soutěže 2018
19. května
hra Plamen mladých hasičů, druhá (jarní) část. Třetí květnovou sobotu se již tradičně konala jarní část okresního kola hry Plamen v nedalekých Otrokovicích. Soutěžilo se ve 4 disciplínách: štafeta CTIF, štafeta 4x60m, štafeta dvojic a požární útok. Naši mladí hasiči se zúčastnili 3 zvýše uvedených disciplín. Je nutno konstatovat, že se nám celý den moc nedařilo a o tom svědčí i odvedené výkony.

     První štafeta dvojic, se nesla v duchu zmatku a chaosu, i když je to disciplína, která je nám velmi dobře známá a necvičíme jí poprvé, tady jsme byli, tak rozrušení, že při proběhnutí posledním závodníkem našeho týmu, jsme skoro shodili časomíru.

     Na další štafetu 4x60m, jsme byli připraveni již s dostatečným časovým předstihem a bohužel, i když jsme si vše vysvětlili a ukázali, tak se nám nepovedla předávka štafetky a tím se náš výkon hodnotil písmenem N (nesplnil).

     Na prvním pokusu požárního útoku jsme zazářili a vše klaplo na jedničku, říkali jsme si, že ve druhém pokuse se již pokusíme jenom vylepšit čas. Jenže ve druhém pokusu jsme moc nezaváleli, nejenže náš čas byl mnohem horší než ten předchozí, ale taky po nás zůstala potopa po nezapojené hadici "B" do mašiny, která rozhodně ostatní soutěžící nepotěšila.

     Nakonec jsme si po celodenní soutěži odvezli 22. místo z 26 družstev. I když se den nevydařil, jak by měl, a celý den nás doprovázela smůla, vzali jsme za odměnu mladé hasiče na pouť do Pohořelic. Přece jen se snažili ze všech sil a ne jenom v tento den, ale i celkově v průběhu sezóny.

autor: Verča Zichová7. dubna
okrsková soutěž v požárním útoku. Letos v podstatě naší první soutěží byla ta okrsková, letos konaná na Klečůvce. Začátek byl ve 13 hodin jak pro mladé hasiče, tak pro muže a ženy. Letos se bohužel naše ženy neposkládaly a uvidíme co okrskové GP.

     Začalo se štafetami dvojic mladých hasičů. Tam jsme udělali průměrný čas s výsledným 3. místem. Zároveň se běžela štafeta 4x100m, ve které kdyby neproběhla špatná hned první předávka štafetky, tak bychom byli stříbrní, možná i první. Nakonec po štafetě 4. místo. Běželi: Michal Špendlík - okno, Jarda Gajdošík - bariéra, Robert Čapák - hasičák a Kryštof Balajka - hadice.

     Dále se prováděly požární útoky. Nejdříve mladí hasiči. Ten měli maloši dobře rozběhnutý ale prodleva na rozdělovači a pád jednoho z útočníků znamenal 4. pozici. Útok ale dokončili a to se počítá. Celkem tedy mladí hasiči skončili na 4. místě.

     Poté následovaly holky, ale jelikož byly přítomny pouze ty z Lípy, bylo vše jasné již před startem soutěže. Každopádně super, že alespoň jedny nyní máme.

     Pokračovali muži. Tam jsme vše měli perfektní, ale najednou nebyla voda. Dlouhý čas uběhl, než se podařilo dostat vodu k terčům. O půl sekundy nám utekl bronz a o necelou sekundu stříbro, což bychom nebýt problému u savic, s přehledem brali. Nakonec jsme byli v útoku zase čtvrtí. Celkově pak, k překvapení všech, jsme se umístili na pěkném 3. místě. Druhé byly Jaroslavice a první Paseky. Gratulujeme.

     Na okrese by nás tak měli reprezentovat ženy z Lípy a muži z Pasek. Přejeme jim hodně štěstí!


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Želechovické Paseky99,25 s1.27,27 s1.2
2.  Klečůvka118,33 s2.40,21 s2.4výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Klečůvka78,38 s2.24,61 s2.4
2.  Jaroslavice65,25 s1.27,38 s3.4
3.  Želechovické Paseky90,09 s4.21,25 s1.5
4.  Želechovice n. Dř.88,07 s3.29,56 s4.7
5.  Lípa90,78 s5.48,37 s5.10výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Lípa87,94 s1.37,44 s1.2výsledková listina – muži

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Želechovické Paseky72,66 s1.23,22 s1.2
3.  Jaroslavice75,34 s2.26,09 s2.4
6.  Želechovice n. Dř.78,06 s4.26,97 s4.8
5.  Klečůvka76,65 s3.27,81 s5.8
2.  LípaN6.26,44 s3.9
4.  Lužkovice81,69 s5.35,53 s6.11
Tým Lípy dostal N za předčasné předání štafetky v jdné z drah.
5. května
pohárová soutěž MH v Újezdě. První květnovou sobotu jsme se s mladými hasiči vydali na první letošní soutěž v požárním útoku, která se konala v Újezdě u Valašských Klobouk. Začátek byl ohlášen na 10 h. Vzhledem k nízkému počtu zúčastněných družstev, měl každý tým 2 pokusy. Některým se dařilo více, některým méně. Pro nás byl bohužel k započtení pouze první pokus, jelikož při druhém došlo k problému na pravém proudu, kdy došlo k odpojení proudnice od hadice a čas nápravy byl příliš dlouhý. Nakonec se naši nejmladší umístili na bramborové pozici.

