soutěže 2007
20. října
okresní kolo hry Plamen – podzimní (první) část – mladí hasiči. První část této soutěže se uskutečnila ve Lhotce. Soutěžilo se ve dvou disciplínách: požární útok CTIF a závod všestrannosti („braňák“). Této části se za nás zúčastnili jen starší žáci a jejich výsledky se přičtou k výsledkům jární (druhé) části.
22. září
pojezdová soutěž mladých hasičů 11. okrsku. V tento den vedoucí našich žáků spolu s nimi vyrazil na Pojezdovou soutěž mladých hasičů 11. okrsku. V 8:30 se odjíždělo naší cisternou od zbrojnice a kolem 15:30 byli všichni živí a zdraví zpět. Tato soutěž byla netypická v tom, že se soutěžilo ve sportovních disciplínách a po požárním útoku či štafetě nebylo ani stopy. Pojezdová znamenala, že se na jednotlivé disciplíny jezdilo do různých obcí.

Trnava – slalom s hokejkou a tenisákem mezi kužely
            – chůze v pytli
            – skoky ala žabák

Březová – vázání uzlů
              – srážení kuželek hadicí

Slušovice – střelba ze vzduchovky
                – nošení vody v kelímcích do kanystru po dobu 1 minuty

po těchto zápoleních byla svačina

Veselá – házení tenisáku do úst panáka
            – hod granátem na cíl

Neubuz – slalom na kole mezi kužely
             – kop míče na bránu
             – házení kroužků na tyčku zatlučenou v zemi
             – házení tenisáku do úst panáka

Na posledním jmenovaném místě se čekalo na sečtení výsledků a mezitím si děti pochutnávaly na kabanosu. Nakonec jsme skončili třetí z pěti, za čož jsme si odvezli diplom a pohár. Nutno podotknout, že náš velice mladý tým nemohl na vyšší příčky pomýšlet, jelikož např. tým Neobuze se skládal z osmáků a deváťáků. Náši mlaďoši dostali dětský šampus za nejsympatičtější zúčastněné družstvo a naše hasička Karolína Ševčíková byla oceněna jako nejmladší účastník celé soutěže. Děti byly spokojené se svými výsledky a my děkujeme pořadatelům 11. okrsku za pozvání.
1. září
soutěž žáků a mužů v Neubuzi. Koncem září jsme poprvé vyrazili na hasičskou soutěž do Neubuze, jelikož jsme chtěli vyzkoušet i soutěžení s trochu jinými pravidly, než v GP, zároveň ale aby to byla soutěž pro nás, normální hasiče, prostě něco nového. Jelikož se na soutěž přihlásili i naši mladší žáci, vyráželi jsme s nimi několik hodin před začátkem soutěže mužů. Vyrazili jsme od naší zbrojnice rozdělení do Liazky a jedné Felicie, kde to chvíli vypadalo, že se do aut nevlezeme. Když jsme se do nich ale nasoukali za alespoň mírného zatížení mozků, jeli jsme celkem pohodlně.

Dorazili jsme do Neubuze s mírnou časovou rezervou, takže jsme měli před začátkem zápolení čas omrknout terén. Prohlédli jsme trať závodu, a za pár minut už jsme sledovali nástup družstev žáků. Zajímavostí této soutěže bylo rozhození a smotání hadice „C“ vybraným závodníkem, které bylo nutno provést ještě před začátkem samotného útoku. Samozřejmě již motání se započítávalo do soutěžního času. My, když jsme si ověřili, že toto se týká i soutěže mužů jsme ihned započali s výběrovým řízením na tento, zcela jistě, čestný úkol. Mezitím bez zádrhelů probíhala soutěž žáků, čehož jsme si mohli všimnout jak podle občasného zahučení klaksonu, o tom později, tak podle občasného řevu mašin, jak se z nich strojníci snažili dostat maximum, ale na druhou stranu se zase museli mírnit, aby se ze zatím malých dětí nestaly pouze přívěsky poletujících hadic. Chvíli poté, co jsme jako našeho „motače“ určili bratra Směšného, jsme šli omrknout útok našich nadějí do budoucna. Naši žáci se napjatí pohybovali na startovní čáře družstva, zatímco borec na motání byl připraven ke startu na opačné straně soutěžního prostoru. Když se ozval výstřel, vyrazil kupředu a rozhodil a smotal hadici. Potud šlo všechno vcelku dobře. Bohužel, požární útok dopadl o dost hůř, zejména kvůli zbytečnému zazmatkování rozdělovače. I když se nakonec všechno podařilo ustát, výsledný čas již zcela neodpovídal očekávaní. Žáci Želechovic si domů odvezli čtvrté místo.

