soutěže 2017
14. října
hra Plamen mladých hasičů, první (podzimní) část. První (podzimní) část hry Plamen mladých hasičů se konala v obci Lipová u Slavičína. Za náš sbor se jej zúčastnilo celkem 10 mladých hasičů, což nám umožnilo vyzkoušet si obě dostupné disciplíny. Jako první se v naší kategorii starších běžel požární útok CTIF. Jelikož to byla naše premiéra, nasbírali jsme spoustu trestných bodů. Každé družstvo mělo však celkem 2 pokusy a tak jsme si po prvotním neúspěchu řekli, kde bychom se mohli zlepšit. Bohužel jsme však z důvodu zranění jedné z členek o bariéru pokus nedokončili.

     Krátce po 11 hodině přišel na řadu závod požárnické všestrannosti, tzv. braňák. Zde jsme měli utvořeny 2 hlídky. Nejvíce trestných bodů jsme nasbírali u střelby ze vzduchovek, kterou budeme muset do jara řádně vypilovat. Poté následovalo drobné občerstvení a cesta domů. Po první části Plamenu jsme prozatím na 23. místě z celkem 26 družstev a celkovým počtem 43 trestných bodů. Závěrečná druhá část se bude konat na jaře. (foto)

autor: Iva Hrazdirová12. srpna
konečné zúčtování grand prix 8. okrsku. Letošní ročník byl velmi zajímavý a až do konce nebylo jasno o konečném umístění sborů v kategorii muži. Nejprve ale k počtu týmů. Tento rok nás bohužel opustil sbor ze Všeminy, který měl družstvo v kategorii žen. Ženské týmy tedy byly celkem čtyři a to již znamenalo větší nejistotu při soutěži. Letos tak bylo pokaždé jasné, že si každý tým odnese pohár, což na motivaci určitě nepřidá.

     Každopádně letos tedy o příčku nejvyšší bojovaly týmy žen z Lípy, Jasenné a v neposlední řadě i ty naše. Jsem velmi rád, že se naše holky, i přes n edostatek v tomto směru aktivních členek, daly dohromady a vždy to nějak udělaly. Několikrát cvičily v šesti, což je velmi těžké, a v tomto momentě si ani nevzpomínám, zda by někdy soutěžily v plném počtu, tedy v devíti. Za jejich výkony jim patří dík a velké uznání. Nebýt jedné vynechané soutěže, možná by byly nakonec i druhé v celkovém pořadí. Jejich odhodlání je potřeba každopádně ocenit.

     Holky z Lípy a Jasenné za to většinou soutěžily v plném počtu, což taky bylo vidět. První půlku GP se střídaly tyto dva týmy na prvních dvou místech. Ve druhé půlce se Jasenné přestalo dařit a toho využívaly naše holky, které braly druhá místa. Nakonec si zaslouženě přebraly pohár za celkové 1. místo ženy z Lípy.

     Na tomto místě nezbývá než dodat, či si spíše přát, aby se do kategorie žen připojily i další týmy, nejlépe alespoň dva. Konkurence by byla větší a i podívaná by byla daleko zajímavější. Našim holkám přeji, aby mezi sebou našly další členky, které by se zapojily do soutěžení a celý tým by tak mohl jet na 100%. To první místo není vůbec nereálné.

     V kategorii mužů se letos neudála žádná změna v počtu týmů. I letos mezi sebou soutěžily týmy Jaroslavic, Lípy, Ostraty, Klečůvky, Lužkovic, Želechovických Pasek a ten náš.

     V první půlce GP byli jasnými favority sousedi z Pasek. Tři první místa zněla jasně. Hned za nimi byla Ostrata. My jsme si v prvních třech soutěžích vybrali snad všechnu letošní smůlu, aspoň jsme tedy v to, po Lužkovicích, doufali. Na Klečůvce to byla chyba, to se stává. Ale hrubá nedbalost celého týmu v Lužkovicích, to se neodpouští (nenasazený přetlakový ventil na stroji). Nezbývalo však než bojovat a málokdo věřil v nějaký lepší výsledek, bohužel včetně nás soutěžících.

     Po velkém snažení se očekávané stalo skutečností. Výhra v Lípě znamenala zlepšení morálky v týmu a posun o dvě příčky v průběžném pořadí GP 8. okrsku. Na Pasekách se opět atmosféra dala krájet a nervozita všech dosahovala maxima, stejně jako okolní teplota. Paseky pokračovaly v zaběhnutém standardu, takže se jejich prvnímu místu snad ani nikdo nedivil. Týmům Jaroslavic a Lípě se útok také povedl. Ostrata bohužel svůj útok pokazila. To vše jsme viděli a s tímto vším jsme šli na start. Výsledný čas, který se podařil, znamenal druhé místo na soutěži a opětovné promíchání průběžného pořadí.