     Raritka a překvapení na závěr pro všechny přítomné pak bylo provedení požárního útoku právě vedoucími zúčastněných týmů. Toto nikdo z přítomných, včetně samotných vedoucích, opravdu nečekal, ale pevně věřím, že jsme si to všichni náramně užili.

autor: Iva Hrazdirová7. dubna
závod požárnické všestrannosti MH ve štípě. První sobotu v dubnu se v nedaleké obci Štípa konala první venkovní soutěž v letošním roce, a to sice "O putovní pohár Štípského beránka". Nejednalo se ještě o soutěž v požárním útoku, nýbrž o závod požárnické všestrannosti. V letošním roce se nám bohužel povedlo poskládat pouze jedno družstvo, které bohužel nestačilo na nikterak dobrý výsledek. Vzhledem k počtu zúčastněných družstev se celá akce protáhla do pozdních odpoledních hodin, ale s ohledem na slunečné počasí nám to vůbec nevadilo. Po cestě domů jsme se ještě zastavili na točenou zmrzlinu a pak už se vydali směrem k domovu. (foto)

autor: Iva Hrazdirová25. března
okresní uzlovací soutěž mladých hasičů. Okrsková uzlovací soutěž na Jaroslavicích byla přípravou mladých hasičů na Velkou uzlovací soutěž okresu Zlín. Tato se konala poslední březnovou neděli na Březůvkách. Za nás se zúčastnily v kategorii mladších Klára Dolanská, Adéla Polepilová a Adéla Zichová. Za starší pak nastoupil Marek Čuřík. Ve velké konkurenci si nevedli naši špatně, zvlášť když pro některé to byla první taková velká soutěž. Vždyť v kategorii mladších závodilo celkem 46 uzlovačů a ve starších 51. No prostě velká spousta dětí.

     Každý měl celkem 4 pokusy, vždy 2 a 2. Nejlepší v mladších měl čas necelých 16 sekund a ve starších dokonce necelých 12 sekund, takže konečné pořadí našich v tomto světle nevypadá nakonec tak zle. Mladší - Adéla Zichová 29. místo s časem 24,34 s; Klára Dolanská 39. místo s časem 34,73 s; Adéla Polepilová 40. místo s časem 35,11 s. Starší - Marek Čuřík 33. místo s časem 19,88 s. Za účast všem děkujeme a sejdeme se na další soutěži!4. února
okrsková uzlovací soutěž mladých hasičů. Tento víkend byl pro naše mladé hasiče, po zimním odpočinku, náročnější. Hned v neděli 4. února jsme se vydali na další soutěž v uzlování, tentokrát do nedalekých Jaroslavic. Zde již byly pouze děti z okolních sborů a tak byl průběh o dost rychlejší než den předešlý. Náš sbor měl 2 zástupce v kategorii mladší a 2 v kategorii starších. Každý ze soutěžících měl celkem 4 pokusy.

     Konečné umístění našich členů v kategorii starších bylo: Jakub Malaník - 7. místo, Marek Čuřík - 5 místo. V kategorii mladších žáků: Adéla Polepilová - 2. místo, Adéla Zichová - 1. místo. Celkově se náš sbor umístil na 2. místě z celkem 5 zúčastněných sborů. (foto)

autor: Iva Hrazdirová3. února
uzlovací soutěž mladých hasičů. První únorovou sobotu jsme se s mladými hasiči vydali na uzlovací soutěž do Pohořelic. Již po příjezdu jsme zjistili, že dnešní den bude dlouhý a jen tak domů nepojedeme. Na soutěž bylo celkem přihlášeno 14 družstev mladších žáků, 18. družstev starších žáků, 107 soutěžících v kategorii jednotlivci - mladší žáci, 80 soutěžících v kategorii jednotlivci - starší žáci a 19 dorostenců.

     Z našeho sboru byli zapsáni pouze 4 mladí hasiči a pro polovinu z nich to byla vůbec první soutěž tohoto druhu. I když bylo celkové umístění téměř na spodu tabulky, všichni jsme si společný den užili, vyzkoušeli něco nového a taky načerpali nové a cenné zkušenosti, které zajisté užijeme v průběhu další sezóny. (foto)

autor: Iva Hrazdirová