soutěže 2021
25. září
silová soutěž TFA v Želechovicích nad Dřevnicí. Bratra Coufalíka takhle jednou napadlo (myslím, že u piva - jak jinak :D), že by se u nás mohlo uspořádat téefáčko. Jedná se o náročnou soutěž plnou silových úkolů jako např. překonání bariéry či okna, motání hadic, přesun 80 kg figuríny, bouchání kladivem v hammerboxu, přenášení hadic a další všemožné cviky a úkony. Celý nápad nakonec zrealizoval a dotáhl do úspěšného konce, za což je třeba sundat pomyslný klobouček.

     Nakonec se klání zúčastnilo celkem 18 závodníků, což je paráda. Nutno podotknout, že tento nultý, první (těžko říct jaký vlastně) ročník byl určen jen pro náš okrsek, aby si to mohli zkusit zejména ti hasiči, kteří nemají s takovou soutěží zkušenosti a ostrý závod by je mohl zbytečně odradit. Vše se povedlo na výbornou díky zapálení jak Patrika tak i jeho party hic, jenž tuto akci vlastně spískali. Šťávu celému zápolení dodala navíc i místní komentátorská hvězda Mr. Haff, který přítomné v podstatě vtáhl do děje a mít k tomu ještě 3D brýle, tak je to jako by člověk sám závodil. Bomba akce to prostě byla. (foto)
4. září
5. soutěž GP 8. okrsku na Klečůvce. Finální soutěží byla tento rok netradičně ta na Klečůvce. Po nečekaném posunu po domácí soutěži na 1. misto průběžného pořadí jsme věděli, že zde půjde o všechno a rozhodovat se o celkovém vítězi bude až dnes.

     Jako klasicky první proběhl nástup, rozlosování a mohlo se jít soutěžit. Když přišla řada na nás, tak jsme byli lehce pod tlakem. Každá chybička nás může stát celkové první místo. Náš útok proběhl dle představ bez nějakých větších komplikací s celkem dobrým časem. Bohužel se před nás dostalo družstvo Lípy o půlvteřinku a nakonec nás svým časem předběhli i naši největší soupeři z Pasek (o další půlvteřinku), takže časy moc rozdílné nebyly. Na této soutěži jsme se tedy umístili na třetím místě, což nás posunulo v celkovém pořadí bodově stejně s klukama z Pasek, ale díky tomu, že dosáhli většího počtu vítězství v průběhu sezóny, připadlo prvenství jim.

     Tento ročník byl opravdu zajímavý a napínavý až do konce a už se můžeme těšit na ten další. I přes to, že jsme nakonec skončili druzí, jsme konec sezóny řádně oslavily. Jedna zajímavost je, že putovní pohár od svého vzniku ještě neopustil Želechovice. Buď ho vyhráli ogaři z Pasek, nebo my. Zatím je to tedy spíš takový obecní pohár než putovní.

autor: Zdeněk Kűhr

výsledková listina

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky41,076 s5
2.  Lípa41,456 s2
3.  Želechovice nad Dřevnicí42,042 s3
4.  Klečůvka51,570 s1
5.  Lužkovice53,882 s6
6.  Polichno69,380 s7
7.  Lípa ženy80,840 s4
8.  JaroslaviceNX
Družstvo Jaroslavic se soutěže nezúčastnilo.

14. srpna
4. soutěž GP 8. okrsku v Želechovicích nad Dřevnicí. Letos se u nás netradičně nekonala poslední soutěž, ale předposlední. Poslední bude letos na Klečůvce na začátku září. Na domácí půdě jsme připravili velmi náročnou soutěž. Ta začínala lehkým slalomem, za kterým byla pomocná základná s vybavením, o kus dál byla nachystaná mašina a sálo ze z kádě z potoka. Vodní vedení i závodníci museli podlézt nízkou lavičku a vydat se do těžkého svahu, kde čekala ještě hranice, za kterou museli útočníci v okamžiku shození terčů být. Bylo to tak náročné, až se to pořádně nepodařilo ani nám. Natrénováno jsme měli, ale v den soutěže byla naše jednotka vyslána na výjezd k pátrání po pohřešované osobě ve Zlíně - Mladcové. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jak vlastně budeme soutěžit a kdo hlavně. V záloze jsme měli ještě na poslední chvíli poskládaný B tým a vše bylo značně nejisté. Naštěstí kluci dorazili a s půlhodinovým zpožděním se začalo.