     Na poslední soutěži, která se konala na domácí půdě, se tak mělo rozhodnout o konečném pořadí na 2. - 5. místě (body týmů byly 18, 19, 19, 20). První již byly Paseky a to za zaslouženou šňůru krásných výkonů. Doma jsme šli na řadu jako první a dali do toho vše. Možná to šlo rychleji, ale do rizika jsme nešli. Radši si to pohlídat a zkusit prostě co nejlepší kontrolovaný výsledek. Nebudu to prodlužovat. Jaroslavice, Lípa ani Ostrata nás nakonec nepřekonali a po rychlém součtu bodů jsme se mohli radovat. Neuvěřitelné se stalo skutečností a my se probojovali z bahna na stříbrnou pozici! Všem, kdo se o to zasloužil, je třeba na tomto místě poděkovat.

     Jaroslavice skončily již několikátý rok na bramborové pozici a letos zůstaly na této pozici pouze na základě horších průběžných výsledků, resp. méně třetích míst. Do další sezóny přejeme více zdaru a také trochu toho potřebného štěstíčka.

     Také všem týmům je potřeba poděkovat za letošní velkolepé soutěžení až do poslední chvíle. Třeba nás příští rok přibude a nashle v sezóně 2018 ;)


konečné pořadí v okrskové GP – ženy

konečné umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa1+2+2+1+1+1= 8
2.  Jasenná2+1+1+3+3+3= 13
3.  Želechovice nad Dřevnicí3+3+3+2+2+2= 15konečné pořadí v okrskové GP – muži

konečné umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky1+1+1+3+1+1= 8
2.  Želechovice nad Dřevnicí7+2+7+1+2+2= 21
3.  Ostrata2+3+3+4+6+4= 22
4.  Jaroslavice4+4+5+2+4+3= 22
5.  Lípa3+5+4+5+3+5= 25
6.  Lužkovice5+7+2+6+5+7= 32
7.  Klečůvka6+6+6+7+7+6= 38
12. srpna
6. soutěž GP 8. okrsku v Želechovicích nad Dřevnicí. Poslední a zároveň nejdramatičtější soutěž se konala na domácí půdě na Střelnici. Pořadí žen sice již bylo rozhodnuté, ale u mužů vůbec. Kromě prvních Pasek se mělo ještě rozhodnout o 2. - 5. místě, kde společně s námi byla Ostrata, Lípa a Jaroslavice. Všichni toužící po co nejlepším umístění.

     Letos jsme lehce poupravili trať, kdy po standardním startu na betonovém plácku se proběhlo slalomem, utíkalo se k nachystané základně a zpět na přilehlý kopec. Změnou bylo to, že pravý proud musel oběhnout vzrostlý strom nacházející se na úpatí kopce.

     Jako první šli na řadu domácí muži. Trénink nedopadl úplně dle představ, ale věřili jsme si. Po výběhu šlo vše jako na drátkách. Ze základny v perfektním čase a běh taky v pořádku. Voda už šla a vše se zdálo ok. Po dokončení útoku se čas zastavil těsně před hranicí 40 sekund. Každopádně mohlo to být ještě rychlejší. Takže jsme plní nervozity čekali na výkony dalších týmů.

     Hned po nás následovaly holky z Jasenné. Ty se ale zalily a než sestříkly pravý terč, uběhla spousta vody. Následovaly holky z Lípy. Ty neponechaly nic náhodě a v pěkném čase dokončily bez problémů svůj pokus a tím tak potvrdily svůj letošní úspěch. Jako poslední z žen provedly útok naše holky. A opět pouze v šesti. I tak předvedly super výkon, který si zaslouží VELKOU pochvalu! Jejich výkon pak znamenal stříbrnou pozici a v celkovém sečtení bronz.

     Hned po ženách šli na start letošní favoriti z Pasek. Neponechali nic náhodě a krásným útokem se dostali před nás o necelé 4 sekundy. Následovaly Jaroslavice. Ty udělaly útok bez vážnějšího zaváhání, ale bohužel hranici 40 sekund nepokořili. Další ze sledovaných soupeřů byla Lípa. Ta měla pěkně rozběhnuto, ale bohužel problém na pravém proudu znamenal odsunutí na zadní místa průběžného pořadí a šance na pohárové umístění v tu chvíli byla v podstatě nulová. Hned po nich vletěla do útoku Ostrata. Zde šlo již o vše. Pokud se jim to povede, bude to při sčítání masakr, pokud ne zřejmě to dopadne pro nás dobře. Nakonec celý útok zpomalil levý proud a kluci se umístili za Jaroslavicemi a to doslova o chlup. Po rychlém sečtení bodů a pořadí jsme mohli slavit. Druhé místo doma znamenalo druhé místo celkové!!! (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa58,58 s3
2.  Želechovice nad Dřevnicí74,98 s4
3.  Jasenná109,47 s2výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky35,42 s5
2.  Želechovice nad Dřevnicí39,28 s1
3.  Jaroslavice42,44 s6
4.  Ostrata42,50 s9
5.  Lípa51,00 s8
6.  Klečůvka51,62 s10
7.  Lužkovice57,63 s7
5. srpna
5. soutěž GP 8. okrsku na Želechovickcýh Pasekách. Předposlední soutěž okrskového GP se konalo u kolegů z Pasek. Trať vedla opět do lesa jako za starých časů a nečekalo nás žádné nemilé překvapení ve formě různých neznámých konstrukcí a překážek. Ještě dopoledne se uskutečnila soutěž mladých hasičů, ale naši mladí nedorazili z důvodu různých dovolených atd. Holt prázdniny.

