zásahy 2018

čtvrtek 18. října
Želechovice nad Dřevnicí. Uběhlo pár dní a měli jsme další výjezd. Nahlášen byl požár lesního porostu někde na Želechovických Pasekách. Jeli jsme podle adresy uvedené v sms na Lípských Pasekách, ale po přijetí na místo a spojení se s operačním jsme zjistili, že to byla adresa orientační a požár resp. kouř byl nahlášen z Provodova. Po projetí až na Vyhlídku a ke koňským stájím jsme se po dohodě s operačním vraceli nazpět směrem k pile Pešl. Zhruba v půlce cesty jsme se potkali se Zlíňákama, s kterými jsme si vyměnili informace a poté jsme jeli cestou nad benzínkou zpět do obce. Nikde nebylo nic vidět a tak jsme byli poslání zpět na základnu.

Tohoto výjezdu se zúčastnilo 6 našich členů: Patrik Coufalík, Petr Dolanský, Michal Gahura, Daniel Hamšík, Petr Hrazdira, Otakar Ronza, Michal Směšný, Michal Špendlík, Roman Špendlík. A také 2 členové SDH Želechovice - Paseky: Adam Kruťa, Lukáš Kruťa

neděle 14. října
Provodov. Tentokrát jsme byli povolání do nedalekého Provodova, kde hořela rekreační chata. Výjezd trval jako obvykle a po příjezdu na místo již byl požár pod kontrolou místních bratrů a zlínských profíků. Po domluvě s velitelem zásahu jsme začali rozebírat konstrukce chatky a odklízet ohořelé uskladněné dřevo. Následně jsme doplnili vodu do cisterny profíků a po další době jsme odjeli zpět na základnu. Oficiální zpráva HZS Zlínského kraje zde.

Tohoto výjezdu se zúčastnilo 7 našich členů: Petr Dolanský, Michal Gahura, Daniel Hamšík, Zdeněk Kűhr, Michal Směšný, Michal Špendlík, Roman Špendlík. A také 1 člen SDH Želechovice - Paseky: Lukáš Kruťa.

středa 29. srpna
Želechovice nad Dřevnicí. Druhý výjezd byl letos opět v katastru naší obce. Tentokrát se jelo na Paseky, kde hořela střecha na rodinném domě. Chvilku po 18. hodině nám byl vyhlášen poplach a po seběhnutí několika lidí na zbrojnici jsme vyjeli na místo. Při příjezdu již byli profíci na střeše a tak jsme se šli nahlásit veliteli zásahu. Požár na střeše ještě před jejich příjezdem částečně zlikvidovali majitelé domu a tak profíci jen dohasili zbytky ohnisek možného požáru. Po asi hodině strávené na místě bylo konstatováno, že další přítomnost profíků a nás na místě již není třeba a tak jsme všichni odjeli. Na místě zůstali na dohlídku hasiči z Pasek. Oficiální zpráva HZS Zlínského kraje zde.

Tohoto výjezdu se zúčastnilo 6 našich členů: Tomáš Gahura, Daniel Hamšík, Petr Hrazdira, Otakar Ronza, Michal Směšný, Michal Špendlík.

středa 23. května
Želechovice nad Dřevnicí. V 17:49 byla v obci spuštěna siréna a výjezdové jednotce přišly sms o výjezdu naší jednotky k požáru na území naší obce, konkrétně na ulici Nádražní. Jakmile se několik chlapů sešlo na zbrojnici, ihned jsme vyjeli k požáru a jelikož k místu vedou pouze dvě úzké cesty, museli jsme jet pomaleji. Když jsme přijížděli, na místě již byli profíci ze Zlína, kteří právě natahovali vodní vedení k požáru. Po domluvě s velitelem zásahu jsme taky natáhli jeden proud na střechu rodinného domu nacházejícím se za vlakovou zastávkou (bývalá hospoda). Naštěstí se oheň podařilo dostat pod kontrolu celkem rychle a po uhašení ohně jsme začali rozebírat konstrukci střechy kvůli skrytým ložiskům požáru. Po nějakém čase s občasným proléváním vodou byla práce hotová a profíci odjeli. My jsme zůstali na dohlídku na místě až do pozdních nočních hodin. Oficiální zpráva HZS Zlínského kraje zde.

Tohoto výjezdu se zúčastnilo 7 našich členů: Patrik Coufalík, Petr Dolanský, Tomáš Gahura, Gajdošík Jaroslav, Michal Špendlík, Radomír Špendlík, Roman Špendlík. A také 1 člen SDH Želechovice - Paseky: Lukáš Kruťa.