soutěže 2019
21. září
pohárová soutěž mladých hasičů v Uble. Předposlední zářiovou sobotu jsme se se dvěma družstvy mladých hasičů zúčastnili naší poslední soutěže v požárním útoku, a to v Uble. Nejdříve šli na řadu starší žáci, kterým se útok náramně povedl a s časem 16:25 si dlouho drželi 2. místo. Bohužel je nakonec předběhly ještě týmy Valašské Polanky a Hrobic, a tak nakonec skončili na neoblíbené bramborové pozici.

     Poté šli na řadu naši mladší žáci. Po drobných změnách, které přišly na poslední chvíli, ještě nastaly problémy s mašinou, kterou se nepodařilo nastartovat. Naštěstí byl domácí tým tak hodný, že nám zapůjčil svoji. Nicméně to nebyl konec jejich trablí. Nepodařilo se včas spojit hadice B a tak jedna koncovka "utekla" spolu s rozdělovačem. Toto se naštěstí podařilo dotáhnout, avšak potom nás vyděsila stříkající voda od rozdělovače, kde u spoje B povolila gumička. Naštěstí vše dobře dopadlo, nikomu se nic nestalo a i mladší žáci svůj útok dokončili. (foto)

autor: Iva Hrazdirová7. září
pohárová soutěž mladých hasičů v Ludkovicích. První zářijová sobota patřila soutěži mladých hasičů v Ludkovicích. Bohužel počasí nebylo zrovna nejvlídnější, ale to náš tým neodradilo a v 9 hodin jsme se sešli před zbrojnicí. Bohužel jsme toho rána zjistili, že jedno z dětí má teplotu a nemůže se tak soutěže zúčastnit. Rozhodli jsme se tedy soutěžit pouze v šesti. O půl 10 jsme přijeli na místo a po prohlédnutí tratě jsme se seřadili na nástup.

     Startovat jsme měli až úplně ke konci, jelikož se startovné určilo podle pořadí registrace. Nezbývalo nám tedy nic jiného, než počkat až ostatní týmy dokončí své pokusy. Počasí bylo v průběhu soutěže typicky podzimní. Byla zima a překvapila nás i nejedna přeháňka. Avšak dočkali jsme se, a i my jsme přišli na řadu.

     Po startovním výstřelu proběhlo všechno hladce a bez zádrhelu. Problém tentokráte nastal u rozdělovače, jehož obsluhu proud vody lehce rozhodil. Během chvilky náš rozdělovač svou chybku napravil. Ale čas za hranicí 20-ti sekund byl daleko za časem, kterým jsme mohli atakovat příčky nejvyšší. Musíme ale všichni vyzvednout, že se naše družstvo účastnilo pouze v 6(!) členech.

      I když jsme neuspěli, hlavu jsme si z toho nedělali a smutná nálada nás během chvilky přešla. Na další soutěži se určitě pokusíme zlepšit a po nezbytném občerstvení jsme se vydali zpátky k domovům. (foto)

autor: Kryštof Balajka24. srpna
pohárová soutěž v Žopech. Předposlední srpnovou sobotu se naši chlapi vypravili s naší PS8čkou na závody do Žop u Holešova. Kromě PS8 se soutěžilo i ve standardní kategorii PS12. Závodů v kategorie PS8 se zúčastnilo 6 družstev a tak se dala očekávat pěkná podívaná.

     Po příjezdu na místo jsme si šli projít trať, začínala "cik-cakem" mezi balíky slámy, následoval podlez překážek a přeskládání pneumatik do vyhrazeného čtverce. Po přeskládání pneumatik mohli chlapi vybíhat ze základny. Oba proudy měly nachystanou překážku i před plechovkovými terči, levý proud musel proskákat pneumatiky, kdežto na pravém proudu se musela prohodit proudnice trubkou umístěnou na zemi.

     Ale dost bylo vykládání o trati. Po nástupu šli první na řadu borci z Chvalnova, kteří předvedli úctyhodný výkon. Bohužel museli být diskvalifikováni, jelikož jich bylo na trati osm místo sedmi, jak bylo v propozicích.

     Po nich jsme nastoupily my, naše "STARÁ GARDA" ze Želechovic, vše bylo perfektně nachystáno na základně a šlo se na start. Po startu to chlapi opravdu dobře rozběhli, vše klapalo jak mělo a mašina nám během chvilky nasála vodu, ale bohužel. Držela se nás smůla a mašina nám z nejasného důvodu chcípla po nasátí a tím jsme ztratili drahocenné vteřiny, útok jsme ale dokončili. Terče byly shozeny v čase 74.721 sec, avšak tento čas na první místo nestačil a tak jsme si ze Žop odvezli krásné 5. místo. (foto)

autor: Michal Špendlík10. srpna
vyhodnocení grand prix 8. okrsku, sezóna 2019. Letošní rok byl jedním slovem zajímavý a proběhlo několik změn. V prvé řadě do GP nakonec nastoupil pouze 1 tým žen a to z Lípy. Již od počátku se nedařilo klukům z Pasek, ale nám se zase dařilo neskutečně. Inu jako všude i ve sportu to někdy jde a jindy ne.

