soutěže 2020
15. srpna
pohárová soutěž v Žopech. Předposlední prázdninovou sobotu vyrazili naši členové na soutěž v požárním útoku se starou mašinou PS-8, která se konala v Žopech u Holešova. Soutěže se zúčastnilo jedenáct družstev, složených z mužů, žen i dětí. Požární útok se prováděl v 7 lidech a začínal různými disciplínami. Každý ze závodníků měl tu svou. Patřilo mezi ně například skákání v pytli, přenos člověka na nosítkách nebo bouchání kladivem, tzv. hammer box, poté všichni dobíhali na základnu, kde měli nachystané své vybavení. Celý útok byl zakončen sestřikem plechovek. Naši borci šli na řadu jako čtvrtí a už od začátku na nich bylo znát, že se chtějí poprat o stupínek na bedně. Chlapům se podařil opravdu skvělý výkon a i přes pár malých chybiček urvali krásné třetí místo. (naše foto, foto a video sdh žopy)

autor: Michal Špendlík15. srpna
vyhodnocení grand prix 8. okrsku, sezóna 2020. Ročník 2020 byl poznamenán epidemií koronaviru COVID-19, kvůli němuž byla spousta akcí zrušena či odsunuta. Toto se týkalo taktéž činnosti hasičů ve sportovní a kulturní rovině.

     Po určitém uvolnění situace jsme se v našem okrsku domluvili, že i letos naši Grand Prix zrealizujeme. Soutěže na Klečůvce a v Ostratě byly sice zrušeny bez náhrady, ale zbylé 4 soutěže se nakonec uskutečnily. V letošním roce se na vlastní žádost žen z Lípy sloučily obě kategorie v GP a byla tedy jen jedna společná. Navíc se letošního ročníku nakonec nezúčastnili kluci z Ostraty.

     Ani v tomto období nikoho neopustila touha vyhrát a i my jsme se do soutěžení pustili se vší vervou. V Lužkovicích se nám povedlo urvat 1. místo a získat náskok na největší rivaly, kluky z Pasek. Druhé byly Jaroslavice a bronz brali domácí.

     Druhá soutěž byla v Lípě. Na pozměněné trati se nám opět zadařilo a opět jsme k nám vezli pohár za 1. místo. Druhé byly Paseky a třetí Jaroslavice.

     Před třetí soutěží na Pasekách bylo celkové skóre na naší straně, ale i tak jsme chtěli pokračovat v započaté zlaté šňůře. Bohužel pro nás místní kluci byli opravdu velice dobře připraveni na domácí soutěž a tak jsme se umístili na druhém místě, což i tak bylo do poslední soutěže super. Třetí byla nakonec Lípa.

     Poslední soutěž se konala na domácím poli. Nakonec se dalo dohromady i béčko, což bylo fajn. Trať jsme letos změnili a největší změnou bylo asi sání z potoka namísto klasického kýblování. Útok se nám podařil v podstatě tak, jak jsme chtěli, i když s menším zaváháním a tak jsme čekali co ostatní. Nikdo už nás nedokázal předehnat a 1. místo na domácí půdě znamenalo jediné. Stříbro si odvezli kluci z Pasek a třetí byla Klečůvka, která z toho měla fakt radost.

     Po vyhodnocení soutěže následovalo vyhodnocení celé GP, jejíž pořadí je níže v tabulce. Nám tedy patřilo zasloužené 1. MÍSTO a letošní ročník je tedy náš! Je třeba zmínit ještě umístění Lužkovic. Řízením osudu se v celkovém pořadí umístily na 3. místě, což je historický úspěch a kluci museli slavit opravdu mohutně. Kluci z Lípy měli stejný počet bodu i počet umístění a poslední hledisko před losem bylo umístění na domácí soutěži, které vyšlo lépe pro již zmíněné Lužkovice. Tohle jsme tu snad ještě neměli.

     Doufejme, že příští sezóna již bude probíhat ve standardním režimu a všichni se opět ve zdraví sejdeme na všech soutěžích.


konečné pořadí v okrskové GP

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1+2+1= 5
2.  Želechovické Paseky5+2+1+2= 10
3.  Lužkovice3+5+4+4= 16
4.  Lípa4+4+3+5= 16
5.  Jaroslavice2+3+7+6= 18
6.  Klečůvka6+6+6+3= 21
7.  Lípa - ženy7+7+5+7= 26
15. srpna
4. soutěž GP 8. okrsku v Želechovicích nad Dřevnicí. Poslední letošní soutěž covidového ročníku GP se tradičně konala u nás. Pro letošní rok byla změna trati a to po lehkém slalomu následovala pomocná základna, na které bylo možno spojovat vybavení, dále následovala trubka v zemi, která musela být oběhnuta soutěžícími, kteří běželi směrem k terčům. Za pomocnou základnou cca 20m byla základna s mašinou a v potoce káď, takže se muselo sát a některé týmy s tím očividně měly velké problémy. Je vidět, že mašiny se nyní orientují vesměs na kýblování.