Další na řadě byla soutěž žen, o které se nebudu příliš rozepisovat, jelikož náš sbor ženské družstvo, doufám, že jenom prozatím, nemá. No a nakonec přišel na řadu zcela jistě zlatý hřeb soutěžního odpoledne, soutěž mužů. Zde se musím zmínit, že vzhledem ke stavu naší mašiny jsme tuto museli poslat na důkladný repas, a soutěžili jsme se zapůjčenou mašinou od hasičů z Klečůvky, což mi teď otevírá prostor k poděkování.Po odsoutěžení dvou družstev jsme přišli na řadu my. Za nás se k motání hadice „C“ připravil již zmiňovaný Michal Směšný. Po odstartování vyrazil, rozhodil hadici a jal se ji rychle motat. Bohužel zde zjevně zapracovala nervozita a ačkoli Michal motal seč mu síly stačily, výsledku srovnatelného s tím, co se mu podařilo při zkoušení, nedosáhnul. Po smotání hadice tuto položil na určené místo a vyrazil zmáčknout klakson, kterým oznámil zbytku družstva, že se může pustit do požárního útoku. Všichni tedy vyrazili a snažili se co nejvíc zkorigovat čas po nepříliš vydařeném motání hadice. Všechno perfektně klaplo, slovy Zdeni Kűhra: „Nakýbloval jsem jak nikdy předtím“. Bohužel, zde se projevil nižší výkon nám zapůjčené mašiny, která se naprosto nemohla rovnat některým zde přítomným kouskům. Takže naši borci strávili cenné sekundy čekáním na vodu. Nakonec se přeci jen dočkali, bohužel, námi dosažený čas nás s jistotou poslal na poslední příčky soutěžní listiny. Když jsme viděli, s jakými mašinami přijela některá družstva, která ještě ani neměla odsoutěženo, rozhodli jsme se zbytečně nezůstávat a odjeli jsme zpět do Želechovic, kde nás čekala zakončena letošní sezóny na Střelnici. Snad budeme mít v Neubuzi víc štěstí příští rok. (foto, video žáci)

konečné výsledky Grand Prix

umístěnísdhtrestné body
1.  Želechovické Paseky
5
2.  Želechovice n. Dřevnicí
13
3.  Jaroslavice
19
4. – 5.  Lípa
27
4. – 5.  Prštné
27
6.  Ostrata
28
7.  Malenovice
30
8.  Klečůvka
31
18. srpna
soutěž GP v Želechovicích nad Dřevnicí. Zde se konalo poslední letošní klání soutěží Grand Prix 8. okrsku, kterého se nezúčastnily jenom sbory sem přihlášené, nýbrž i další z okolí. Účast 14ti týmů byla skvělá. Trasu jsme vymýšlet nemuseli, jelikož už je notoricky známá (rovinka od základny a vzhůru do kopce). Začátek byl v propozicích uveden na 16:00. Náš sbor vyslal do tohoto klání dva týmy - naše &bdquoáčko“ a druhý byl namixovaný ze členů našeho sboru a bývalých hasiček z SDH Prštné. Tým A startoval první a B jako poslední. Aby však tato soutěž nebyla tak jednoduchá, připravili jsme si ještě před základnou menší kličkovačku :o) Nebyla sice těžká, ale po soutěži se nám někteří soutěžící přiznali, že největší strach měli právě z tohoto. Náš útok jsme udělali za čas, který jsme neměli ani na tréninzích a tak jsme si pískali. To jsme ovšem nevěděli jak to vlastně celé dopadne. Naše útoky sice čekaly u terčů hodně sekund na vodu, ale naše mašina už několikaleté závodění bez větších oprav druhou půlku této sezóny nezvládala a tak se není čemu divit. Ale příští rok po repasu se budou divit všichni ;o) Po našem výkonu následovaly více či méně povedené pokusy, ale nikdo nás nepředběhl. Až se na start postavili Želechovické Paseky A, tak jsme věděli, že to tak jednoduché nebude a taky že jsme měli pravdu. Paseky nás pokořily o cca 10 sekund a rázem jsme byli druzí. Potom nás předběhly ještě Jaroslavice s čímž jsme vůbec nepočítali a ještě Želechovické Paseky B, takže nakonec na nás připadla nepopulární bramborová pozice. Náš druhý tým se nenechal zahanbit a i s tak poslepovaným mužstvo–ženstvem se umístil na skvělé sedmé pozici. Soutěžilo se v požárním útoku a stříkalo se na elektronické terče. (foto, video)