     Jak již bylo řečeno, v kategorii žen letos soutěžilo jen jedno družstvo a to Lípa. Jasenná nakonec z neznámých důvodů závodění vzdala. Pokud se ani příští rok nepodaří sehnat dalšího do party tak se nabízí opětovné sloučení obou kategorií, aby měly holky s kým soutěžit a měly alespoň nějakou motivaci. Co si budeme povídat, ono soutěžit sám se sebou je celkem nuda a nevynahradí to ani občasné přidání jiných žen např. na Pasekách nebo u nás.

     Nám se dařilo již od počátku, a i když nebyla vždy stejná sestava, tak to nebylo vůbec špatně. Na Klečůvce, v Ostratě a v Lužkovicích jsme obsadili první místa, na Pasekách druhé a u nás doma třetí. Nádherná šňůra výsledků si zaslouží uznání všem, kdo se letošních soutěží zúčastnil. Snad se nám podaří navázat na letošní výkony i v roce příštím.

     Jaroslavicím se letos dařilo také lépe a kromě Pasek byly vždy na bedně. Není tedy divu, že celkově skončily na druhém místě. Gratulujeme.

     Kluci z Ostraty skončili nakonec celkově bronzoví, ale možná kdyby nechybovali v Lužkovicích, mohlo to být ještě lepší. Každopádně průměr cca 4 body na soutěž stačil na již zmíněné třetí místo. Gratulujeme taktéž.

     Pasekám se letos nedařilo a jediná podařená soutěž byla ta jejich domácí, kde kluci předvedli opravdu skvělý útok. Před ani po se prostě nedařilo. Několikaletý favorit GP se tak letos musel spokojit pouze s bramborovou pozicí.

     Lípě se nepodařily dvě soutěže, a jelikož ani ostatní soutěže se nijak nevyvedly, stačilo to o chlup na pátou příčku. Nejlepší umístění kluci získali hned zkraje GP a to druhé místo na Klečůvce.

     Poslední v řadě Klečůvka a Lužkovice jsou svoji dlouhodobí rivalové a vedou soukromý "boj" mezi sebou. Letos, i přes třetí místo Lužkovic na domácí soutěži, se průměrně lépe dařilo Klečůvce, a ta tak sebrala šestou příčku o bod před svým rivalem.

     I letos nebyla nouze o skvělé výkony a silné okamžiky. Všichni usilovně bojovali o každou vteřinu a bylo se na co dívat. Někomu se dařilo a někomu ne ale tak to chodí a příští rok bude třeba zase jiný. Všichni si ale určitě zaslouží ocenění, že i přes různé překážky se soutěží zúčastnili a nadále zúčastňují. Vzhůru do ročníku 2020!


konečné pořadí v okrskové GP – ženy

konečné umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa1+1+1+1+1= 5konečné pořadí v okrskové GP – muži

konečné umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1+1+2+3= 8
2.  Jaroslavice3+2+2+4+1= 12
3.  Ostrata4+3+7+3+2= 19
4.  Želechovické Paseky5+4+4+1+7= 21
5.  Lípa2+5+6+7+7= 27
6.  Klečůvka6+7+5+5+4= 27
7.  Lužkovice7+7+3+6+5= 28
10. srpna
5. soutěž GP 8. okrsku v Želechovicích nad Dřevnicí. Z technických důvodů se nakonec nekonala soutěž v Lípě a tak už bylo o celkovém zlatu rozhodnuto. I tak jsme ale chtěli doma vyhrát a tak jsme do poslední letošní okrskové GP dali vše, co jsme mohli. Poslední soutěž se tedy konala u nás a to standardně od 15 hodin. Účast byla klasická a nedojel žádný jiný sbor, než co je přihlášen do našeho GP. Zřejmě všechny odrazuje obecně náročnost našich soutěží, holt nejsou to obyčejné rovinky v upnutých dresech a tretrách no. Každopádně naše ženy se daly dohromady a soutěže se zúčastnily, což je jen a jen dobře.

