zásahy 2017

neděle 27. srpna
Zlín - Klečůvka. Další výjezd nás stihl zrovna při uklízení stánku na Barumce. Zhruba o tři čtvrtě na 5 odpoledne nám došly sms, že hoří hala ČOV na Klečůvce. Část členů odjela na zbrojnici, kde již čekali další a jelo se na místo určení. Po cestě ale vyšlo najevo, že nejde o žádnou halu, ale o nějakou starou opuštěnou boudu a požár je již skoro zlikvidován. Po dojetí na místo jsme se nahlásili veliteli zásahu a na jeho pokyn jsme poté odjeli zpět na základnu. Oficiální zpráva HZS Zlínského kraje zde.

Tohoto výjezdu se zúčastnilo 8 našich členů: Patrik Coufalík, Michal Gahura, Tomáš Gahura, Daniel Hamšík, Michal Směšný, Josef Ševčík, Roman Špendlík, Ladislav Zicha. A také 1 člen SDH Želechovice - Paseky: Lukáš Kruťa.

pondělí 3. července
Hvozdná/Veselá. Letošním v pořadí čtvrtým výjezdem pro nás byl zásah u požáru stohu balíkované slámy na pomezí katastrálních území obcí Hvozdná a Veselá. Poplach nám byl vyhlášen ve 20:30 jako střídání hasičů, kteří byli na místě již několik hodin. Zásah spočíval v tom, že nakladač z místního družstva rozhrabal několik balíků slámy na volnou plochu, pak slámu rozhrabali ještě více hasiči vidlemi a potom se vše prolilo vodou. Následně nakladač stohoval takto mokrou slámu na vedlejší hromadu. Kromě této činnosti jsme my a další jednotky na místo vozili kyvadlově vodu našimi cisternami. Zhruba ve 2 hodiny v noci na úterý bylo v podstatě hotovo a všichni kromě Štípy jsme se mohli vrátit na základnu. Jednotka Štípy zůstala na místě jako dohlídka. Oficiální zpráva HZS Zlínského kraje zde. (foto)

Tohoto výjezdu se zúčastnilo 8 našich členů: Patrik Coufalík, Petr Dolanský, Michal Gahura, Daniel Hamšík, Petr Hrazdira, Zdeněk Kűhr, Otakar Ronza, Michal Směšný. A také 1 člen SDH Želechovice - Paseky: Lukáš Kruťa.

čtvrtek 25. května
Želechovice nad Dřevnicí. Již třetím výjezdem pro nás byla technická pomoc s hledáním pohřešované osoby v naší obci. Ve čtvrtek nás z klidného dne vyrušila siréna a vzápětí sms o výjezdu. Jednalo se o pohřešovanou osobu, jejíž auto se našlo v naší obci na stráži - u křížku.

Po dostavení se členů jednotky i sboru na místo srazu, jsme po briefingu vyšli směrem k zatáčce u Pegasu, kde jsme v rojnici pročesávali les směrem k pile Pešl. Pokračovali jsme dále na Želechovické paseky, kde jsme sešli kolem Obůrků na cestu. Z tama jsme se dopravili auty zpět na výchozí bod, odkud mělo být po menším občerstvení dále pokračováno v hledání. Po asi čtvrt hodině nám bylo oznámeno, že osoba byla viděna na kamerovém záznamu v centru obce a další hledání tak již nemá význam. Po akci byla pro všechny připravena klobása v sále místní sokolovny. Celý zásah trval cca 4 hodiny. V době psaní článku již byla hledaná osoba živá a zdravá vypátrána společně s druhou osobou, ale to je již jiný příběh. (foto)

Tohoto výjezdu se zúčastnilo 16 našich členů: Barbora Cekotová, Patrik Coufalík, Tomáš Čechmánek, Petr Dolanský, Michal Gahura, Daniel Hamšík, Petr Hrazdira, Ivana Hrazdirová, Bronislav Kotas, Zdeněk Kűhr, Katka Kűhrová, Ondřej Malaník, Otakar Ronza, Michal Směšný, Roman Špendlík, Josef Šuba.

středa 29. března
Lípa nad Dřevnicí. Dalším letošním výjezdem byl požár polního porostu/louky na Lípských pasekách. Chvilku po pravém poledni se obcí rozezněla siréna a členům výjezdové jednotky dorazily sms o výjezdu do vedlejší obce. Zpočátku byl problém místo požáru najít, ale po pár minutách se povedlo. I když byl oheň velký, profíkům a dalším již přítomným sborům se ho podařilo dostat pod kontrolu ještě před naším příjezdem. Zřejmě nebylo jasné, jak se situace vyvine a tak velitel zásahu přistoupil k povolání další cisterny s vodou, jelikož na místě se samozřejmě žádný zdroj vody nenachází. Po sečkání na místě jsme asi po čtvrt hodině byli odesláni zpět na základnu.

Tohoto výjezdu se zúčastnilo 5 našich členů: Petr Dolanský, Zdeněk Kűhr, Bronislav Kotas, Michal Směšný, Roman Špendlík.

pátek 3. března
Želechovice nad Dřevnicí. Zruba v 23:59 byla v obci spuštěna siréna a výjezdové jednotce přišly sms o výjezdu k požáru chatky u RD na ulici Osvobození v naší obci. Hledat jsme nic nemuseli, protože již podle dalších informací a očitým svědkům jsme věděli, kam máme jet. Jednalo se o zahradní domek/chatku na pozemku zbouraného rodinného domu vedle zkratky k vlakové zastávce. Zhruba za 7 minut jsme vyjeli a asi za 2 minuty jsme byli na místě. Ihned po příjezdu jsme se nahlásili veliteli zásahu a ihned jsme natáhli jeden útočný proud C směrem k ohni a společně s hasiči HZS Zlínského kraje ze stanice Zlín jsme začali hasit chatku a okolí. Za chvilku přijeli další členové jednotky novým dopravním automobilem Ford. Brzo jsme ji pokřtili :) Po uhašení chatky a zjištění, že vevnitř nikdo nebyl jsme rozebrali konstrukci střechy a stěn, kvůli uhašení skrytých ložisek požáru a nakonec jsme z důvodů bezpečnosti celou chatku strhli k zemi, protože nosná konstrukce byla značně narušená a v budoucnosti by mohla sama spadnout. Poté jsme vše důkladně prolili vodou a kolem druhé hodiny ranní jsme se vrátili na základnu. Oficiální zpráva HZS Zlínského kraje zde.

Tohoto výjezdu se zúčastnilo 11 našich členů: Patrik Coufalík, Petr Dolanský, Michal Gahura, Tomáš Gahura, Daniel Hamšík, Petr Hrazdira, Zdeněk Kűhr, Otakar Ronza, Michal Směšný, Josef Ševčík, Radomír Špendlík. A také 1 člen SDH Želechovice - Paseky: Lukáš Kruťa.