výsledková listina

umístěnísdhčas útoku
1.  Želechovické Paseky „A“
35,38 s
2.  Želechovické Paseky „B“
39,80 s
3.  Jaroslavice
43,98 s
4.  Želechovice n. Dřevnicí „A“
45,06 s
5.  Malenovice
45,18 s
6.  Prštné
49,83 s
7.  Želechovice n. Dřevnicí „B“
53,88 s
8.  Klečůvka
59,32 s
9.  Ostrata
60,05 s
10.  Slušovice
62,24 s
11.  Lípa – ženy
64,50 s
12.  Lípa – muži
65,57 s
13.  Ludkovice
66,67 s
14.  Horní Lhota
73,48 s
4. srpna
soutěž GP na Želechovických Pasekách. Začátek byl plánovaný na 16:00 a tak jsme vyjeli chvilku po půl čtvrté (máme to blízko takže žádné stresy se nekonaly). Po zkušenostech z „primátorky“ jsme si chtěli trať párkrát vyzkoušet a tak jsme den předtím na Paseky vyrazili. Trať byla stejná jako na již zmiňované „primátorce“, takže následovaly tři ostré útoky a jelo se domů.
Po příjezdu na soutěž se ještě notnou chvíli nic nedělo a při rozlosování pořadí startů na nástupu náš zástupce vytáhl číslo 9, což znamenalo, že budeme startovat předposlední na celé soutěži. Jelikož jsme měli dost času, probírali jsme strategii a hodnotili soutěžní styly ostatních sborů. První vystartovaly na trať domácí Paseky a skvělým časem 31,96s se usídlily v čele tabulky až do konce celého klání. Nejblíže času Pasek byly Jaroslavice, ale kvůli vlastní chybě byly diskvalifikovány. Druhou příčku jsme tedy nakonec vybojovali my, ale moc nechybělo a Prštné nás předběhlo. Při našem útoku se třásli i samotní Pasekáři, protože kdyby nám naše mašina sloužila tak jako Pasekám, možná by jsme je i porazili. Ale žádné kdyby a možná se nepočítá, takže jsme byli zase „jenom“ druzí. Paseky vyhrály všechny 4 již uskutečněné soutěže Grand Prix 8. okrsku a také okrskovou soutěž na Klečůvce, ze které postoupily do okresního kola. Snad se nám je podaří porazit aspoň na domácí půdě u nás v Želechovicích n. Dř. na poslední soutěži letošní GP a trošku si tak vylepšíme naše sebevědomí. Ovšem velkým záporem je stav naší mašiny, která tuto poslední soutěž snad vydrží a pak jede šupem na repas a úpravy do firmy THT s. r. o. v Poličce. Takže další ročník bude zase o trošku zajímavější :o) Soutěžilo se v požárním útoku. (foto)

