zásahy 2018

středa 23. května
Želechovice nad Dřevnicí. V 17:49 byla v obci spuštěna siréna a výjezdové jednotce přišly sms o výjezdu naší jednotky k požáru na území naší obce, konkrétně na ulici Nádražní. Jakmile se několik chlapů sešlo na zbrojnici, ihned jsme vyjeli k požáru a jelikož k místu vedou pouze dvě úzké cesty, museli jsme jet pomaleji. Když jsme přijížděli, na místě již byli profíci ze Zlína, kteří právě natahovali vodní vedení k požáru. Po domluvě s velitelem zásahu jsme taky natáhli jeden proud na střechu rodinného domu nacházejícím se za vlakovou zastávkou (bývalá hospoda). Naštěstí se oheň podařilo dostat pod kontrolu celkem rychle a po uhašení ohně jsme začali rozebírat konstrukci střechy kvůli skrytým ložiskům požáru. Po nějakém čase s občasným proléváním vodou byla práce hotová a profíci odjeli. My jsme zůstali na dohlídku na místě až do pozdních nočních hodin. Oficiální zpráva HZS Zlínského kraje zde.

Tohoto výjezdu se zúčastnilo 7 našich členů: Patrik Coufalík, Petr Dolanský, Tomáš Gahura, Gajdošík Jaroslav, Michal Špendlík, Radomír Špendlík, Roman Špendlík. A také 1 člen SDH Želechovice - Paseky: Lukáš Kruťa.