zásahy 2020

pondělí 10. února
Želechovice nad Dřevnicí - Paseky. Po deváté hodině dopolední zazněla v obci siréna a my věděli, co následuje. Tak trochu jsme to tušili i předem, že se něco bude dít. Nejen do našeho kraje totiž dorazil silný vítr, který vyvracel stromy a odnášel střechy. U nás to naštěstí obnášelo jen to první. Měli jsme nahlášený spadlý strom v části Želechovických Pasek, Zelené údolí. Po příjezdu na místo jsme zajistili místo zásahu a strom jsme postupně odstranili z komunikace. Poté nám operační sdělil, že směrem na Provodov jsou další stromy a tak jsme jeli dále. Nakonec jsme jeli až k Provodovu, ale žádný strom jsme již nenašli a tak jsme se vrátili po domluvě s operačním na základnu.

Tohoto výjezdu se zúčastnilo 8 našich členů: Patrik Coufalík, Michal Gahura, Daniel Hamšík, Zdeněk Kűhr, Otakar Ronza, Michal Směšný, Michal Špendlík, Roman Špendlík.

čtvrtek 9. ledna
Želechovice nad Dřevnicí. Šampaňské ještě není pomalu dopito, rachejtle nám stále zní v uších a už nás ze čtvrtečního podvečera probrala sms o výjezdu v naší obci, kde údajně měla hořet dílna u rodinného domu. Po rychlém výjezdu jsme jeli na místo nahlášení, ale nikde nic. Jeli jsme tedy dál po ulici a mezitím kontaktovali operační, když tu se v dálce zableskly majáky a my dojeli až skoro ke škole. Ihned jsme šli za velitelem zásahu od zlínských profíků pro info a nahlásit se. Na místě chytl kompostér, takže se nejednalo o žádnou velkou akci. Po chvilce setrvání na místě jsme byli posláni zpět na základnu.

Tohoto výjezdu se zúčastnilo 8 našich členů: Petr Dolanský, Michal Gahura, Daniel Hamšík, Otakar Ronza, Michal Směšný, Michal Špendlík, Roman Špendlík, Ladislav Zicha. A také 2 členové SDH Želechovice - Paseky: Adam Kruťa, Lukáš Kruťa.