     Nám slibně rozběhnutý útok zhatila chyba na proudu a u savic. Konečný čas přes minutu nevěštil nic dobrého a my už jsme házeli pověstné flinty do žita. To jsme ale nikdo netušili, jak se vše ještě zajímavě vyvine. Hned po nás startující Paseky měly obrovský problém nasát vodu a tak průběžný favorit letošního ročníku skončil až v druhé půlce výsledné tabulky. Klukům z Lípy se útok povedl o trochu lépe než nám a následoval náš B tým. Ti útok provedli velmi šikovně, nenechali se vyhecovat a průběžně obsadili první místo. Dalším překvapením byl nedokončený útok Jaroslavic a taktéž Polichna. Kluci z Klečůvky byli pomalejší o 5 setin sekundy než náš A tým a Lužkovicím se již lepší čas také nepodařil a tak se stalo neskutečné, čemuž nikdo po útoku A týmu rozhodně nevěřil. B tým nakonec opravdu zvítězil a A tým skončil na bronzu. Celkovým pořadím v našem okrskovém GP to pěkně zamíchalo a rozhodne poslední soutěž na Klečůvce. To bude MASO ! ! ! (foto)


výsledková listina – ženy

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Lípa ženy70,19 s5výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dř. „B“55,80 s4
2.  Lípa58,71 s3
3.  Želechovice nad Dř. „A“60,70 s1
4.  Klečůvka60,75 s8
5.  Lužkovice64,08 s9
6.  Želechovické Paseky80,16 s2
7.-8.  JaroslaviceN6
7.-8.  PolichnoN7
Družstvo Jaroslavic nedokončilo (uzel na hadici C na jednom z proudů).
Družstvo Polichna nedokončilo, jelikož jejich stroj nenasál vodu.průběžné pořadí v okrskové GP

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1+2+3+2= 8
2.  Želechovické Paseky2+1+1+6= 10
3.  Lípa5+4+2+1= 12
4.  Klečůvka7+5+4+3= 19
5.  Lužkovice3+7+6+4= 20
6.  Jaroslavice4+3+7+7= 21
7.  Lípa - ženy6+6+5+5= 22
8. srpna
3. soutěž GP 8. okrsku v Lípě. Další soutěž letošního GP se konala v nedaleké Lípě místo původního termínu. Trať byla zase jiná než vloni. Start byl za nádržemi s vodou za fotbalovým hřištěm, seběhlo se pod hřiště, kde byla pomocná základna, dále byla káď a mašina a na této úrovni se vyběhlo svahem a brankou na hřiště, kde v dálce byly terče.

     Jako první se na start postavili domácí borci. Jejich útok byl povedený a my čekali na další pokusy. Čas Jaroslavic byl o trochu horší, ale nakonec dostali N za rozpojování sacího vedení bez povelu rozhodčího. Druhý domácí tým složený jak z žen, tak z mužů měl čas více než 40 sekund. Následující Paseky ukázaly krásný útok a i s menší chybičkou pod svahem to dopadlo velmi dobře. Pak jsme šli my. Rozběhnuto jsme měli výborně, ale bohužel chyba u savic nás stála drahocenné sekundy při čekání na vodu a tak to znamenalo průběžné 3. místo. Poslední Lužkovice nás už nepokořily a tak nám ten bronz i zůstal. Další soutěž je na domácí půdě. (foto)


výsledková listina

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky31,81 s5
2.  Lípa „A“33,70 s1
3.  Želechovice nad Dřevnicí37,78 s6
4.  Klečůvka40,69 s4
5.  Lípa „B“ ženy45,82 s3
6.  Lužkovice46,95 s7
7.  JaroslaviceN2
Družstvo Jaroslavic dostalo N za rozpojování sacího vedení před pokynem rozhodčího.průběžné pořadí v okrskové GP