     Soutěže GP se zúčastnily všechny přihlášené týmy a jako první se na start postavilo klasicky domácí družstvo (muži). To pokus rozběhlo velice dobře a v podstatě bez chyb ho i dokončilo. Výsledných cca 35 sekund byl na velice dobré úrovni. Následovaly týmy žen. Jako první se na start postavily naše holky a v šesti předvedly opravdu super výkon s výsledkem cca 1 minuta. Následovaly ženy z Jasenné, které se zalély a tak trvalo notnou dobu než sestříkly levý terč. Poslední z holek šla Lípa, která ostatní týmy předběhla o velký kus a zaslouženě v kategorii zvítězila. Tím si holky z Lípy vlastně potvrdily průběžné a celkové 1. místo v GP a už je můžeme považovat za vítěze letošního ročníku.

     Následovaly týmy mužů. Tam se situace mění s každou soutěží. Ostratě se útok nepovedl hned od startu a s výsledným časem rozhodně nemohli být kluci spokojení, zvláště když jde o každý bod. Další Lužkovice předvedly o fous lepší výkon než Ostrata. Jaroslavice se se svým pokusem přiblížily hranici 40 sekund. Následující Lípa tuto hranici pokořila a zařadila se na průběžné druhé místo. Muži z Klečůvky bohužel dostali N za nenašrubovaný koš na savici při dokončení pokusu. Jako poslední jsme šli na řadu my. Udělali jsme vše jako na tréninku a výsledek se dostavil. Ač o málo, přesto jsme se prodrali na druhé místo, což nám v bodech dost pomohlo a nyní jsme na průběžném třetím místě. V podstatě zlato již celkově patří klukům z Pasek. O další 2 pohárová místa se však ještě svede lítý boj, jelikož konta týmů 18, 19, 19 a 20 bodů celkově, je snad před poslední soutěží nejtěsnější výsledek v historii. Hin sa ukáže! (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa48,50 s4
2.  Želechovice nad Dřevnicí60,44 s2
3.  Jasenná70,95 s3výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky34,99 s1
2.  Želechovice nad Dřevnicí37,02 s10
3.  Lípa37,73 s8
4.  Jaroslavice40,94 s7
5.  Lužkovice47,57 s6
6.  Ostrata52,37 s5
7.  KlečůvkaN9
Tým Klečůvky neměl našrubovaný koš na savici po dokončení svého pokusu.průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa1+2+2+1+1= 7
2.  Jasenná2+1+1+3+3= 10
3.  Želechovice nad Dřevnicí3+3+3+2+2= 13průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky1+1+1+3+1= 7
2.  Ostrata2+3+3+4+6= 18
3.  Želechovice nad Dřevnicí7+2+7+1+2= 19
4.  Jaroslavice4+4+5+2+4= 19
5.  Lípa3+5+4+5+3= 20
6.  Lužkovice5+7+2+6+5= 25
7.  Klečůvka6+6+6+7+7= 32
22. července
pohárová soutěž MH a 4. soutěž GP 8. okrsku v Lípě. Čtvrtou soutěž Grand Prix uvítala v letní sobotu Lípa. Dopoledne od deseti hodin byla ještě ale soutěž mladých hasičů, které se zúčastnil i náš tým.

     Družstvo našich mladých hasičů se vydalo poměřit své síly na pohárovou soutěž do nedaleké Lípy. Začátek byl hlášen na 10 h a během celého programu nás střídavě doprovázelo sluníčko i déšť. Když přišla řada na náš útok, jak tomu chce již tradice na této soutěžní půdě, vyskytl se problém na časomíře, a tak naši nejmenší nervózně přešlapovali na startovní čáře o něco déle. Nakonec se jim útok i přes drobné komplikace u koše povedlo dokončit s výsledným časem 29,82. Tento čas jim stačil na celkové 7. místo v kategorii starší žáci. (foto)

autor: Iva Hrazdirová

     Odpoledne tedy pokračoval soutěžní den zápolením dospělých. Jako první jsme obhlédli trať, zda je stejná jako na tréninku a prošli si ji. Pak už následoval nástup a rozlosování. Jako první šli na řadu místní kluci, ale bohužel jim jejich pokus moc nevyšel, což byla šance pro další týmy mužů. Ještě předtím šly na start ale ženská družstva. Jako první to byly naše ženy. Ty po odstartování a doběhnutí do půlky tratě musely být ale zastaveny, neboť nefungovala časomíra. Dále pokračovaly holky z Lípy, kterým se na rozdíl od jejich kolegů, pokus podařil dobře. Následovaly opět naše holky a opět nefungovala časomíra. Bylo dohodnuto, že další pokus půjdou na konci startovní listiny. Samozřejmě netřeba říkat, jak byly holky na...

     Soutěž tedy pokračovala týmy mužů. Pasekám i Ostratě se pokus povedl vcelku dobře, ale Pasekám určitě ne tak, jak by si představovaly. Poté jsme šli na řadu my a po nekonečné snaze jsme se umístili na prozatímním prvním místě. Nakonec nás naštěstí neohrozily ani Jaroslavice, které se o minimum umístili hned za námi. Takže konečně první flek a malá naděje pro konečný výsledek v GP.