     Letos jsme změnili trať, kdy jsme zrušili náš klasický slalom, vynechali oběh stromu v kopci a přidali okno a nástřikový prostor. Jako první jsme šli na řadu my. Od startu nám vše klapalo a problém nastal, jakmile se voda dostala na rozdělovač. Zřejmě nějaké zmatky či co, každopádně zapojeno bylo, ale tlak vody obsluhu rozdělovače překvapil a trvalo několik drahocenných sekund, než se jí podařilo divoký rozdělovač zkrotit. Čas byl lehce přes 40s, což nemohlo na vítězství stačit ani omylem a tak jsme se modlili alespoň za bronz. Následovali kluci z Lípy, kteří byli s vodou moc rychlí a zprvu nedotáhli pravý proud na dostačující vzdálenost k terčům. Poté za pomoci všech se to podařilo, ale díky špatné komunikaci nakonec dostali N za sundanou přilbu u stroje během útoku.

     Následovaly ženy z Lípy a po nich ty naše, které i přes početní handicap (byly v 7) zvládly svůj pokus a holky z Lípy pokořily. Alespoň ty holky to zvládly a na domácí půdě braly kov nejcennější.

     Pokračovalo se dál a na řadu šli kluci z Ostraty. Těm se útok povedl o trochu lépe než nám, bohužel. Následovala Klečůvka a Lužkovice. Ani jeden tým nás neohrozil. Poté nastoupily Paseky. Všem bylo jasné, že jejich útok bude nejlepší, ale opak byl pravdou. Výborně rozběhnutý útok zastavila technická závada. Hadice pravého proudu se vysunula u rozdělovače ze své koncovky a tak nešlo pokus dokončit. Jako poslední odstartovaly Jaroslavice. Zaběhly opravdu pěkný pokus a po právu zvítězily. My jsme tedy brali vymodlený bronz a Ostrata stříbro.

     Tím se letošní GP završilo, udělalo se společné foto, oslavilo se to a hurá chystat večerní zábavu. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí58,23 s4
2.  Lípa77,37 s3výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Jaroslavice37,59 s9
2.  Ostrata41,02 s5
3.  Želechovice nad Dřevnicí41,29 s1
4.  Klečůvka55,63 s6
5.  Lužkovice68,67 s7
6.  LípaN2
7.  Želechovické PasekyN8
Tým Lípy dostal N za nedokončení útoku v předepsané výstroji.
Tým Želechovických Pasek nedokončil z důvodu utrhnuté hadice z koncovky.

27. července
soutěž TFA v Salaši. Na konci července se opět dva naši členové, Ivana Hrazdirová a Patrik Coufalík, zúčastnili soutěže TFA (Toughest Firefighter Alive - Nejtvrdší hasič přežije), tentokrát na Salašské rozhledně. Začátek trati spočíval v roztažení hadic B s následným přeskokem 2m bariéry (možnost použití žebříku - pro ženy ihned, pro muže po třech neúspěšných pokusech o přeskok). Disciplíny jako hammerbox či překlápění pneumatiky (pro ženy lehčí pneu), nás již nemohlo zaskočit. Poté transport kanystrů a 80 kg figuríny na danou vzdálenost. V tomto terénu ne úplně lehký úkol. Poté následoval výběh zpět k rozhledně do mírného kopečku a na závěr už "jen" vyběhnutí 121 schodů salašské rozhledny, na níž byl poslední z úkolů, a to vytažení závaží na laně. Téměř celý den nás pronásledovalo nepříliš přívětivé počasí a kategorie mužů měla proto dosti ztížené podmínky. I tak se s tím náramně poprali. Výsledky zde. (externí foto)

autor: Iva Hrazdirová20. července
4. soutěž GP 8. okrsku na Želechovických Pasekách. Druhá půle našeho okrskového závodění začala na nedalekých Želechovických Pasekách. Start byl jako vždy na 15 hodin. Na místo se sjelo celkem 8 týmů mužů a 2 týmy žen.

     Po nástupu a vysvětlení tratě se šlo na věc. První vystartovalo domácí áčko a kluci útok perfektně zvládli, v podstatě na hranici rizika, buď to klapne, nebo ne. Následovaly ženy a i ty v těžkém terénu obstály. Domácí holky pokořily své sokyně z Lípy a tak braly cenné domácí zlato.

     Dále odběhly Jaroslavice v čase zhruba 40 sekund. Kluci z Lípy to přepálili a nedokázali útok dokončit. Pasecké béčko se přiblížilo k 60 sekundám a poté jsme již šli na řadu my. Na tréninku se nám zrovna dvakrát nedařilo, ale o to víc nás to vyhecovalo na soutěži. Vše nám klaplo na jedničku a než jít do rizika tak jsme si to pohlídali a čas byl necelých 35 sekund. Následující Ostrata zaostala o sekundu a Lužkovice s Klečůvkou již také nezvládly lepší čas, takže pořadí bylo jasné. Zlato brali domácí muži, my stříbro a bronz Ostrata.

