čuřík, Jakub Malaník a Vojtěch Babík. (foto)

5. února
okrsková uzlovací soutěž mladých hasičů. Tato soutěž se konala opět v Jaroslavicích u místních hasičů. Po minulém debaklu, jsme pořádně trénovali, abychom zde zabodovali. A povedlo se. Soutěž se nesla v přátelském duchu. Každý soutěžící měl 4 pokusy, tedy větší šanci na co nejlepší výsledek. V celkovém pořadí v kategorii mladších žáků jsme se umístili následovně: 1. místo Marek Čuřík, 2. místo Adéla Zichová, 4. místo Jakub Malaník. Všem moc gratuluji a přeji spoustu úspěchů v další uzlovací soutěži. (foto)

autor: Verča Zichová