     Nakonec dorazily, až na ženy z Lípy, všechny týmy přihlášené letos v GP. Nakonec se daly dohromady i naše ženy, ale jelikož jich nebyl dostatek, museli za ně soutěžit i muži a tak automaticky spadly do kategorii mužů.

     Jako první jsme odstartovali my. Po menším zaváhání na pomocné základně a problémku u savic vše klaplo, jak mělo a i tak byl čas celkem dobrý. Následovaly další týmy a my čekali na kluky z Pasek. Předvedli pěkný pokus, ale po problémech se sáním byl jejich čas horší. Dále už neměl nikdo lepší čas než my a tak jsme doma získali zaslouženě cenné 1. místo. Naše béčko také neudělalo ostudu. Čas sice nestačil o fous na bronz, ale toto bylo způsobeno dlouhým sáním. I tak supr výkon vzhledem k okolnostem. Ovšem velký úspěch u nás zaznamenala Klečůvka, jejíž 3. místo byl opravdu velký úspěch a kluci z toho byly upřímně nadšení.

     Po ukončení soutěže a bouchání šampáňa jsme se dali do přípravy areálu na večerní zábavu se skupinou RestharD. Ale to už je jiná písnička. Děkujeme všem, co nás přišli na soutěž či večer na zábavu podpořit. Zvláštní poděkování patří naší obci, která nám na tuto akci finančně přispěla. (foto)


výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dř. „A“35,27 s1
2.  Želechovické Paseky36,68 s3
3.  Klečůvka48,21 s7
4.  Želechovice nad Dř. „B“54,59 s5
5.  Lužkovice58,97 s2
6.  Lípa62,32 s4
7.  JaroslaviceN6
Tým Jaroslavic dostal N, protože měl při sestříknutí terčů překřížené proudy.

1. srpna
3. soutěž GP 8. okrsku na Želechovických Pasekách. Třetí a tedy předposlední soutěž letošní covidové GP se konala na Želechovických Pasekách. Trať byla stejná jako loni. Start u mostku, pak 2x přes potok a útěk na základnu, kde se vše spojilo a utíkalo se dopředu do lesa. Zde se nacházela překážka, kterou jak vodní vedení tak soutěžící museli podlézt a dále pak proudy musely ještě další překážku podběhnout.

     Na místo se dostavili všichni letošní účastníci GP a navíc i sbor z Prštného a také domácí béčko. Jako první se na start postavilo domácí áčko, které zaběhlo krásný čas necelých 34 sekund. V tu chvíli jsme věděli, že pokud chceme udělat bednu, ne-li zlato, bude to maso. Další Jaroslavice bohužel nedotáhly jeden útok až k terčům a tak pokus nedokončily. Další následovala Klečůvka, které se útok povedl a to samé také holkám z Lípy a mužům z Lužkovic. Ovšem v žádném super čase. Pak jsme šli na řadu my. Bohužel se nám útok nepovedl, jak bysme si představovali. Problém v útoku a na rozdělovači jsme řešili za pochodu a po zastavení času to bylo prozatímní druhé místo. I tak super. Lípa ani pasecké béčko nás nepokořili a tak zbývalo pouze Prštné. Bohužel pro ně ale při útoku použili pouze 2 béčka oproti stanoveným třem a tak kluci dostali eNko. Stříbro na Pasekách je dobrý úlovek a na poslední soutěži doma se rozhodne o letošní koronavirovém vítězi. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa59,11 s6výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky „A“33,52 s1
2.  Želechovice nad Dřevnicí35,90 s2
3.  Želechovické Paseky „B“43,46 s8
4.  Lípa49,91 s7
5.  Lužkovice54,12 s1
6.  Klečůvka72,76 s3
7. - 8.  JaroslaviceN2
7. - 8.  PrštnéN9
Tým Jaroslavic dostal N, protože nesestříkl pravý terč.
Tým Prštného dostal N, protože nesoutěžil se stanoveným nářadím.průběžné pořadí v okrskové GP