     Pořadí se nám trochu zkorigovalo a uvidí se, co přinese zbytek soutěže. Našlápnuto máme skvěle. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky51,43 s3
2.  Lípa66,21 s2výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky “A„32,18 s1
2.  Želechovice nad Dřevnicí34,98 s7
3.  Ostrata35,97 s8
4.  Jaroslavice40,14 s4
5.  Klečůvka45,81 s10
6.  Želechovické Paseky “B„49,70 s6
7.  Lužkovice64,26 s9
8.  LípaN5průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa1+1+1+1= 4průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1+1+2= 5
2.  Jaroslavice3+2+2+4= 11
3.  Želechovické Paseky5+4+4+1= 14
4.  Ostrata4+3+7+3= 17
5.  Lípa2+5+6+7= 20
6.  Lužkovice7+7+3+6= 23
7.  Klečůvka6+7+5+5= 23
12. července
soutěž TFA ve Velkých Karlovicích. Dva z našich členů se zúčastnili další soutěže TFA. Tentokrát se jednalo o noční soutěž, a to ve Velkých Karlovicích. Z našeho sboru nás opět reprezentoval Patrik Coufalík a Ivana Hrazdirová společně s Karlem Obadalem z SDH Lípa.

     Byť byla tentokrát trať sestavena téměř na rovince, bylo se opět na co těšit. Prvním stanovištěm byl hammer box (muži 30+30 úderů, ženy 15+15). Následovalo roztažení hadic B (muži 2x2B, ženy 1x2B) a výběh do mírného kopce s následným sběhem dolů. Tam již čekala na přeskok bariéra. Po 3 neúspěšných pokusech o přeskok byla možnost ji přelézt za použití žebříku. Dalším úsekem bylo tažení pneumatiky na danou vzdálenost (pro muže delší) a následně přitažení pneu zpět (ručkování). Smotání hadice B a její uložení do boxu následoval průlez "rourou". Předposledním stanovištěm bylo 10 výšlapů se závažím (muži 2x 25 kg, ženy 2x 10 kg) na 2 na sebe položené palety. Konečným úkolem bylo překlopení pneu z mírného svahu 3 x tam a 3x zpět (muži těžší pneu).

     Soutěž to byla dlouhá a náročná, nicméně všichni byli s výsledky relativně spokojeni vzhledem k tomu, že se jednalo o druhý letošní závod tohoto typu. O tom, že to byl opravdu dlouhý závod, svědčí i náš návrat domů, který byl lehce před 5 hodinou ranní.

     Ivana Hrazdirová - 4. místo z 9 závodnic, Karel Obadal 8. místo a Patrik Coufalík 11. místo z 15. závodníků. (foto)

autor: Iva Hrazdirová6. července
pohárová soutěž mladých hasičů na Hrobicích. První červencovou sobotu jsme se se staršími mladými hasiči vydali na pohárovou soutěž na Hrobice. Vzhledem k tomu, že se tradiční páteční schůzka nekonala, sešli jsme se o něco dříve, abychom si vše natrénovali.

     Závod začínal o půl 1 a sešlo se zde kolem 30 týmů mladších a starších žáků. Naštěstí šlo vše jako po másle a celé odpoledne rychle uteklo. Z důvodu velké konkurence jsme obsadili pozici až ve druhé polovině výsledkové listiny. Nicméně jsme rádi za každou účast na závodech, přes léto obzvláště. Není vždy jednoduché, vzhledem k prázdninám, sejít se v takovém počtu, abychom mohli na soutěž vyrazit. (foto)

autor: Iva Hrazdirová5. července
pohárová soutěž PS-8 na Provodově. Na začátku prázdnin se naši hasiči vydali na první soutěž s naší mašinou PS-8, aby zavzpomínali, jak se soutěžilo dřív. Soutěž se konala v nedalekém Provodově. Po příjezdu jsme se zaregistrovali. Poté proběhl nástup a mohlo se jít na věc.

     Náš tým šel na řadu jako 5., takže jsme měli dost času obhlídnout taktiku ostatních týmů. Když jsme přišli na řadu, tak jsme trošku znervózněli, ale po výstřelu z nás vše spadlo a šlo se na věc. První pokus probíhal skoro bez problému, ale z námi nepochopitelných důvodů, se nám udělal suk na jednom z proudů a než se vše dalo dohromady, tak nás to stálo několik vteřin. Po útoku jsme vše probrali a připravili na druhý pokus.