     Nakonec šly na řadu naše holky, které do toho daly vše, časomíra fungovala a nebýt chybky na proudu, mohlo to být možná i první místo. Nakonec tedy pěkné stříbro. Chleba se bude lámat na předposlední soutěži na Želechovických Pasekách, jelikož střed tabulky mužů je mezi sebou v těsném rozdílu. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa47,46 s3
2.  Želechovice nad Dřevnicí51,12 s2
3.  JasennáN4
Tým Jasenné neměl připojenou hadici B vodního vedení na přetlakový ventil.výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí36,38 s7
2.  Jaroslavice36,55 s10
3.  Želechovické Paseky37,18 s5
4.  Ostrata37,31 s6
5.  Lípa43,29 s1
6.  Lužkovice52,71 s8
7.  Klečůvka79,42 s9průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa1+2+2+1= 6
2.  Jasenná2+1+1+3= 7
3.  Želechovice nad Dřevnicí3+3+3+2= 11průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky1+1+1+3= 6
2.  Ostrata2+3+3+4= 12
3.  Jaroslavice4+4+5+2= 15
4.  Želechovice nad Dřevnicí7+2+7+1= 17
5.  Lípa3+5+4+5= 17
6.  Lužkovice5+7+2+6= 20
7.  Klečůvka6+6+6+7= 25
7. července
soutěž TFA ve Velkých Karlovicích. Moje druhá výzva TFA POKOŘENA ! Dal jsem si cíl pokračovat v seriálech TFA, a tak jsem s dobrou náladou sedl do auta společně s pár přáteli a jel směrem za sportem. Hned po příjezdu do Karlovic jsem uviděl velmi náročnou trať, která byla pro závodníky nachystaná. Po nutné registraci jsem šel sledovat ostatní závodníky, jak se vypořádávají s náročným terénem. Já sám jsem šel na řadu jako poslední.

     Pojďme k trati: Po zmáčknutí tlačítka start se spustila časomíra a běžel čas. Po mírném klesaní následoval mostek, na kterém se zvedaly dvě hadice typu „B&ldquo na laně z potoka. Cca 3 m poté jsem se musel vypořádat se závažím 50 kg a udělat s ním 15x schod na paletě. Pak následoval 10m tunel, kde se lezlo po čtyřech. Následně se doběhlo na betonový plácek, kde byly nachystané pneumatiky. Tu první jsem měl přetáhnout okolo bečky cca 20 m tam i zpět. Dalším úkolem byla 2 m vysoká bariéra, ze které jsem měl osobně největší strach. Dále byl očekávaný hammerbox se 12 kg kladivem... 30x nahoru a dolů, ale šlo to jako po másle. Jako poslední byla 120 kg pneumatika i s diskem, která se musela 4x převalit a po ní zbývalo jen doběhnout pár metrů. V cíli jsem měl radost, že jsem to dokončil a už vyhlížím další akci! (foto) (další foto)

autor: Patrik Coufalík25. června
soutěž TFA v Jarcové u Vsetína. Poněkud netradiční a moderní soutěž, která je v poslední době hodně na vzestupu si vyzkoušel náš člen Patrik Coufalík. Jedná se o soutěž silovou zaměřenou na kompletní fyzickou kondici soutěžícího s názvem Toughest Firefighter Alive (TFA) v překladu Nejtvrdší hasič přežije. Těchto soutěží je v poslední době mnoho a každý si ji trochu upraví dle svého.

     V Jarcové byla trať sestavena následovně: výběh po šikmině na buňku, pak dolů po žebříku a šlápnout na poslední příčku, následoval vodní příkop tvořený náběhem a skokem, dále náběh na lavici a žebříková stěna, pak přenos figuríny, zapojení 2x C do rozdělovače, uchopení dvou proudnic B s hadicemi a výběh na lavici, odložení proudnic za značkou, na konci lavice hammerbox, kde každý musel 3 kilovým kladivem bouchnout 30x o spodní část a 30x o horní část, seběh z lavice, překonání stupňů vítězů z palet, poté pneu včetně disku překlopit 3x tam a 3x zpět, jako poslední průběh osmi pneumatikami a následoval cíl. Ženy měly trať o něco lehčí.

     Jelikož bylo opravdu horko byla trať zkrácená a pořadatelé upustili od původně zamýšleného třívrstvého obleku, ve kterém by se asi všichni upekli zaživa. Povinná výbava muže byl tedy jednovrstvý zásahový oblek, zásahová přilba, pracovní rukavice, zásahové boty a dýchací přístroj na zádech.

     Patrik si od začátku vedl skvěle a buňka, příkop, stěna i figurína byla předpisová. Pak se ale ukázalo, že tyto soutěže jsou opravdu tvrdé. Síly ubývaly, ale Patrik se nevzdal a bojoval dál. Zapojení rozdělovače, proudnice za značkou a už mlátil hlava nehlava kladivem v hammerboxu. Potom následovalo zdolání stupňů vítězů a poté proklínaná pneumatika. Dal do toho vše a nakonec s vypětím všech zbývajících sil proběhl i posledními 8 pneumatikami a zmáčkl stop tlačítko. Ihned následovalo shození vybavení a občerstvení. Někomu se to možná zdá jednoduché, ale doporučujeme vyzkoušet na vlastní kůži.