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1+2= 4
2.  Želechovické Paseky5+2+1= 8
3.  Lípa4+4+3= 11
4.  Jaroslavice2+3+7= 12
5.  Lužkovice3+5+4= 12
6.  Klečůvka6+6+6= 18
7.  Lípa - ženy7+7+5= 19
25. července
2. soutěž GP 8. okrsku v Lípě. Po čtrnácti dnech po soutěži v Lužkovicích se konala druhá v pořadí a to v nedaleké Lípě. Trať byla změněná a to zrcadlově otočená směrem od konce hřiště k sokolovně. Jinak byla v podstatě totožná. Start na hřišti, průběh slalomem, oběh ochranné sítě za bránou, pomocná základna, následovalo okno, přes které vše muselo jít a už hurá k terčům. Tentokrát se soutěže zúčastnily i ženy z Lípy. Zato muži z Ostraty se definitivně letošního ročníku GP neúčastní, což je opravdu škoda, jelikož jejich výkony byly opravdu velmi dobré.

     Hned po příjezdu jsme šli zkontrolovat terén a trať. Jako první šlo na řadu domácí áčko, kterému se útok povedl bez viditelných problémů. Následovaly Lužkovice se standardním výkonem a po nich Paseky, které předvedly o cca 2 sekundy lepší čas než domácí. To tedy byla výzva a my věděli, že pokud chceme uspět, musíme do toho dát vše. Následovaly domácí ženy, ale po problému u okna a zamotání útočných hadic byly rády, že útok nakonec dokončily. I tak potlesk.

     Po nich jsme již šli na řadu my. Sice jsme měli lehce polátaný tým a dokonce za nás snad poprvé v historii soutěžila žena. Hleďme ale na výkony a to je to hlavní. Vystartovali jsme jako střely a vše jsme jeli přesně podle tréninku. Zdálo se, že všechno klape jak má, ale košař spadl u pomocné základny, pak následoval problém se spojením pravého proudu za oknem, ale nikdo nic neřešil a šli jsme do plných. Po sestřiku jsme nevěřili vlastním očím, ale čas byl i po těchto těžkostech lepší jak kluků z Pasek. Prostě mazec.

     Po nás šla Klečůvka a po nich Jaroslavice, na které jsme čekali, co předvedou. Výborný útok, ale nakonec o chloupek za Pasekami. V tu chvíli jsme již tak trošku doufali v nejlepší. Ale poslední šlo ještě domácí béčko a to mohlo bez problému překvapit a tak jsme s jásotem ještě radši počkali. Klukům se útok povedl v pohodě, ale časově na nás nestačili a my jsme tak zvítězili po Lužkovicích i zde v Lípě. Zajímavostí je, že lípské týmy mužů se lišily přesně o 3 sekundy. No jak často tohle uvidíte? :D Třetí soutěž následuje za týden na Pasekách, kde již půjde do tuhého, jelikož do konce letošního GP zbývají již jen 2 soutěže. (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa105,73 s4výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí43,16 s5
2.  Želechovické Paseky43,80 s3
3.  Jaroslavice44,02 s7
4.  Lípa „A“45,74 s1
5.  Lípa „B“48,74 s8
6.  Lužkovice75,09 s2
7.  Klečůvka80,09 s6průběžné pořadí v okrskové GP

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+1= 2
2.  Jaroslavice2+3= 5
3.  Želechovické Paseky5+2= 7
4.  Lužkovice3+5= 8
5.  Lípa4+4= 8
6.  Klečůvka6+6= 12
7.  Lípa - ženy7+7= 14
11. července
1. soutěž GP 8. okrsku v Lužkovicích. I přes koronavirový problém jsme se rozhodli v našem okrsku uspořádat další ročník našeho Grand Prix. Soutěže na Klečůvce a v Ostratě sice byly zrušeny bez náhrady, ale zbylé 4 soutěže se uskuteční. Letošní první soutěž se tedy konala v Lužkovicích.

     Bohužel se do letošního ročníku nepřihlásily další ženy a jako jediné tak zůstávají holky z Lípy. Ty si samy řekly o to, aby letos soutěžily v kategorii mužů společně s námi, jelikož je to samotné již nebaví. Bohužel na tuto soutěž se ale nedostavily. A to nakonec ani kluci z Ostraty.