výsledková listina

umístěnísdhčas útokuprůběžné pořadí v GP
1.  Želechovické Paseky „A“
31,96 s
   1. (4 trestné body)
2.  Želechovice n. Dřevnicí
40,30 s
   2. (10 trestných bodů)
3.  Prštné
40,91 s
   6. (22 trestných bodů)
4.  Slušovice
44,34 s
   neúčastní se
5.  Lípa – muži
46,35 s
   4. (19 trestných bodů)
6.  Ostrata
52,69 s
   5. (21 trestných bodů)
7.  Klečůvka
60,65 s
   7. (25 trestných bodů)
8.  Lípa – ženy
63,42 s
   neúčastní se
9.  Ludkovice
65,59 s
   neúčastní se
10. – 11.  Jaroslavice
N
   3. (17 trestných bodů)
10. – 11.  Želechovické Paseky „B“
N
   neúčastní se
SDH Malenovice se nezúčastnilo z důvodu zásahu u požáru v Malenovicích – 8. místo v GP (26. trestných bodů)
SDH Jaroslavice bylo diskvalifikováno pro dotek strojníka vybavení na základně předtím, než se ho dotkl někdo jiný z týmu.
SDH Želechovické Paseky „B“ bylo diskvalifikováno kvůli špatnému ustrojení jednoho svého závodníka při dokončení útoku.
28. července
soutěž GP v Ostratě. Tuto sobotu se pořádala další soutěž Grand Prix našeho okrsku. Na Ostratě to byla premiéra, jelikož zaujali místo SDH Lužkovice po jejich vyřazení z GP. Na tuto soutěž jsme původně neměli ani jet z toho důvodu, že jsme byli na výletě ve Velkých Karlovicích na chatě Miloňov. Nakonec jsme se ale rozhodli, že si z výletu „odskočíme“ a soutěžit budeme. Z Miloňova nás odjelo 5 v jednom autě a ostatní již čekali v Želechovicích u zbrojnice. Soutěž začínala ve čtyři hodiny odpoledne. Startovali jsme jako druzí, jelikož jsme původně měli jet hned po odsoutěžení nazpět. Ale poté, co jsme měli hotovo a výsledek vypadal velice pěkně jsme si říkali, že dneska bychom už konečně naše rivaly ze Želechovických Pasek mohli pokořit. Všechno vypadalo velice slibně. Ani jednomu ze sedmy týmů co startovaly po nás se nepodařilo nás předběhnout. Jako poslední se na start postavily Paseky a nikdo ani nedutal. Pasekářům na základně všechno klaplo a už se jen čekalo na výsledek. Jednomu z proudů se nepodařilo shodit terč na první pokus, ale jelikož zareagoval poměrně rychle, tak ho stihl shodit ještě dřív, než by měli horší čas než my. Plni zklamání nad malou ztrátou jsme převzali pohár za druhé místo a odjeli zpět na Miloňov. Skvělé druhé místo jsme sice poctivě zapili, ale trocha hořkosti v nás přece jen zůstala. Snad tedy na příští soutěži Paseky porazíme na jejich vlastní půdě a odvděčíme se jim za tento poslední výsledek :o) Soutěžilo se v požárním útoku a čas byl měřen pomocí ručních stopek. (foto, video)

výsledková listina

umístěnísdhčas útokuprůběžné pořadí v GP
1.  Želechovické Paseky
35,59 s
   1. (3 trestné body)
2.  Želechovice n. Dřevnicí
36,31 s
   2. (8 trestných bodů)
3.  Ostrata
37,76 s
   5. (16 trestných bodů)
4.  Hrobice
38,22 s
   neúčastní se
5.  Jaroslavice
40,31 s
   3. (10 trestných bodů)
6.  Malenovice
43,82 s
   6. (18 trestných bodů)
7.  Slušovice
44,03 s
   neúčastní se
8.  Štípa
44,97 s
   neúčastní se
9.  Lípa
51,63 s
   4. (15 trestných bodů)
10.  Prštné
52,87 s
   7. – 8. (19 trestných bodů)
SDH Klečůvka se nezúčastnilo – 7. – 8. místo v GP (19. trestných bodů)
21. července
soutěž GP v Lípě. V sobotu se konala již v pořadí druhá soutěž naší okrskové Grand Prix. Narozdíl od minula dorazily všechny sbory, které jsou do GP přihlášeny. Začátek byl v 16 hodin. Jelikož jsme na tuto soutěž půjčovali naši elektronickou časomíru, museli jsme vyjet asi o půl hodiny dřív než by normálně stačilo. Po nachystání a odzkoušení časomíry následoval nástup družstev a poté losování pořadí útoků. Místní byli samozřejmě jak je zvykem první a druhé byly Paseky, protože ještě jely na soutěž na nedaleký Provodov. My jsme startovali jako poslední. Startovalo také jedno družstvo žen a to z Lípy (zařazeny do kategorie muži). Pasekám se útok povedl více než dobře a ostatní se jen zkoušeli přiblížit jejich času. My jsme měli skvěle našlápnuto avšak udělali jsme několik chyb z nichž dvě byly závažnějšího charakteru. Nejdříve se při vybíhání od základny srazil náš proud s košařem, který právě přibíhal. Po tomto incidentu našemu proudu vypadlo jedno céčko z rukou a to byla ztráta, která už doběhnout nešla. Poté ještě bohužel neklaply savice. Tyto události nás odsoudily až na nepopulární bramborovou pozici. Ale nic zatím není ztraceno. Soutěžilo se v požárním útoku. (foto, video)

