zásahy 2020
pondělí 10. února
Želechovice nad Dřevnicí - Paseky. Po deváté hodině dopolední zazněla v obci siréna a my věděli, co následuje. Tak trochu jsme to tušili i předem, že se něco bude dít. Nejen do našeho kraje totiž dorazil silný vítr, který vyvracel stromy a odnášel střechy. U nás to naštěstí obnášelo jen to první. Měli jsme nahlášený spadlý strom v části Želechovických Pasek, Zelené údolí. Po příjezdu na místo jsme zajistili místo zásahu a strom jsme postupně odstranili z komunikace. Poté nám operační sdělil, že směrem na Provodov jsou další stromy a tak jsme jeli dále. Nakonec jsme jeli až k Provodovu, ale žádný strom jsme již nenašli a tak jsme se vrátili po domluvě s operačním na základnu.

     Tohoto výjezdu se zúčastnilo 8 našich členů: Patrik Coufalík, Michal Gahura, Daniel Hamšík, Zdeněk Kűhr, Otakar Ronza, Michal Směšný, Michal Špendlík, Roman Špendlík.čtvrtek 9. ledna
Želechovice nad Dřevnicí. Šampaňské ještě není pomalu dopito, rachejtle nám stále zní v uších a už nás ze čtvrtečního podvečera probrala sms o výjezdu v naší obci, kde údajně měla hořet dílna u rodinného domu. Po rychlém výjezdu jsme jeli na místo nahlášení, ale nikde nic. Jeli jsme tedy dál po ulici a mezitím kontaktovali operační, když tu se v dálce zableskly majáky a my dojeli až skoro ke škole. Ihned jsme šli za velitelem zásahu od zlínských profíků pro info a nahlásit se. Na místě chytl kompostér, takže se nejednalo o žádnou velkou akci. Po chvilce setrvání na místě jsme byli posláni zpět na základnu.

     Tohoto výjezdu se zúčastnilo 8 našich členů: Petr Dolanský, Michal Gahura, Daniel Hamšík, Otakar Ronza, Michal Směšný, Michal Špendlík, Roman Špendlík, Ladislav Zicha. A také 2 členové SDH Želechovice - Paseky: Adam Kruťa, Lukáš Kruťa.