     Ten jsme rozběhli stylem dát do toho vše a to se i dařilo, jen mašina sála o něco déle, takže i druhý pokus nebyl nejlepší. To nás v konečném pořadí posunulo na 5. místo. I takto se nám soutěž velice líbila, protože to byla trochu změna od klasických závodů a protože jsme si ji užili v přátelské atmosféře a pohodě. Doufáme, že to nebyla naše poslední soutěž tohoto typu a že ještě ukážeme, že i s osmičkou by nám to mohlo jít. (foto)

autor: Zdeňa Kűhr29. června
3. soutěž GP 8. okrsku v Lužkovicích. První půlka okrskového GP se završila u hasičů v Lužkovicích. Standardní trať, která začínala slalomem s podlezem a oběhnutím kužele, dále pokračovala pomocnou základnou, dalším oběhnutím kužele, prolezením traktorové pneumatiky a proskákáním další pneumatiky, jsme již znali z minulých ročníků a tak nás nemohlo nic překvapit, snad. Trénink jsme úspěšně zvládli a na soutěž jsme byli aspoň takto připraveni. Ani nestandardní čas začátku dopoledne v 10 hodin nás nezaskočil, tedy až na pár výjimek.

     Ale dost obecně a poďme se podívat na výkony týmů. Jako první šli na start domácí borci a předvedli opravdu dobrý výkon, za který se stydět rozhodně nemuseli. Následovaly holky z Lípy, které letos nemají soupeře, a to doslova. Poté šly Paseky, favorit loňských ročníků, kterému se letos smůla lepí na paty. My to dobře známe, a když to nejde, tak to prostě nejde. I tentokrát to nevyšlo. V traktorové pneumatice se vyskytl problém a než se podařilo vedení natáhnout, byl dobrý čas fuč.

     Následovala Klečůvka, která se vlezla do minuty a po nich již my. Věci nachystané, poslední ťukačka pro štěstí a poďme na start. Po startu šlo vše dobře, možná až moc. Vše očividně klaplo, pneumatiky ok, vše spojené a proskákané a čas se zastavil na krásných cca 41,5 sekundy. Tomu se říká hozená rukavice. Následovali kluci z Ostraty a Lípy. Oběma se něco nepovedlo a časy nad minutu nás neohrozily. Poslední na řadu šly Jaroslavice. Tam to ještě jisté nebylo. I přes změnu v týmu na poslední chvíli se jim útok velmi povedl a chybělo málo a předehnaly nás. Naštěstí se tak nestalo a nám se podařilo vítěznou šňůru prodloužit na 3 vítězství v řadě. Poděkování určitě patří všem v týmu, kdo se soutěží zúčastnili.

     Do druhé půle našeho GP tak vstupujem s nejmenším možným počtem trestných bodů a budeme doufat, že podobné výsledky budou následovat. Další soutěž bude na Želechovických Pasekách, tak se uvidí. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa64,140 s2výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí41,421 s5
2.  Jaroslavice42,733 s8
3.  Lužkovice51,707 s1
4.  Želechovické Paseky55,194 s3
5.  Klečůvka58,951 s4
6.  Lípa61,609 s7
7.  Ostrata64,365 s6
Tým Ostraty dostal trestné sekundy 2x5s za neoběhnutí 2 kuželů.průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa1+1+1= 3průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1+1= 3
2.  Jaroslavice3+2+2= 7
3.  Lípa2+5+6= 13
4.  Želechovické Paseky5+4+4= 13
5.  Ostrata4+3+7= 14
6.  Lužkovice7+7+3= 17
7.  Klečůvka6+7+5= 18
29. června
pohárová soutěž mladých hasičů na Veselé. Poslední červnovou sobotu jsme se se dvěma družstvy mladých hasičů vydali na pohárovou soutěž na Veselou. V týmu mladších žáků proběhly, vzhledem k nemoci jednoho ze soutěžících, ještě před odjezdem drobné změny. Toto oslabení a lehké zdržení u rozdělovače jim ve výsledku přineslo 9. místo ze 12-ti zúčastněných týmů.

     Starším žákům se v tento den vedlo o poznání lépe a vše klaplo na jedničku. Bezchybný útok jim zajistil 3. místo, taktéž ze 12-ti družstev.

     Zpestřením pro všechny zúčastněné byla zajisté stříkaná pěna, která všechny osvěžila. Tuto zajistili kluci z SDH Slušovice. (foto)

autor: Iva Hrazdirová22. června
pohárová soutěž mladých hasičů na Provodově. Další červnová sobota patřila soutěži mladých hasičů na Provodově. Soutěž se konala v areálu fotbalového hřiště. Měli jsme štěstí i na dobré počasí, kdy nebylo tak horko jako v minulých dnech. To jsme ocenili především při čekání, než přijdeme na řadu. Bylo zde totiž více než 20 týmů.

     Na řadu jsme šli 16. a začalo nám lehce pršet. Po startu vypadalo, že všechno půjde jako po másle. Bohužel se nám nepodařilo zapojit béčko do stroje. Po opětovném zapojení a přidání plynu tentokrát odletěl přetlakový ventil, který se patrně vyšrouboval z důvodu přetočené hadice. My jsme se ale nevzdávali a znovu vše zapojili a požární útok dokončili. Za to jsme si od diváků i pořadatelů zasloužili pochvalu a potlesk.