     Bratr Coufalík si zaslouží VELKÉ uznání, jak si s touto soutěží napoprvé poradil a my mu přejeme ať se jen zlepšuje!!! (foto)24. června
3. soutěž GP 8. okrsku v Lužkovicích. Další v pořadí okrskové GP byly Lužkovice. Sjely se všechny týmy, které jsou v GP zařazeny až na naše holky, kterých tentokráte bylo až příliš málo na to, aby mohly soutěžit. Bohužel...

     Nejdříve se předvedli domácí, kteří zaběhli opravdu vynikající výkon. Následovala Ostrata, které se útok také vydařil. Pak běžely ženy, kde se zadařilo více týmu Jasenné. Pak chlapi z Klečůvky a my. Nám se bohužel útok absolutně nepodařil. Nebo spíše pro školáckou chybu jsme byli diskvalifikováni. Start, rozběh, slalom, vše v pořádku. Zapojení proběhlo ok, shození terčů. Vynikající čas ale ihned vzápětí zkazilo 5 trestných sekund za neprošlápnutí pneumatiky v útoku jedním spojařem. Následovala ještě horší věc a to červený praporek od mašiny. Neměli jsme nasazený přetlakový ventil. Zažívali jsme stejné pocity jako Jaroslavice, kterým se stejná věc přihodila před dvěma lety také v Lužkovicích. Opravdu není co závidět. Marnost nad marnost. Naměřený čas (46,63) by znamenal jasné druhé místo za Pasekami, ale bohužel se stalo, co se stalo. Uvidíme jak bude probíhat druhá půlka seriálu GP. Kdoví. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Jasenná59,61 s4
2.  Lípa73,90 s3výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky46,56 s9
2.  Lužkovice50,05 s1
3.  Ostrata51,12 s2
4.  Lípa55,44 s8
5.  Jaroslavice58,92 s7
6.  Klečůvka62,85 s5
7.  Želechovice nad DřevnicíN6
Tým Želechovic nedokončil, protože neměl nasazený přetlakový ventil na mašině.průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Jasenná2+1+1= 4
2.  Lípa1+2+2= 5
3.  Želechovice nad Dřevnicí3+3+3= 9průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky1+1+1= 3
2.  Ostrata2+3+3= 8
3.  Lípa3+5+4= 12
4.  Jaroslavice4+4+5= 13
5.  Lužkovice5+7+2= 14
6.  Želechovice nad Dřevnicí7+2+7= 16
7.  Klečůvka6+6+6= 18
17. června
pohárová soutěž mladých hasičů v Želechovicích nad Dřevnicí. Již 14. ročník naší pohárové soutěže pro mládež se konal u nás v Želechovicích na Střelnici. I přes nepříliš příjemné počasí přijelo 22 týmů mladších a starších žáků. Na základě tohoto počtu bylo stanoveno, že se pojede na jeden pokus a proto do toho musí všichní dát to nejlepší. Po rozlosování pořadí, které bylo do velké míry dáno příjezdem jsme se na to mohli vrhnout.

     Náš tým byl v kategorii mladších společně s dalšími 12 týmy. Pokus se jim velmi vydařil a chybělo málo a byl by to nejlepší pokus dne. Čas lehce nad 20 sekund znamenal ale hned ze startu velmi dobrý počin. Následovaly další týmy mladších i starších žáků. Hned po chvilce mladší žáci z Ludkovic předvedli útok za 21 sekund. Uf... O několik týmů dále pak Veselá „A“ 20,50 a hned po nich Hrobice, které nás překonaly o cca půl sekundy. Taková škoda. Dále nás již naštěstí nikdo nepřekonal a naši mlaďoši si poprávu odnesli stříbro za krásné 2. místo v silné konkurenci. Gratulujeme!

     V kategorii starších skoro hned od začátku kraloval tým ze Štítné nad Vláří s časem atakujícím hranici 15 sekund. Nikdo se k nim ani nepřiblížil a nejlepší za nimi byla až Trnava „A“ s časem lehce nad 20 sekund. Třetí pak skončily Doubravy.

     Všem sborům a týmům děkujeme za účast na naší soutěži a těšíme se zase za rok! (foto)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Hrobice19,67 s13
2.  Želechovice nad Dřevnicí20,13 s1
3.  Veselá „A“20,50 s10
4.  Ludkovice21,00 s3
5.  Mladcová22,53 s22
6.  Veselá „B“23,11 s14
7.  Klečůvka „B“23,90 s4
8.  Doubravy23,92 s15
9.  Jasenná27,39 s8
10.  Želechovické Paseky32,91 s16
11.  Provodov33,07 s9
12.  Klečůvka „A“57,07 s2
13.  ÚjezdN21výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Štítná nad Vláří15,31 s6
2.  Trnava „A“20,13 s17
3.  Doubravy21,70 s12
4.  Ludkovice22,08 s5
5.  Hrobice22,72 s18
6.  Trnava „B“27,67 s20
7.  Provodov37,33 s7
8.  Veselá46,36 s19
9.  Želechovické Paseky57,85 s11
10. června
pohárová soutěž MH na Provodově. V sobotu 10. června se naši mladí hasiči vydali poměřit své síly s ostatními sbory na pohárovou soutěž na nedaleký Provodov. Vzhledem k nepříznivému počasí, které v tento den panovalo, jsme zvažovali, zda vůbec vyrazíme, ale nakonec jsme se nenechali zastrašit a vydali jsme se vstříc novým zážitkům.