výsledková listina

umístěnísdhčas útokuprůběžné pořadí v GP
1.  Želechovické Paseky
33,67 s
   1. (2 trestné body)
2.  Lípa – muži
39,78 s
   4. (9 trestných bodů)
3.  Jaroslavice
39,94 s
   2.– 3. (6 trestných bodů)
4.  Želechovice n. Dřevnicí
42,04 s
   2.– 3. (6 trestných bodů)
5.  Malenovice
42,89 s
   7.– 8. (13 trestných bodů)
6.  Louky
45,39 s
   neúčastní se
7.  Lípa – ženy
57,24 s
   neúčastní se
8.  Slušovice
58,00 s
   neúčastní se
9.  Klečůvka
62,88 s
   5. (11 trestných bodů)
10.  Ostrata
70,87 s
   7.– 8. (13 trestných bodů)
11.  Prštné
N
   6. (12 trestných bodů)
Prštné bylo diskvalifikováno, protože za ně soutěžil hasič z jiného sboru, který již soutěžil za svůj sbor.
7. července
soutěž o pohár starosty na Hrobicích. Zpočátku to vypadalo, že na tuto soutěž nepojedeme, ale po středečním schůzování na Střelnici jsme se rozhodli, že každý pátek bude trénink a na tu soutěž do Hrobic pojedeme. Vyjeli jsme okolo 12:30 od zbrojnice a po menším bloudění na Hrobicích jsme dorazili na místní fotbalové hřiště. Cesta k němu byla tak úzká, že to vypadalo, že se na určené místo s tou naší „malou cisterničkou“ ani nedostaneme. Dobrá věc se ale nakonec podařila. Soutěžilo se ve 3 kategoriích (starší žáci, muži, ženy). Nejdříve odsoutěžili žáci a po nich přišli na řadu muži a ženy. Startovalo se podle příjezdu a jelo se na dva pokusy. My jsme byli na řadě jako sedmí. První pokus se povedl na výbornou a umístili jsme se na pěkné třetí pozici. Ve druhých pokusech se již nikdo nezlepšil (bohužel ani my) a tak jsme nakonec vybojovali pohár, diplom a šampaňské za třetí místo. S takovým výsledkem jsme byli celkem spokojeni i když na to druhé místo jsme měli :o( Tak snad příště. Soutěžilo se v požárním útoku. (foto, video)

výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útoku – 1. pokusčas útoku – 2. pokus
1.  Lukov
26,68 s
27,79 s
2.  Hrobice B
30,90 s
N
3.  Želechovice n. Dřevnicí
32,86 s
38,87 s
4.  Hrobice A
33,48 s
36,63 s
5.  Neubuz
33,62 s
44,31 s
6.  Ostrata
36,16 s
58,17 s
7.  Slušovice
52,56 s
53,27 s