     Jelikož čas byl hodně blízko k jedné minutě, rozhodli jsme se odjet dřív a nečekat na vyhlášení. Od pořadatelů jsme ale ještě dostali balíček se sladkostmi, které jsme snědli po cestě domů. I když se nám to tentokrát nepovedlo, domů jsme přijeli optimističtí a v očekávání další soutěže, na které tento výsledek napravíme. (foto)

autor: Kryštof Balajka22. června
soutěž TFA v Loučce. Bratr Patrik Coufalík a sestra Ivana Hrazdirová se v tuto sobotu vydali reprezentovat náš sbor na soutěž TFA - železný hasič vizovických vrchů, pořádanou hasiči z Loučky. Trať to nebyla nijak jednoduchá, ba naopak. Běželo se v zásahovém obleku (muži třívrstvý, ženy jednovrstvý), zásahové přilbě a s dýchacím přístrojem na zádech. Začátek trati byl pod rozhlednou a prvním stanovištěm byl hammer box (muži 30+30 úderů, ženy 15+15). Následovalo smotání hadice B a její umístění do připraveného boxu. Další úsek byl veden po příjezdové cestě z kopce dolů. Překlopení pneumatiky (muži 2x, ženy 1x), přenos 25 kg závaží (muži 2 závaží, ženy 1), seběhnutí kopce, kde byla připravena mašina. Do této zapojit hadice B (muži 2x2B, ženy 1x2B) a jejich roztažení zpět do kopce. Zpáteční přenos závaží a překlopení pneumatiky. Pro muže byl dále připraven transport figuríny pomocí Rautekova úchopu na danou vzdálenost. Ženy měly tento úsek vynechaný. Poslední část už byla "pouze" výstup na místní rozhlednu Doubravu, která se pyšní 174 schody.

     Pro oba účastníky to byla cenná zkušenost na opravdu nelehké trati a zajisté je "nakopne" k tvrdému tréninku na další závody tohoto typu. (foto zde a zde)

autor: Iva Hrazdirová15. června
2. ročník Memoriálu Vladislava Žitného v Želechovicích n. Dř. Třetí červnovou sobotu se uskutečnil již druhý ročník našeho memoriálu pojmenovaného podle našeho významného člena Ladi Žitného. Celkově šlo o 16. ročník pohárové soutěže mladých hasičů v požárním útoku. Letos, i přesto, že se nám konečně podařilo poskládat družstvo mladších i starších žáků, se jej zúčastnilo pouze družstvo starších. Vše odstartovalo v 9 hodin nástupem všech 26 zúčastněných družstev.

     Naši šli na řadu jako první. Vzhledem k problému na časomíře však svůj pokus museli opakovat, což nám ve výsledku pomohlo k lepšímu času. I tak se bohužel umístili na 8. místě ze 14 týmů ve své kategorii. (foto)

autor: Iva Hrazdirová


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Vlachova Lhota16,80 s24
2.  Újezd17,32 s13
3.  Veselá20,31 s16
4.  Doubravy „C“23,46 s14
5.  Doubravy „B“25,28 s11
6.  Provodov30,98 s3
7.  Trnava32,75 s19
8.  Doubravy „A“33,16 s8
9.  Klečůvka42,00 s5
10.  Hřivínův Újezd43,79 s22
11. - 12.  HrobiceN18
11. - 12.  Želechovické PasekyN12výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky15,76 s9
2.  Hrobice17,62 s26
3.  Provodov19,55 s6
4.  Trnava „A“19,92 s23
5.  Ludkovice „A“21,74 s4
6.  Loučka23,30 s21
7.  Lípa25,64 s2
8.  Želechovice nad Dřevnicí26,73 s1
9.  Trnava „B“27,78 s20
10.  Prštné28,40 s15
11.  Hřivínův Újezd29,35 s25
12.  Ludkovice „B“37,35 s7
13. - 14.  DoubravyN17
13. - 14.  ÚjezdN10
1. června
2. soutěž GP 8. okrsku na Ostratě. Druhá soutěž okrskového GP se konala na nedaleké Ostratě. Na místě se sešly ženy z Lípy a všechny mužské týmy zařazené v GP. Trať byla stejná jako minulý rok a počasí asi taky, bez mráčku a vedro. Jako první se na start postavili domácí borci, kteří předvedli solidní útok. Poté následovaly ženy z Lípy, kterým se útok také povedl. Následovaly Jaroslavice, které zabraly a doslova o chlup překonaly domácí tým.

