zásahy 2017

středa 29. března
Lípa nad Dřevnicí. Dalším letošním výjezdem byl požár polního porostu/louky na Lípských pasekách. Chvilku po pravém poledni se obcí rozezněla siréna a členům výjezdové jednotky dorazily sms o výjezdu do vedlejší obce. Zpočátku byl problém místo požáru najít, ale po pár minutách se povedlo. I když byl oheň velký, profíkům a dalším již přítomným sborům se ho podařilo dostat pod kontrolu ještě před naším příjezdem. Zřejmě nebylo jasné, jak se situace vyvine a tak velitel zásahu přistoupil k povolání další cisterny s vodou, jelikož na místě se samozřejmě žádný zdroj vody nenachází. Po sečkání na místě jsme asi po čtvrt hodině byli odesláni zpět na základnu.

Tohoto výjezdu se zúčastnilo 5 našich členů: Petr Dolanský, Zdeněk Kűhr, Bronislav Kotas, Michal Směšný, Roman Špendlík.

pátek 3. března
Želechovice nad Dřevnicí. Zruba v 23:59 byla v obci spuštěna siréna a výjezdové jednotce přišly sms o výjezdu k požáru chatky u RD na ulici Osvobození v naší obci. Hledat jsme nic nemuseli, protože již podle dalších informací a očitým svědkům jsme věděli, kam máme jet. Jednalo se o zahradní domek/chatku na pozemku zbouraného rodinného domu vedle zkratky k vlakové zastávce. Zhruba za 7 minut jsme vyjeli a asi za 2 minuty jsme byli na místě. Ihned po příjezdu jsme se nahlásili veliteli zásahu a ihned jsme natáhli jeden útočný proud C směrem k ohni a společně s hasiči HZS Zlínského kraje ze stanice Zlín jsme začali hasit chatku a okolí. Za chvilku přijeli další členové jednotky novým dopravním automobilem Ford. Brzo jsme ji pokřtili :) Po uhašení chatky a zjištění, že vevnitř nikdo nebyl jsme rozebrali konstrukci střechy a stěn, kvůli uhašení skrytých ložisek požáru a nakonec jsme z důvodů bezpečnosti celou chatku strhli k zemi, protože nosná konstrukce byla značně narušená a v budoucnosti by mohla sama spadnout. Poté jsme vše důkladně prolili vodou a kolem druhé hodiny ranní jsme se vrátili na základnu. Oficiální zpráva HZS Zlínského kraje zde.

Tohoto výjezdu se zúčastnilo 11 našich členů: Patrik Coufalík, Petr Dolanský, Michal Gahura, Tomáš Gahura, Daniel Hamšík, Petr Hrazdira, Zdeněk Kűhr, Otakar Ronza, Michal Směšný, Josef Ševčík, Radomír Špendlík. A také 1 člen SDH Želechovice - Paseky: Lukáš Kruťa.