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky2+1+1= 4
2.  Želechovice nad Dřevnicí1+2+3= 6
3.  Lípa5+4+2= 11
4.  Jaroslavice4+3+7= 14
5.  Lužkovice3+7+6= 16
6.  Klečůvka7+5+4= 16
7.  Lípa - ženy6+6+5= 17
31. července
2. soutěž GP 8. okrsku na Želechovických Pasekách. Jelikož soutěž v Lípě byla přesunuta (spousta Lípjanů jela pomáhat po tornádu na Hodonínsko) tak se stala druhou soutěží ta na Pasekách. Sjely se všechny týmy pihlášené do GP a navíc Polichno. Trať byla stejná jako již několik let. Start byl u vjezdové brány do areálu, sbíhalo se do koryta potoka, výběh na břeh, znova přes potok na základnu, dále podlez ráhna do lesa a proudy zase pod dalším ráhnem z lesa ven k terčům.

     První šli na řadu domácí a předvedli opravdu super útok. Byl to risk, který ale vyšel a čas byl výborný. Následovaly Lužkovice, které ale dostaly N, jelikož jeden člen týmu ztratil na trati botu (soutěžící musí pokus dokončit s tím, s čím začal). Třetí jsme šli my. Jelikož nás bylo pouze 8, museli jsme zvolit jistotu před riskem a tak to i dopadlo. Výsledek nebyl z nejlepších, ale čas o necelé 4 sekundy za Pasekama byl slušný. Polichno ani holky z Lípy nás neohrozily a následovaly Jaroslavice, kterým se útok povedl, ale čas se nakonec zastavil daleko za hranicí 40 sekund. To samé kluci z Lípy. Chybělo málo a poslední startující, Klečůvka, získala bronz, což by se jistě mohutně oslavilo. Další soutěž bude v Lípě a to dopoledne, tak uvidíme, kdo ze sebe dostane tentokrát víc. (foto)


výsledková listina

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky33,41 s1
2.  Želechovice nad Dřevnicí37,13 s3
3.  Jaroslavice44,32 s6
4.  Lípa44,63 s7
5.  Klečůvka45,13 s8
6.  Polichno54,61 s4
7.  Lípa - ženy67,34 s5
8.  LužkoviceN2
Družstvo Lužkovic nedokončilo kvůli ztrátě výstroje během útoku.průběžné pořadí v okrskové GP

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky2+1= 3
2.  Želechovice nad Dřevnicí1+2= 3
3.  Jaroslavice4+3= 7
4.  Lípa5+4= 9
5.  Lužkovice3+7= 10
6.  Klečůvka7+5= 12
7.  Lípa - ženy6+6= 12
10. července
1. soutěž GP 8. okrsku v Lužkovicích. Jak jsme se domluvili na okrskové schůzi tak to i bylo. První soutěž letošního ročníku Grand Prix 8. okrsku se konala v nedalekých Lužkovicích. Na start se postavilo celkem 7 týmů včetně týmu žen z Lípy. Ty i letos budou závodit společně s muži v jedné kategorii.

     Jako první šli na řadu domácí borci, kteří zaběhli opravdu dobrý čas, a konečný bronz na jejich soutěži jim po zásluze patří. Hned po nich šli kluci z Pasek. Ti v podstatě nezaváhali a ujali se prozatímního vedení. Následovali muži z Lípy, kterým se útok nepodařil dle představ. Poté jsme se už začali chystat my. Jelikož byla spousta lidí odjetá pryč, byly jsme pouze v 8 lidech, což je při soutěžích tohoto typu prostě handicap. Poprali jsme se s tím ale statečně a odměnou nám byl o chloupečíček lepší čas než ten pasecký. Týmy Jaroslavic, žen z Lípy ani Klečůvka nás už nepřekonaly a tak jsme si z první letošní soutěže odvezli cenné zlato. Hned za týden v Lípě nás čeká druhá soutěž. (foto)