     Poté jsme se nachystali my. Trénink proběhl v podstatě za deště, takže jsme naplnili staré rčení "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti". Po výstřelu jsme běželi na pomocnou základnu a dále dopředu. Vše perfektně sedlo a terče spadly v čase pod 40 sekund, což nám zajistilo průběžné první místo. Pak nezbývalo než jen doufat, že se nikomu náš čas nepodaří překonat. Tak se i stalo a ani Lípa ani Paseky nás nepokořily a tak jsme mohli slavit opět ZLATO. Soutěž se nám opravdu povedla a všem v týmu patří uznání za perfektní výkon. Další soutěž bude v Lužkovicích, tak uvidíme, jak to dopadne tam. Snad opět dobře. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa50,242 s2výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí36,635 s4
2.  Jaroslavice40,653 s3
3.  Ostrata40,835 s1
4.  Želechovické Paseky41,007 s8
5.  Lípa45,757 s7
6.-7.  LužkoviceN5
6.-7.  KlečůvkaN6
Tým Lužkovic dostal N kvůli odpojenému béčku na rozdělovači.
Tým Klečůvky dostal N kvůli ulomeným zubům na B koncovce na mašině.průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa1+1= 2průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1= 2
2.  Jaroslavice3+2= 5
3.  Lípa2+5= 7
4.  Ostrata4+3= 7
5.  Želechovické Paseky5+4= 9
6.  Klečůvka6+7= 13
7.  Lužkovice7+7= 14
26. května
pohárová soutěž mladých hasičů na Želechovických Pasekách. Na konci května jsme opět vyrazili spolu s dětmi na soutěž. Tentokrát na Želechovské Paseky. Vzhledem k počtu soutěžních družstev se dnes šlo jen na jeden pokus. Opět jsme postavili jak družstvo mladších, tak starších žáků.

     U mladších, vzhledem k onemocnění jednoho z nich, ještě ráno probíhaly drobné změny a tak byla cítit všudypřítomná nervozita. Po nespojení koncovek u spoje "C", které se podařilo dotáhnout a zapojit, již vše vypadalo, že dnes se nám útok podaří dokončit. A podařilo! Bohužel z toho ale nakonec bylo "N", za přešlap jednoho z proudařů u nástřikové čáry.

     Starším se vedlo o poznání lépe a po drobném zaváhání u koše už vše běželo jak mělo. Bohužel se nám na soutěžích daří o poznání méně než na tréninku a tak z toho bylo 5. místo s časem 21:25 s. (foto)

autor: Iva Hrazdirová25. května
pohárová soutěž MH a 1. soutěž GP 8. okrsku na Klečůvce. Poslední květnová sobota patřila pohárové soutěži mladých hasičů a 1. soutěži v seriálu soutěží Grand Prix 8. okrsku. Od 12 hodin začínali mladí hasiči. Těm byla soutěž vypsána na 2 pokusy. Našim nejmladším se 1. pokus nepovedl, protože nestihli dotáhnout hadice na dostatečnou vzdálenost pro sestříknutí terčů. Našim starším se na útoku pro změnu pokazil rozdělovač, kdy jsme měli zavřené všechny ventily a ztratili jsme mnoho sekund. Druhé pokusy však byly lepší a oba týmy si značně polepšily. Pro naše nejmladší to byla cenná zkušenost, jelikož to byla jejich první soutěž v tomto roce. Po sobotě plné zážitků jsme se přesunuli na dětský den v areálu Střelnice v Želechovicích.

autor: Kryštof Balajka

     Od 15 hodin pak začala soutěž GP. Jako první se na start postavili domácí, kteří nám ukázali zhruba jak by to mělo vypadat. Hned po nich provedly svůj pokus jediné holky na soutěži a to ty z Lípy. Chybělo málo, aby se dostaly pod minutu. Ale i tak to byl dobrý útok. Třetí jsme byli my, jelikož jsme v tento den měli ještě kácení máje s dětským dnem, tak abychom to nějak vše postíhali. Potrénované jsme měli a úplně stejně jsme to udělali i nyní. Základna poskládaná, pak na start a po výstřelu jako střely dopředu. Vše klaplo na jedničku a po zapojení celého vedení terče spadly v čase necelých 44 sekund. Jelikož jsme pak už museli jet, tak jsme se výsledky dozvěděli později. Ale nakonec nás už nikdo nepřekonal a my jsme tak vzali hned na začátku sezóny 1. místo. Tomu říkám start do sezóny. Uvidíme, zda se nám zadaří i na další soutěži za týden v Ostratě. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa60,090 s2výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí43,492 s3
2.  Lípa43,699 s7
3.  Jaroslavice47,047 s5
4.  Ostrata50,326 s6
5.  Želechovické Paseky51,604 s8
6.  Klečůvka52,191 s1
7.  Lužkovice65,820 s4průběžné pořadí v okrskové GP – ženy

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Lípa1= 1průběžné pořadí v okrskové GP – muži