23. června
soutěž o pohár primátora města Zlína na Želechovických Pasekách. V tento den toto byla již třetí akce našeho sboru. Odjížděli jsme ve 13:30 ze Střelnice plní chuti po skvělých výsledcích. Náš zástupce vylosoval startovní pozici číslo 14, což byla poslední. Nám to ale nevadilo, jelikož jsme se alespoň podívali na týmy před námi a vyhodnotili nejlepší způsob útoku. Každý měl dva pokusy takže se dalo leccos zkusit. Domácí sbor doslova vtrhl na trať a brutálním časem 32,68s nastavil laťku celé soutěže hodně vysoko. Následující družstva se jen těžko přibližovaly jejich času (spíš skoro vůbec). Pak jsme přišli na řadu my a náš jedinečný (zvláštní) způsob útoku. Skoro jako jediní naše útoky nesly obě céčka a proudnici, takže nějaké přeskakování zábrany nepřipadalo v úvahu. Ale i tak jsme celé vedení celkem rychle natáhli a nebýt pochybení strojníka, který sál nadvakrát, mohli jsme podle časoměřičů zaútočit i na druhou příčku hned za domácí tým. Bohužel čas 50,18s nás po prvních pokusech dostal „jen“ na 5 příčku. Do druhého pokusu jsme si řekli, že zabojujeme a pudeme do plných. Bohužel při našem druhém pokusu startér nedodržoval intervaly mezi jednotlivými pokyny a tak jeden z nás nevydržel a protl startovací fotobuňku dřívě než zazněl výstřel. Při opětovném startu jsme plně soustředění a hladoví po úspěchu vyběhli a když se první z nás dotkl výzbroje, bylo zapískáno a my jsme byli diskvalifikováni. Důvod byl prostý. Vyběhlo nás děvět, ale max. počet závodníků byl osm. Bohužel toto naše chyba byla, ale nikdo z přihlížejících nás na to neupozornil ačkoliv to podle našich informací věděli jíž před startem. Podle nás nechali v klidu, aby se zbavili velkých favoritů. Po tomto incidentu jsme se sebrali a odjeli. Nakonec jsme spadli na 7. místo. Soutěžilo se v požárním útoku a měření probíhalo elektronickou časomírou. (foto, video)

výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útoku – 1. pokusčas útoku – 2. pokus
1.  Želechovické Paseky
32,68 s
33,70 s
2.  Malenovice
43,37 s
44,60 s
3.  Jaroslavice
45,74 s
45,30 s
4.  Štípa
45,50 s
45,39 s
5.  Prštné
51,40 s
46,00 s
6.  Louky
57,63 s
46,75 s
7.  Želechovice n. Dřevnicí
50,18 s
N
8.  Mladcová
55,96 s
50,34 s
9.  Kostelec
65,66 s
50,79 s
10.  Lhotka
51,08 s
N
11.  Veliková
88,47 s
53,02 s
12.  Klečůvka
57,14 s
82,72 s
13.  Salaš
N
58,20 s
14.  Lužkovice
77,12 s
63,36 s


soutěž žáků v Želechovicích nad Dřevnicí. Zúčastnilo se poměrně hodně sborů. Konkrétně to bylo 7 družstev mladších žáků a 6 družstev starších žáků. Soutěž měla začínat v 10 hodin, ale než se všechny týmy zapsaly uběhlo již „pár“ minut. Jelikož jsme domácí, postavili se naši na start jako první a všem ukázali, zač je toho loket :o) Výsledný čas 25,61s poté překonaly již jen 3 družstva starších žáků! Vše klaplo na jedničku a taky to na našich maloších bylo vidět. Odnesli si pohár, diplom a tatranky za první místo :o) Čas byl měřen elektronickou časomírou a soutěžilo se v požárním útoku. (foto, video)


výsledková listina – mladší žáci

umístěnísdhčas útoku
1.  Želechovice n. Dřevnicí
25,61 s
2.  Trnava
32,68 s
3.  Bohuslavice B
34,98 s
4.  Březnice
40,57 s
5.  Provodov
41,57 s
6.  Bohuslavice A
42,30 s
7.  Zádveřice
50,34 s


výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útoku
1.  Podkopná Lhota
18,41 s
2.  Prštné
22,92 s
3.  Neubuz
23,34 s
4.  Březnice
34,93 s
5.  Zádveřice
64,11 s
6.  Želechovické Paseky
N
Želechovické Paseky nedokončily, jelikož se jim uvolnil koš ze savice a spadl do kádě.