     Závod odstartovalo družstvo domácích, následováno žáky z Hřivínova Újezdu a poté už jsme šli na řadu my. Útok se nám vydařil až na malé zaváhání na pravém proudu, kdy se dlouho nedařilo sestřelit terč. Výsledný čas 31,98s nám nakonec přinesl 7. místo mezi 12-ti zúčastněnými sbory v naší kategorii. (foto)

autor: Iva Hrazdirová


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Velký Ořechov19,15 s10
2.  Ludkovice22,27 s4
3.  Hřivínův Újezd23,10 s2
4.  Mladcová23,16 s12
5.  Provodov24,72 s1
6.  Doubravy „A“25,16 s6
7.  Želechovice nad Dřevnicí31,98 s3
8.  Březůvky32,28 s7
9.  Slavičín35,18 s9
10.  Luhačovice44,56 s11
11.  Doubravy „B“46,91 s8
12.  Trnava48,22 s5pohárová soutěž MH v Zádveřicích. Mladí hasiči a jejich vedoucí nezaháleli a ve stejný den po Provodově se vydali ještě na jednu soutěž a to na Pohárovou soutěž mladých hasičů v Zádveřicích. Zde startovní pořadí určoval příjezd jednotlivých družstev přímo na místo konání soutěže. To pro nás znamenalo odstartování ihned po družstvech přípravky. Ani tady se útok neobešel bez drobné komplikace, tentokrát u hadice B, která se nedařila připojit na přetlakový ventil na stroji. Náš čas sice ve výsledku stačil jen na 9. místo, ale soutěž jsme si i tak užili. Nabrali jsme cenné zkušenosti, které v budoucnu určitě zužitkujeme.

autor: Iva Hrazdirová


2. soutěž GP 8. okrsku v Ostratě. Kromě mladých hasičů se ve stejný den činili i naši dospělí. Naše dvě družstva (muži, ženy) se zúčastnila další soutěže GP 8. okrsku. Tentokrát se soutěž konala v Ostratě, kde je velice obtížný terén situovaný v kopci, který byl ještě ztížený tím, že celé dopoledne pršelo.

     Poté, co proběhl nástup a rozlosování startovních pozic, jsme se začali připravovat na závod. Jako první přišly na řadu ženy, které kvůli nedostatku aktivních členek nastoupily v šesti, ale i tak předvedly moc pěkný výkon. Tento čas stačil pouze na třetí místo. Tímto našim ženám děkuji, že i v menším počtu se perou se soutěžemi a snaží se do toho dát všechno, za to jim patří velký obdiv.

     Po několika dalších týmech přišlo na řadu naše družstvo mužů. Jelikož se nám první soutěž na Klečůvce nevydařila, tak jsme chtěli zabojovat a pokusit se o co nejlepší výsledek. Po odstartování jsme do toho dali všechno, co šlo. Náš čas sice nebyl nejlepší ze všech, ale i tak jsme obsadili krásné druhé místo.

     Když odcvičily všechny týmy přišlo na řadu vyhlášení a předání cen. Pak jsme se všichni vydali směrem k domovům, abychom oslavili naše úspěchy. (foto)

autor: Zdeňa Kűhr


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Jasenná46,122 s3
2.  Lípa51,119 s2
3.  Želechovice nad Dřevnicí72,015 s4výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky35,175 s9
2.  Želechovice nad Dřevnicí37,217 s7
3.  Ostrata38,927 s1
4.  Jaroslavice41,148 s11
5.  Lípa41,858 s5
6.  Klečůvka46,287 s8
7.  Neubuz51,494 s12
8.  Lužkovice57,913 s10
9.  JasennáN6
Tým Jasenné nedokončil z důvodu nenasátí vody do motorové stříkačky.průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.-2.  Lípa1+2= 3
1.-2.  Jasenná2+1= 3
3.  Želechovice nad Dřevnicí3+3= 6průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky1+1= 2
2.  Ostrata2+3= 5
3.  Lípa3+5= 8
4.  Jaroslavice4+4= 8
5.  Želechovice nad Dřevnicí7+2= 9
6.  Lužkovice5+7= 12
7.  Klečůvka6+6= 12
27. května
pohárová soutěž MH a 1. soutěž GP 8. okrsku na Klečůvce. První letošní soutěž našeho Grand Prix 8. okrsku se uskutečnila opět na Klečůvce. S tréninkem to bylo horší, protože byl původně naplánovaný na čtvrtek, ale toto nám překazil vyhlášený poplach. Nouzově jsme se tedy na Klečůvku vydali v pátek společně s holkami. Vše v podstatě nakonec klaplo a tak nebylo moc co řešit. Teda až na zničenou savici, kterou jsme letos pořídili novou. Odběhli jsme s ní jenom okrsek a teď praskla a rozlomila se na dvě části. Naštěstí nám kluci z Klečůvky ochotně savici půjčili. Děkujeme!