     My co jsme se zúčastnili, jsme do toho ale dali všechno a první letošní soutěž jsme si užili. Jako první se na start postavili domácí a útok se jim povedl bez chybičky. Další na řadě byla Klečůvka, která dokončila až po více jak minutě. Třetí jsme byly my. Po špatně provedeném startu místního startéra jsme ztratili několik sekund ale i tak jsme ve zmatku pokračovali. Z toho následovalo dalších pár chyb při spojování béček a následně u rozdělovače, což nás stálo mnoho drahocenných sekund. O prvním místě jsme si mohli nechat jen zdát a spoléhali jsme na zázrak, aby to bylo aspoň na bronz, když už vůbec něco.

     Po nás vyběhla Lípa, které se ale nezadařilo a čas se zastavil o pár sekund za naším. První vlaštovka. Následovaly Jaroslavice, kterým se ale nepodařilo v dobrém čase shodit jeden z terčů. Druhá vlaštovka. Jako poslední se na start postavily obávané Paseky. Tým sice nebyl sestaven ze standardních honáků, ale u nich člověk nikdy neví a tak jsme čekali, co bude. Nakonec dokončili s horším časem a my jsme nevěřícně čuměli na výsledkovou tabuli :D První místo! Je to tam! Nečekané umístění jsme náležitě oslavili a už se nám blíží závod v Lípě. Hin sa ukáže. (foto)


výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí47,324 s3
2.  Jaroslavice49,050 s5
3.  Lužkovice49,602 s1
4.  Lípa50,845 s4
5.  Želechovické Paseky53,399 s6
6.  Klečůvka73,420 s2průběžné pořadí v okrskové GP

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1= 1
2.  Jaroslavice2= 2
3.  Lužkovice3= 3
4.  Lípa4= 4
5.  Želechovické Paseky5= 5
6.  Klečůvka6= 6
7.  Lípa - ženy7= 7
20. června
3. ročník Memoriálu Vladislava Žitného v Želechovicích nad Dřevnicí. I přes veškerá koronavirová opatření jsme se po předchozím průzkumu mezi sbory rozhodli uspořádat další ročník naší dětské pohárové soutěže. Kromě zákeřného viru nás v den soutěže ještě potrápilo počasí a děti tak soutěžily v pravém hasičském počasí, v dešti.

     Nakonec dorazilo celkem 7 týmů mladších žáků a 10 týmů starších žáků. I přes problémy s lidskými zdroji se na start nakonec postavilo i naše družstvo, což je dobře. Děti se očividně snažily, ale v mokrém terénu to bylo velmi těžké. Skloubit tak opatrnost s touhou po co nejlepším čase se ne vždy podařilo. Ze všech týmů je potřeba zmínit zejména Mirošov a Paseky s časy přes 16 sekund ve starších a Lhotu "A" a Prštné v mladších, kteří se vlezli pod 20 sekund, což jsou opravdu skvělé výkony. Zejména těmto týmům se útok i v náročných podmínkách povedl opravdu parádně. 1. místo v kategorii mladších žáků získala již zmíněná Lhota "A" a 1. místo ve starších pak již uvedený Mirošov. (foto)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lhota „A“18,29 s8
2.  Prštné19,15 s6
3.  Lhota „B“20,49 s4
4.  Želechovické Paseky22,37 s14
5.  Loučka31,23 s17
6.  Vizovice38,89 s7
7.  PozloviceN10výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Mirošov16,07 s15
2.  Želechovické Paseky16,99 s16
3.  Prštné18,51 s9
4.  Vizovice;19,01 s2
5.  Šarovy-Salaš19,48 s5
6.  Ludkovice „B“24,51 s13
7.  Hostišová35,91 s3
8.  Želechovice nad Dřevnicí40,74 s1
9.-10.  Ludkovice „A“N11
9.-10.  PozloviceN12
16. února
okrsková uzlovací soutěž mladých hasičů v Jaroslavicích. Třetí únorovou neděli jsme se zúčastnili první uzlovací soutěže na Jaroslavicích, abychom zde změřili síly s ostatními sbory. Za mladší žáky soutěžil David Polepil, který se snažil ze všech sil dosáhnout, co nejlepšího času, avšak jeho pečlivost, aby měl všechny uzly správně ho stála drahocené vteřiny, které se projevily na celkovém hodnocení. Celkově se umístil na předposlední příčce. Za starší žáky náš sbor reprecentovali Vašek Tarabus, Adéla Polepilová a Matěj Kulička. Nejlépe se z nich umístil Vašek, který s krásným časem 16.60 sekund obsadil druhou příčku. Všem zúčastněným moc gratulujeme. (foto)

autor: Verča Zichová