9. června
soutěž v Podkopné Lhotě. Na této soutěži se zápolilo v kategoriích muži, starší žáci a mladší žáci. My jsme „vyslali“ pouze náš tým mladých hasičů, jelikož muži se z časových důvodů nesešli. Odjezd od zbrojnice byl stanoven na 8:30 ráno. Všichni malý přišli plní očekávání z dalšího zápolení. Po příjezdu asi v 9:10 jsme se zapsali a čekali. Startovalo 11 družstev starších žáků a 12 družstev mladších žáků. Nakonec se naši benjamínci ve své kategorii umístili na dobré 7. příčce s časem 38,56 s. Po vyhlášení výsledků se vyjelo zpět k domovu. Naše cisterna zaujala své místo ve zbrojnici asi ve 13:20. Na všech maloších bylo vidět (bylo to i slyšet), že už se na další soutěžení těší :o)
26. května
soutěž GP na Klečůvce. Zde se konala první letošní soutěž Grand Prix mužů – v 16:00. Soupeřilo se ale také v kategoriích mladší žáci a starší žáci – ve 13:00. My jsme vyjeli kolem 12:30. Jednak protože máme družstvo mladých žáků a jednak jsme vezli naši elektronickou časomíru, kterou se vše měřilo. Družstvo mladých jsme tam měli jenom my, takže první místo bylo jisté :o) Časy jejich útoků byly ovšem slušné (1. pokus 27,04 s, 2. pokus 33,41 s). Výsledky starších žáků jsou uvedeny níže v tabulce. Klání žáků skončilo něco po druhé hodině a tak, my muži, jsme čekali až do čtyř než začne soutěž i pro nás. Jako první se na start postavili domácí a po nich Jaroslavice (z časových důvodů). Zbylé pořadí se losovalo. My jsme startovali předposlední a tak, potom co před námi odběhlo 7 týmů, jsme už věděli na čem zhruba jsme. Paseky opět nepřekvapily a svým perfektním časem nám daly pěknou motivačku. Nakonec ale ani tato motivace nestačila a my jsme Pasekáře nepokořili. Ale i tak je druhá příčka skvělý výsledek. Snad tedy příště v Lípě. (foto, video)

výsledková listina – muži

umístěnísdhčas útokuprůběžné pořadí v GP
1.  Želechovické Paseky
48,88 s
   1. (1 trestný bod)
2.  Želechovice n. Dřevnicí
53,72 s
   2. (2 trestné body)
3.  Jaroslavice
56,18 s
   3. (3 trestné body)
4.  Prštné
62,22 s
   4. (4 trestné body)
5.  Hrobice
64,52 s
   neúčastní se
6.  Veselá
65,83 s
   neúčastní se
7.  Klečůvka
65,89 s
   5. (5 trestných bodů)
8.  Ostrata
106,25 s
   6. (6 trestných bodů)
9.  Lípa
N
   7. (7 trestných bodů)
Lípa nedokončila kvůli překřížení proudů.
SDH Malenovice se nezúčastnilo – 8. místo v GP (8. trestných bodů)