     Samotné GP předcházela soutěž mladých hasičů, jejíž start byl naplánován na pravé poledne, kdy na hřišti panovalo velmi horké počasí. Po nezbytném zahájení a nástupu všech soutěžních družstev, si naši žáci vylosovali druhou startovní pozici v kategorii mladších. Při nepatrném zaváhání jsme přišli o pár drahocenných vteřin, které nám nakonec přidělily pěkné čtvrté místo s časem 22,09s. Bramborová medaile mnohé sice nepotěšila, ale odjížděli jsme domů s dalšími zkušenostmi a poznatky, kde a v čem se příště zlepšíme.

     Našim holkám se útok povedl bez problému, ale opět jich nebyl plný počet a to je prostě na útocích GP poznat. I tak neudělaly určitě ostudu, jelikož jim druhé místo uteklo doslova o kousíček. Příště snad seženou více aktivních členek a výsledek se dostaví.

     Mužům už se povedl pokus méně. Opět slibně našláplý start, předek v pořádku, ale bohužel se stala chyba u kádě při kýblování. Museli jsme kýblovat nadvakrát a těch cca 20 sekund hovořilo jasně. Začátek sezóny nevyšel, ale snad si spravíme chuť v Ostratě. (foto)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Veselá „A“15,40 s1
2.  Veselá „B“16,60 s3
3.  Hrobice16,91 s6
4.  Želechovice nad Dřevnicí22,06 s2
5.  Želechovické Paseky37,11 s4
6.  Klečůvka66,75 s5výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Hrobice17,02 s3
2.  Trnava „A“17,40 s6
3.  Lípa20,37 s7
4.  Želechovické Paseky25,58 s5
5.  Veselá26,06 s2
6.  Klečůvka27,82 s1
7.  Trnava „B“47,77 s4výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa62,75 s1
2.  Jasenná68,03 s3
3.  Želechovice nad Dřevnicí68,82 s2výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky44,79 s7
2.  Ostrata44,91 s5
3.  Lípa45,49 s9
4.  Jaroslavice46,81 s8
5.  Lužkovice51,19 s6
6.  Klečůvka59,54 s10
7.  Želechovice nad Dřevnicí63,06 s4průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa1= 1
2.  Jasenná2= 2
3.  Želechovice nad Dřevnicí3= 3průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky1= 1
2.  Ostrata2= 2
3.  Lípa3= 3
4.  Jaroslavice4= 4
5.  Lužkovice5= 5
6.  Klečůvka6= 6
7.  Želechovice nad Dřevnicí7= 7
20. května
hra Plamen mladých hasičů, druhá (jarní) část. Ve třetím květnovém víkendu se v Otrokovicích konala jarní část (druhá) Hry Plamen. V pátek probíhaly běhy jednotlivců. Sobota pak byla věnována 4 disciplínám, a to štafetě CTIF, štafetě požárních dvojic, štafetě 4x60m a požárnímu útoku a v neděli to všechno zakončili závodníci v kategorii dorost. Naši mladí hasiči se účastnili pouze v sobotu 20. května a vzhledem k nízkému počtu účastníků našeho družstva, předvedli pouze štafetu 4x60 m a štafetu dvojic a to v kategorii mladších žáků.

     Na štafetě dvojic se nakonec umístili na 15. místě a na štafetě 4x 60 m na pěkném 10. místě z celkem 23 zúčastněných družstev.

     Bohužel absence v ostatních disciplínách, jak na tomto jarním kole, tak na podzim, zapříčinila celkové 17. místo s celkem 97 trestnými body z 23 týmů. Detailní výsledky zde. (foto)

autor: Iva Hrazdirová13. května
okrsková soutěž a soutěž MH na Želechovických Pasekách. Letos se okrsková soutěž konala na Želechovických Pasekách. Mladí hasiči, ženy i muži začali společně ve 13 hodin. Vše odstartovalo štafetou žen 4x100m a štafetou dvojic mladých hasičů. Naši mlaďoši byli v kategorii mladších a štafeta se jim povedla výborně.

     Zároveň šly naše holky štafetu. Udělaly ji sice bez chyby, ale pomalý běh znamenal několikasekundovou ztrátu na holky z Lípy.

     Poté běželi štafetu muži. Výkon pasek byl o cca 4 sekundy lepší než další týmy. Nám chybělo bohužel trochu toho štěstíčka, protože druhé místo nám uteklo o 3 setiny sekundy, kruci...

     Následovaly útoky MH. Našim se útok povedl na jedničku a to znamenalo, že si ve své kategorii odvezli 1. místo. Nutno podotknout, že jejich výsledky by v kategorii starších znamenaly vynikající třetí místo. Gratulujeme!

