soutěže 2017
2. dubna
Velká uzlovací soutěž MH okresu Zlín. Mladí hasiči se zúčastnili dalšího kola uzlovací soutěže po postupu z okrskového kola. Soutěže na Březůvkách se zúčastnila Adéla Zichová, Jakub Malaník a Klára Dolanská. Soutěžících bylo více než dost a tak jsme zde strávili celý den. Našim členům se bohužel příliš nedařilo a téměř všechny pokusy ztroskotaly na stejné chybě a to při úvazu na proudnici. V celkovém pořadí jsme se umístili téměř na konci výsledkové listiny, nicméně drobná odměna zde byla pro všechny zúčastněné. Po dlouhém dnu jsme se ještě zastavili na točenou zmrzlinu a pak už jsme pokračovali ke svým domovům. (foto)

autor: Iva Hrazdirová1. dubna
závod požární všestrannosti mladých hasičů. Na apríla se naše družstvo mladých hasičů zúčastnilo soutěže O pohár štípského beránka, která se uskutečnila, jak už sám název napovídá, v obci Štípa. Jednalo se o známý braňák. Sraz všech účastníků byl stanoven na 7:30, ovšem vyskytly se drobné komplikace a tak jsme vyjížděli až 8:15, přičemž prezence probíhala do půl 9. Štěstí nám přálo, vše jsme stihli a pak už nezbývalo než čekat, až na nás přijde řada.

     Vybíhali jsme v 11:00 s pořadovým číslem 25. Střelba ze vzduchovky byla pro některé úspěšnější, pro jiné méně, avšak uzlování už bylo o poznání lepší. Nicméně třetí stanoviště pro nás znamenalo konec závodu, jelikož si jeden z členů zranil koleno a dál již nemohl pokračovat. A tak jsme první soutěž pod novými vedoucími ukončili na úrazovce. I přesto, že se nejednalo o vážné zranění, odcházeli jsme s berlemi a nařízeným klidovým režimem. Tímto přejeme Markovi brzké uzdravení a těšíme se na další podobnou soutěž.

     Soutěže se zúčastnili: Klára Dolanská, Adéla Zichová, Marek Čuřík, Jakub Malaník a Vojtěch Babík. (foto)

autor: Iva Hrazdirová5. února
okrsková uzlovací soutěž mladých hasičů. Tato soutěž se konala opět v Jaroslavicích u místních hasičů. Po minulém debaklu, jsme pořádně trénovali, abychom zde zabodovali. A povedlo se. Soutěž se nesla v přátelském duchu. Každý soutěžící měl 4 pokusy, tedy větší šanci na co nejlepší výsledek. V celkovém pořadí v kategorii mladších žáků jsme se umístili následovně: 1. místo Marek Čuřík, 2. místo Adéla Zichová, 4. místo Jakub Malaník. Všem moc gratuluji a přeji spoustu úspěchů v další uzlovací soutěži. (foto)

autor: Verča Zichová21. ledna
uzlovací soutěž mladých hasičů. Tento rok jsme sezónu započali uzlovací soutěží v Pohořelicích, na které se sešlo okolo 140 soutěžících. Proto měl každý pouze jeden pokus, který se ne vždy vydařil. První soutěžní disciplínou byla uzlovací štafeta, která se nám bohužel nepovedla, protože si jedna ze soutěžících spletla uzel, který měla vázat. Další disciplínou bylo uzlování jednotlivců, kde se všichni naši členové snažili ze všech sil, ale nervozita byla silnější, takže ani v této části jsme nezabodovali. Sice jsme odjeli s nepořízenou, ale příště to bude určitě lepší. (foto)

autor: Verča Zichová