výsledková listina

umístěnísdhčas útokustartovní číslo
1.  Želechovice nad Dřevnicí45,18 s4
2.  Želechovické Paseky45,22 s2
3.  Lužkovice46,42 s1
4.  Jaroslavice58,77 s5
5.  Lípa64,75 s3
6.  Lípa - ženy68,51 s6
7.  Klečůvka69,38 s7průběžné pořadí v okrskové GP

prozatímní umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovice nad Dřevnicí1= 1
2.  Želechovické Paseky2= 2
3.  Lužkovice3= 3
4.  Jaroslavice4= 4
5.  Lípa5= 5
6.  Lípa - ženy6= 6
7.  Klečůvka7= 7
2. července
soutěž TFA ve Velkých Karlovicích - Tísňavách. V pátek 2. července se uskutečnil první TFA závod, zařazen do Zlínské ligy železných hasičů ve Velkých Karlovicích - Tísňavách. Jednalo se, jako každý rok, o noční závod. Za náš sbor letos vyrazila reprezentovat pouze Ivana Hrazdirová, která se na start postavila asi půl hoďky před půlnocí. Závod zdárně dokončila s časem 4:41:69 a umístila se na 11. místě z celkem 14 startujících. (foto, foto pořadatele)

autor: Iva Hrazdirová
19. června
4. ročník Memoriálu Vladislava Žitného v Želechovicích nad Dřevnicí. Dlouho se kvůli covidu nevědělo, co se bude v následujících měsících dít, ale nakonec to dopadlo dobře a společně s uvolněním vládních nařízení jsme se rozhodli, že uspořádáme naši tradiční dětskou soutěž. A dopadlo to nadmíru dobře.

     Celkově se zúčastnilo 13 týmů (6 mladších, 7 starších). I my jsme měli své zástupce a to v obou kategoriích. Jelikož bylo týmů 13, rozhodli jsme se, že se půjde na dva pokusy.

     První pokus našim týmům nevyšel dle jejich představ a tak jsme doufali, že druhé pokusy budou lepší. Zato v mladších se útok povedl zejména Prštnému, které pokořilo čas 18 sekund. Ve starších pak zazářila Hostišová s časem pod 17 sekund a Lípa s časem lehce nad 17 sekund.

     Druhé pokusy byly pro naše týmy o poznání lepší, ale i tak to nestačilo na pohárové příčky. Nejlépe se u mladších zadařilo Pasekám, které zaběhly útok za necelých 16 sekund a ve starších pak defakto o třídu všechny porazila Hostišová s časem pod 15 sekund. Celou soutěž provázelo opravdu spoustu krásných útoků a i děti si to očividně užívaly. Společně s poháry pak převzaly všechny soutěžní týmy i sladkou odměnu a pak se pomalu všichni rozjeli zpět domů. (foto)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas 1. útokučas 2. útokustartovní číslo
1.  Želechovické Paseky18,49 s15,69 s11
2.  Prštné17,97 s17,21 s10
3.  Hrobice18,12 s18,75 s4
4.  Loučka18,79 s28,68 s2
5.  Hostišová20,84 s27,41 s3
6.  Želechovice nad Dřevnicí29,54 s27,04 s1výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas 1. útokučas 2. útokustartovní číslo
1.  Hostišová16,71 s14,76 s5
2.  Hrobice24,53 s15,81 s6
3.  Lípa17,28 s19,52 s12
4.  Polichno43,90 s20,90 s7
5.  Želechovické Paseky22,94 s21,47 s13
6.  Želechovice nad Dřevnicí43,90 s26,34 s8
7.  Klečůvka63,15 sN9
Družstvo Klečůvky nedokázalo v limitu sestříknout levý terč.