     Útok se našim holkám bohužel nepovedl podle představ a tak skončily celkově na 2. místě.

     Útok mužů se nepovedl vůbec. Nejdřív upadnutí proudu na podmáčeném povrchu u základny, pak rozpojení béčka na rozdělovači a posledním hřebíčkem do rakve bylo, když nám prasklo céčko na levém proudu. Nesestříknutí terče znamenalo N a celkově nelichotivé poslední místo. (foto)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Želechovice n. Dř.100,90 s1.21,97 s1.2
2.  Želechovické Paseky111,50 s2.41,60 s2.4výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Lípa97,30 s2.20,14 s1.3
2.  Jaroslavice „B“73,20 s1.27,84 s2.3
3.  Jaroslavice „B“103,10 s3.40,88 s4.7
4.  Želechovické Paseky118,70 s5.39,03 s3.8
5.  Klečůvka118,40 s4.47,58 s5.9výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Lípa90,72 s1.25,43 s1.2
2.  Želechovice n. Dř.104,81 s2.49,04 s2.4výsledková listina – muži

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Želechovické Paseky74,62 s1.19,84 s1.2
2.  Lípa78,94 s3.26,28 s2.5
3.  Jaroslavice75,10 s2.31,04 s4.6
4.  Lužkovice92,22 s6.30,26 s3.9
5.  Klečůvka88,31 s5.31,23 s5.10
6.  Želechovice n. Dř.78,97 s4.N6.10
Tým Želechovice n. Dř. nedokončil, protože nesestříkl levý terč (prasklá hadice C).
2. dubna
Velká uzlovací soutěž MH okresu Zlín. Mladí hasiči se zúčastnili dalšího kola uzlovací soutěže po postupu z okrskového kola. Soutěže na Březůvkách se zúčastnila Adéla Zichová, Jakub Malaník a Klára Dolanská. Soutěžících bylo více než dost a tak jsme zde strávili celý den. Našim členům se bohužel příliš nedařilo a téměř všechny pokusy ztroskotaly na stejné chybě a to při úvazu na proudnici. V celkovém pořadí jsme se umístili téměř na konci výsledkové listiny, nicméně drobná odměna zde byla pro všechny zúčastněné. Po dlouhém dnu jsme se ještě zastavili na točenou zmrzlinu a pak už jsme pokračovali ke svým domovům. (foto)

autor: Iva Hrazdirová1. dubna
závod požární všestrannosti mladých hasičů. Na apríla se naše družstvo mladých hasičů zúčastnilo soutěže O pohár štípského beránka, která se uskutečnila, jak už sám název napovídá, v obci Štípa. Jednalo se o známý braňák. Sraz všech účastníků byl stanoven na 7:30, ovšem vyskytly se drobné komplikace a tak jsme vyjížděli až 8:15, přičemž prezence probíhala do půl 9. Štěstí nám přálo, vše jsme stihli a pak už nezbývalo než čekat, až na nás přijde řada.

     Vybíhali jsme v 11:00 s pořadovým číslem 25. Střelba ze vzduchovky byla pro některé úspěšnější, pro jiné méně, avšak uzlování už bylo o poznání lepší. Nicméně třetí stanoviště pro nás znamenalo konec závodu, jelikož si jeden z členů zranil koleno a dál již nemohl pokračovat. A tak jsme první soutěž pod novými vedoucími ukončili na úrazovce. I přesto, že se nejednalo o vážné zranění, odcházeli jsme s berlemi a nařízeným klidovým režimem. Tímto přejeme Markovi brzké uzdravení a těšíme se na další podobnou soutěž.

     Soutěže se zúčastnili: Klára Dolanská, Adéla Zichová, Marek Čuřík, Jakub Malaník a Vojtěch Babík. (foto)

autor: Iva Hrazdirová5. února
okrsková uzlovací soutěž mladých hasičů. Tato soutěž se konala opět v Jaroslavicích u místních hasičů. Po minulém debaklu, jsme pořádně trénovali, abychom zde zabodovali. A povedlo se. Soutěž se nesla v přátelském duchu. Každý soutěžící měl 4 pokusy, tedy větší šanci na co nejlepší výsledek. V celkovém pořadí v kategorii mladších žáků jsme se umístili následovně: 1. místo Marek Čuřík, 2. místo Adéla Zichová, 4. místo Jakub Malaník. Všem moc gratuluji a přeji spoustu úspěchů v další uzlovací soutěži. (foto)

autor: Verča Zichová21. ledna
uzlovací soutěž mladých hasičů. Tento rok jsme sezónu započali uzlovací soutěží v Pohořelicích, na které se sešlo okolo 140 soutěžících. Proto měl každý pouze jeden pokus, který se ne vždy vydařil. První soutěžní disciplínou byla uzlovací štafeta, která se nám bohužel nepovedla, protože si jedna ze soutěžících spletla uzel, který měla vázat. Další disciplínou bylo uzlování jednotlivců, kde se všichni naši členové snažili ze všech sil, ale nervozita byla silnější, takže ani v této části jsme nezabodovali. Sice jsme odjeli s nepořízenou, ale příště to bude určitě lepší. (foto)

autor: Verča Zichová