výsledková listina – starší žáci

umístěnísdhčas útoku – 1. pokusčas útoku – 2. pokus
1.  Podkopná Lhota
20,96 s
18,44 s
2.  Hrobice
33,18 s
23,73 s
3.  Želechovické Paseky
31,96 s
26,04 s
4.  Klečůvka
49,79 s
31,16 s
12. května
okrsková soutěž na Klečůvce. Soutěžilo se v kategoriích muži, starší žáci a mladší žáci. Tentokráte jsme zasáhli nejen do kategorie mužů, ale v této sezóně se nám podařilo po dlouhé době sestavit i družstvo mladých žáků. Dobrá polovina malých hasičů jsou děti členů sboru :o) Naši mladí se na této soutěži umístili na prvním místě. Soutěžili ve štafetě a v požárním útoku. Kategorie mužů se zúčastnily týmy Jaroslavic, Lípy, Lužkovic, Klečůvky, Želechovic n. Dř. a Želechovických Pasek. Soutěžilo se v disciplínách 4x100m štafeta v pořadí bariéra, okno, minimax, přeběh lávky s hadicemi s následným zapojením do rozdělovače a v požárním útoku. Výsledné pořadí záleželo na součtu časů z obou disciplín. Nejdříve se odběhla štafeta, ve které jsme startovali jako třetí ve složení Hrazdira Petr (bariéra), Zdeněk Slezák (okno), Čechmánek Tomáš (minimax) a Směšný Michal (lávka). Bohužel díky silnému větru poslední jmenovaný neudržel rovnováhu na lávce a spadl, načež musel přeběh zopakovat, což bylo na času poznat. V průběhu disciplíny začalo pršet a tak některá družstva soutěžila v dešti a to bylo dost nepříjemné. Poté následoval útok, který z důvodu technické závady na naší PMS – 12 neproběhl tak úplně podle našich představ. Čas Pasek bychom ale stejně asi nepřekonali, jelikož jejich výkon byl prostě perfektní. Nakonec jsme skončili bohužel na druhé příčce, což je škoda, jelikož se soutěžilo o postup do okresního kola. Snad tedy za rok. Štafeta se měřila stopkami a útok elektronickou časomírou, kterou jsme zapůjčili my. (foto, video)


výsledková listina – muži

umístěnísdhčas štafetyčas útokuvýsledný čas
1.  Želechovické Paseky
70,29 s
24,43 s
94,72 s
2.  Želechovice n. Dřevnicí
78,76 s
35,34 s
114,10 s
3.  Lípa
79,73 s
36,26 s
115,86 s
4.  Jaroslavice
79,50 s
39,80 s
119,30 s
5.  Klečůvka
80,76 s
44,08 s
124,84 s
6.  Lužkovice
N
54,69 s
N
Lužkovice nedokončily štafetu, protože zapomněly na minimax.
1. května
pohárová soutěž v Bohuslavicích. Zde jsme zasáhli do bojů v kategorii mladší žáci. Nakonec i po velké snaze skončili naši maloši na 4. místě z 9 přítomných družstev.
15. dubna
závod požární všestrannosti dorostu v Napajedlích – Kvítkovicích. Soutěžilo se o Kvínapův putovní pohár ve třech kategoriích – dorostenci, dorostenky a smíšené. My jsme se zúčastnili kategorie dorostenci. Trať, dlouhá čtyři kilometry měla start i cíl v místním zámeckém parku. Běželo se po fáborkami vyznačené trati, vedoucí přes louku a pole. Soutěžící na ní čekalo několik úkolů, od střelby ze vzduchovky na 3 dřevěné špalíčky, přes přelezení vodorovného lana zavěšeného mezi dvěma stromy, zkoušku vědomostí o hasebních prostředcích na zdolávání požárů různých látek, určení azimutu pomocí buzoly, poznávání topografických značek, přeskok vodního příkopu, až po zdravovědu. Část trasy závodu nebyla vyznačena fáborky a trať (od čtvrtého úkolu k pátému) museli soutěžící zjistit pomocí buzoly a určení tří azimutů. Naši borci Slezák Zdeněk a Směšný Michal se umístili na skvělém třetím místě spolu s týmem Napajedel. První místo obsadilo družstvo Újezd B a druhé místo Újezd A. V této kategorii bylo přihlášeno 7 týmů, celkově pak 14.
14. dubna
Velká okresní uzlovací soutěž. Naši mladí žáci se umístili následovně: 34. místo Zichová Veronika, 36. místo Ševčíková Karolína (odměněna jako nejmladší soutěžící), 38. místo Coufalík Patrik. V pořadí družstev skončili na 11. pozici. Konkurence byla veliká, ale snaha našich malošů taky :o)
17. března
uzlovací soutěž 8. okrsku v Jaroslavicích. Umístění našich mladých žáků: 9. místo Sedláčková Lucie, 12. místo Ščotková Romana, Ševčíková Karolína a Zichová Veronika. Poslední tři zmiňované nedokončili. V pořadí družstev jsme skončili na 3. příčce. Výsledky nejsou sice ohromující, ale věřme, že příští rok to bude o hodně lepší :o)