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1= 1
2.  Lípa2= 2
3.  Jaroslavice3= 3
4.  Ostrata4= 4
5.  Želechovické Paseky5= 5
6.  Klečůvka6= 6
7.  Lužkovice7= 7
11. května
okrsková soutěž na Želechovických Pasekách. V odpoledních hodinách jsme se s naším družstvem starších mladých hasičů a mužů sešli na výletišti na Žel. Pasekách. Soutěž začínala ve 13. hodin a první byly na řadě štafety. V kategorii mladých hasičů se začalo štafetou dvojic a u mužů a žen štafetou 4x100m. Našim mladým hasičům se štafeta bezproblémů povedla. Narozdíl od družstva mužů, kteří si v sestavě: Patrik Coufalík (bariéra), Miroslav Smolka (proskok oknem), David Směšný (přenos minimaxu) a Kryštof Balajka (hadice) vysloužili z důvodu špatné předávky ,,Nko".

     Další na řadě byla disciplína požární útok. Zde se bohužel mladým hasičům útok nepovedl. Po problémech na stroji se nám rozpojily savice a to znamenalo jediné, diskvalifikaci. Celkově jsme se pak skončili na 4. místě. Ale jak se říká: ,,Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se" a my jsme s obměněným týmem získali především zkušenosti a na blížící se soutěži na Klečůvce určitě zabojujeme o lepší výsledek.

     Útok mužů byl bezchybný a čas nestačil pouze na družstvo z Jaroslavic. To nás součtem bodů z disciplín posunulo na překvapivé 2. místo celkově. Teď nás čeká první soutěž GP a doufáme, že nám forma zůstane nejen na tuto soutěž, ale i přes celou sezónu. (foto)

autor: Kryštof Balajka

výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Želechovické Paseky86,70 s1.19,28 s1.2
2.  Klečůvka124,79 s2.32,60 s2.4výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Želechovické Paseky64,10 s1.15,98 s1.2
2.  Jaroslavice65,20 s2.26,08 s3.5
3.  Lípa81,61 s4.24,78 s2.6
4.  Želechovice n. Dř.66,60 s3.N4.7výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Lípa88,41 s1.26,10 s1.2výsledková listina – muži

umístěnísdhčas štafetypořadí ve štafetěčas útokupořadí v útokutrestné body
1.  Jaroslavice72,90 s1.23,30 s1.2
2.  Želechovice n. Dř.N6.24,08 s2.8
3.  Želechovické Paseky91,66 s3.29,17 s5.8
4.  Klečůvka84,34 s2.30,00 s6.8
5.  LípaN6.24,50 s3.9
6.  LužkoviceN6.26,98 s4.10
24. března
okresní kolo uzlovací soutěže na Březůvkách. Na tuto soutěž postupovali pouze 4 nejlepší (z každé kategorie - mladší/starší) z každého sboru, který prošel okrskovým kolem. Náš sbor jela reprezentovat Adéla Zichová, Adéla Polepilová a Vašek Tarabus.

     Již od samotného rána nám štěstí příliš nepřálo, ale nevzdávali jsme se a naplněni nadějí vyrazili dobrým výsledkům naproti. Bohužel nám štěstí tento den opravdu nepřálo a v hodně silné konkurenci, kdy se ze všech sborů předvedli opravdu ti nejlepší z nejlepších, se nám příliš nedařilo.

     Nejlepším časem dne bylo necelých 11s, kterému jsme opravdu nemohli konkurovat a to i přes to, že časy kolem 17s už u našich starších žáků nejsou nic nezvládnutelného.

     Po cestě domů jsme se ještě společně zastavili na zmrzlinu a poté už pokračovali domů užít se hezkého počasí. (foto)

autor: Iva Hrazdirová17. února
okrsková uzlovací soutěž mladých hasičů v Jaroslavicích. Třetí únorovou neděli jsme se se šesti našimi členy vydali na okrskovou uzlovací soutěž do Jaroslavic. Začátek byl stanoven již na 9. hodinu ranní, což většinu z nás jistě příliš nepotěšilo. Nicméně vše probíhalo nadmíru hladce a organizovaně. Pořadí bylo určeno dle příjezdu, což pro nás znamenalo start z pomyslného posledního místa. Všechny děti, které se soutěže účastnily, se již řadily do kategorie starších, což byla oproti loňskému roku trošku změna a časy, které nám v kategorii mladších stačily k obsazení předních příček, se letos neukázaly zas až tak dobré.

     Každý ze soutěžících měl celkem 4 pokusy a na nás čekala tato umístění: Marek Čuřík 5. místo, Vašek Tarabus 7. místo, Adéla Zichová 8. místo, Adéla Polepilová 10. místo, Hana Balajková 14. místo a Honza Stejskal 15. místo z celkem 16 soutěžících v kategorii starších. (foto)

autor: Iva Hrazdirová